Kursy języka angielskiego współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS)
w Szkole Języków Obcych LEXIS - Warszawa,
w Szkole Języków Obcych Mały Rynek - Kraków*,
w Szkole Języków GERMANICA - Wrocław
(+ kurs w Anglii + e-learning)

Projekt współfinansowany przez
Unię Europejską w ramach
Europejskiego Funduszu
Społecznego

EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY

Kursy języka angielskiego na poziomie A1, A2, B1, B2, C1, C2

Kursy języka angielskiego w ramach tego projektu są za darmo - w 100%. Kursy angielskiego współfinansowane są ze środków UE. W programie także kurs angielskiego w Anglii za darmo! Za darmo otrzymasz od nas podręczniki, słownik, pendrive, przybory dla ucznia i dostęp do platformy e-learningowej.

KURS ANGIELSKIEGO
Projekt skierowany jest do uczniów, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje
w zakresie języka angielskiego oraz wykorzystania
nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), a także rozwinąć umiejętności społeczno-kulturowe.
Kursy języka angielskiego będą prowadzone w trzech terminach na wielu poziomach zaawansowania:
- od lutego 2009 do czerwca 2010
od 1 października 2009 do marca 2011

od lutego 2010 do czerwca 2011.

(Rekrutacja w Warszawie: od 11 do 22 stycznia 2010  r. w godz. 8.00 - 15.30).
Po zakończeniu rekrutacji, uczestnicy zostaną przyporządkowani do odpowiednich grup (pierwszeństwo mają osoby z obszarów wiejskich).
Po zakwalifikowaniu wymaganej liczby osób z obszarów wiejskich przyjmowane będą osoby z obszarów miejskich według kolejności zgłoszeń.

Do programu mogą zgłaszać się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
i policealnych
(nie ma limitu wieku):
- zawodowych
- technicznych
- liceów zawodowych (dziennych i wieczorowych)
- liceów ogólnokształcących (dziennych i wieczorowych)
zamieszkałych na terenie jednego z 3 województw: małopolskiego, mazowieckiego
lub dolnośląskiego.

Zajęcia będą się odbywały w grupach 8 - 12 osób (średnio 10 osób)

Szkolenia będą prowadzone metodą warsztatową oraz dodatkowo na platformie
e-learningowej. Program kursu języka angielskiego obejmuje 200 godzin lekcyjnychplus 40 godzin lekcyjnych nauki online.

E-learning

W trakcie pierwszej sesji warsztatowej uczestnicy kursów otrzymają własny login oraz konto, dzięki któremu uzyskają stały dostęp do platformy sieciowej i kursów
e-learningowych takich jak:
- kompetencje informatyczne,
- umiejętność uczenia się,
- inicjatywność i przedsiębiorczość,
- świadomość i ekspresja kulturalna.
Dla każdego uczestnika zaplanowano minimum 40h zajęć online z możliwością szerszego dostępu, w tym do innych kursów.

Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym, a w przypadku kursów od poziomu A2, również międzynarodowym egzaminem zewnętrznym. Każdy uczestnik ma obowiązek podejścia do egzaminu (wewnętrznego i/lub zewnętrznego). Warunkiem otrzymania certyfikatu będzie udział w min. 80% zajęć oraz pozytywne wyniki z egzaminów.
Organizator pokrywa koszty: materiałów dydaktycznych, egzaminów, koszty dojazdu na szkolenia na zasadzie refundacji (wyłącznie dla uczestników z obszarów wiejskich o miesięcznych dochodach na 1 osobę w gospodarstwie domowym poniżej średniej w województwie).

EGZAMIN

Kursy angielskiego na poziomach A2-C1 kończą się egzaminem TELC (również bezpłatnym).
Kursy na poziomie C2 kończą się egzaminem CPE (Cambridge Certificate of Proficiency
in English).

KURS ANGIELSKIEGO W ANGLII

Uczestnicy, którzy uzyskają najlepsze wyniki egzaminów, uzyskają możliwość uczestnictwa w dwutygodniowym Stażu w Anglii (dodatkowe 40 godzin lekcyjnych nauki).

Czas trwania: 2 tygodnie
Ilość godzin: 40
Miejsce zajęć: Londyn, Cambridge, Brighton lub Bournemouth
Zakwaterowanie: z rodzinami (host family)
Osobom, wyjeżdżającym na staż językowy zapewniamy także przelot do i z Wielkiej Brytanii.

Uczestnikom zakwalifikowanym do udziału w Stażach (kursach angielskiego w Anglii) Organizator pokrywa koszty uczestnictwa, dojazdu, zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia NW na czas Stażu.

REKRUTACJA NA KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zanim się zapiszesz: przeczytaj!

Rekrutacja trwa do momentu rozpoczęcia kursu (w lutym 2010) lub do wyczerpania miejsc.

KURSY ANGIELSKIEGO w WARSZAWIE

GODZINY ZAJĘĆ

po południu

wieczorem weekend

- środa i piątek

- poniedziałek i czwartek
- poniedziałek i środa
- wtorek i piątek

środa i piątek
poniedziałek i środa
wtorek i czwartek
poniedziałek i czwartek

sobota 12:00 - 15:10
start zajęć weekendowych jest uzależniony od liczby chętnych

Wyżej opisany program nauki będzie realizowany jednocześnie w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu z wykorzystaniem multimedialnych technik nauczania -  m.in. (e-learning) oraz tablice interaktywne.

Miejsca rekrutacji i szkoleń językowych:

• Kraków Szkoła Języków Obcych MAŁY RYNEK *- lider projektu
    Mały Rynek 3 (I p.)
  • Wrocław Szkoła Języków GERMANICA
    ul. Drobnera 32
  • Warszawa Szkoła Języków Obcych LEXIS
    ul. Marszałkowska 60 lok.34

(Niżej inne propozycje udziału w programach bezpłatnej nauki dla młodzieży i dla dorosłych - finansowanych przez UE.)

Dokumenty do pobrania dla osób z woj. mazowieckiego
regulamin
formularz zgłoszeniowy
deklaracja uczestnictwa w Projekcie
zaświadczenie ze szkoły
umowa uczestnictwa w Projekcie

Informacja dla osób, które nie dostały się na kurs angielskiego współfinansowany przez UE w Warszawie

Wszelkie dokumenty niezbędne do zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu (w Krakowie, we Wrocławiu) oraz więcej szczegółowych informacji znajdziesz klikając na logo projektu (obok).
Powiadom znajomego

BEZPŁATNA  NAUKA w ANGLII FINANSOWANA ze ŚRODKÓW UE ( w Anglii - Hastings)
Jeśli chciałbyś zdać międzynarodową maturę w Anglii, to mamy do zaproponowania program nauki finansowany ze środków UE (nauka w Anglii za darmo - dla uczniów, którzy skończyli gimnazjum) >>
Angielski w Anglii dla dorosłych za darmo