Obozy językowe w Austrii

OBOZY JĘZYKOWE w AUSTRII
NIEMIECKI OBÓZ JĘZYKOWY AUSTRIA

Obozy językowe w Austrii Obozy językowe Austria Obóz językowy Austria

Obozy językowe Austria Wiedeń 15-18 lat
Obozy językowe Austria Wiedeń 12-17 lat
Obozy językowe Wiedeń Austria 16-19 lat

WAKACYJNE KURSY NIEMIECKIEGO DLA MŁODZIEŻY W AUSTRII


MŁODZIEŻOWE OBOZY JĘZYKOWE AUSTRIA WIEDEŃ

OBÓZ JĘZYKOWY WIEDEŃ (15-18 lat) , Obóz językowy w Austrii + niemiecki Szkoła Humboldt Institut

Obozy niemieckiego dla młodzieży w Austrii

Kursy językowe oferowane w szkole Humboldt Institut

Intensywny kurs językowy dla młodzieży
Wiek: 15-18 lat
Maksymalna ilość uczestników w grupie: 5-10
Ilość zajęć tygodniowo: 30 godzin lekcyjnych (45 min.)
Poziomy: od A1 (początkujący) do B2 (średni 2)
Terminy kursów:

Lipiec 2023

Cena: 1155 EUR / 1 tydz.
 

Wycieczki całodniowe (sobota) i popołudniowe (środa)

Program obozu językowego przewiduje całodniowe wycieczki, które wliczone są w cenę kursu / obozu, podobnie jak i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, do których należą:

Park Archeologiczny Carnuntum, Opactwo w Melk, Pałac Schönbrunn, Salzburg.

Młodzieżowy obóz językowy w Austrii Wiedeń
Poza wycieczkami całodniowymi szkoła oferuje uczniom popołudniowe wycieczki organizowane w każdą środę. Podczas nich uczniowie będą mieli możliwość poznania zabytków i atrakcji miasta i regionu takie jak:

Galeria Albertina, Teatr Zamkowy, Hofburg, Hundertwasserhaus
Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Naturalnej, Wiedeńska Dzielnica Muzeów, Targ Naschmarkt, Prater, Katedra Świętego Szczepana i wiele innych.

Obóz językowy w Austrii dla młodzieży mieści się na terenie szkoły „Bertha von Suttner High School” na 189 metrowym statku, oferującym 36 klas lekcyjnych. Do szkoły języka niemieckiego położonej bezpośrednio na Dunaju można bezpiecznie dotrzeć na piechotę z miejsca zakwaterowania. Wyjątkowa lokalizacja szkoły językowej w Wiedniu przy brzegu Dunaju, bezpośrednio na wyspie Donauinsel stwarza niepowtarzalną atmosferę do nauki i zapewnia niezapomniane wrażenia z zajęć języka niemieckiego. 

Zakwaterowanie w Austrii

Podczas obozu językowego w Austrii uczniowie zakwaterowani są w najnowocześniejszym w Wiedniu schronisku młodzieżowym Brigittenau. Idealne położenie pomiędzy centrum miasta i piękną wyspą na Dunaju zapewnia kombinację atrakcji wielkiego miasta oraz ciszy, spokoju i bezpieczeństwa. Wszystkie nowocześnie urządzone, obszerne dwuosobowe pokoje wyposażone są w łazienkę z prysznicem i WC oraz w klimatyzację. W jednym pokoju mieszkają uczniowie pochodzący z różnych krajów i mówiący różnymi językami. Zapewniamy pełne wyżywienie, składające się z trzech posiłków – śniadania, obiadu i kolacji. Śniadania i kolacje są serwowane na stołówce schroniska młodzieżowego, obiady natomiast w szkole na statku. Raz w tygodniu uczniowie mogą skorzystać z usług pralni, bez dodatkowej opłaty.

Transfer z/na lotnisko lub dworzec kolejowy w Wiedniu

Z/na obóz językowy w Wiedniu organizowany jest bezpłatny transfer. Obejmuje on: dworzec kolejowy - Dworzec Zachodni w Wiedniu (Westbahnhof Wien).
Transfer z/na lotnisko Wiedeń Schwechat (Wien-Schwechat) za dodatkową opłatą - 35,00 EUR/za osobę w jedną stronę. Opłata za transfer zostanie podwojona, jeśli transfer będzie obejmował inny dzień niż oficjalny dzień przyjazdu i odjazdu.

Zajęcia pozalekcyjne

Każdego dnia pracownicy szkoły organizują atrakcyjny i różnorodnyObóz językowy dla młodzieży w Austrii program spędzania czasu wolnego, zachęcając do sportów, gier i uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Program czasu wolnego jest wliczony w cenę kursu, podobnie jak 24-godzinna opieka przez 7 dni w tygodniu.

Przykładowe zajęcia organizowane w czasie wolnym:
Bilard, Zajęcia plastyczne, Piłka nożna, Gry planszowe, Grill, Kino*, Muzea, Prater, Pływanie (basen, wyspa na Dunaju), Zwiedzanie miasta, Teatr*, Piłkarzyki, Tenis stołowy i wiele innych atrakcji i możliwości czerpiących z bogactwa Wiednia.

OBÓZ JĘZYKOWY WIEDEŃ (12-17 lat) ActiLingua Academy, Obóz językowy w Austrii i nauka niemieckiego

Kursy językowe (12-17 lat) oferowane w szkole ActiLingua

Szkoła oferuje 2 rodzaje kursu j. niemieckiego: 20 lub 30 lekcji tygodniowo. Można wykupić również lekcje przygotowujące do certyfikatu ÖSD.

Terminy rozpoczęcia:

Lipiec 2023

Obóz językowy Wiedeń Austria

Program rekreacyjno-sportowy podczas obozu językowego

Sport
Organizujemy wiele zajęć sportowych. Proponujemy siatkówkę plażową, piłkę nożną, tenis stołowy, zawody sportowe, wyjścia na basen oraz do wiedeńskiego centrum rekreacyjnego Donauinsel. 

Inwencja twórcza
Można również wziąć udział w zajęciach muzycznych, kursie walca wiedeńskiego, warsztatach teatralnych, nauczyć się pantomimy lub pomajsterkować.

Inne atrakcje
Organizujemy również wycieczki, wieczory filmowe, teleturnieje, kolacje przy grillu, dyskoteki szkolne, karaoke oraz wieczorki powitalne i pożegnalne.
Ceny w Euro 1tydz.  2 tyg. 3 tyg. 5 tyg.
Kurs letni - 20 lekcji/ tydz.
Kurs językowy + zakwaterowanie w pokoju standardowym (4-6 osób, łazienka dzielona), pełne wyżywienie, program zajęć pozalekcyjnych  975€ 1692€ 2409€ 3843€
Kurs językowy + zakwaterowanie w pokoju o wyższym standardzie (3-4 osób, łazienka prywatna), pełne wyżywienie, program zajęć pozalekcyjnych 1067€ 1876€ 2685€ 4303€
Kurs letni - 30 lekcji/ tydz.
Kurs językowy + zakwaterowanie w pokoju standardowym (4-6 osób, łazienka dzielona), pełne wyżywienie, program zajęć pozalekcyjnych 1081€ 1904€ 2727€ 4373€
Kurs językowy + zakwaterowanie w pokoju o wyższym standardzie (3-4 osób, łazienka prywatna), pełne wyżywienie, program zajęć pozalekcyjnych 1173€ 2088€ 3003€ 4833€
Usługi dodatkowe
Lekcje przygotowujące do certyfikatu ÖSD 6 lekcji - 78€
/104€
Opłata za egzamin 125-134€
Lekcje tenisa 6/8/10 lekcji 70/90/115€
Wyjście na koncert lub musical 44€
Wycieczka półdniowa np. Laxenburg, Burg Kreuzenstein 40€
Wycieczka całodniowa np. Salzburg, Wachau 70€
Transport publiczny dla 15+ 17,10€/ tydz.
Bilety wstępu do zabytków w Wiedniu 26€/ tydz.

Obóz języka niemieckiego szkoły ActiLingua mieści się w prestiżowej szkole, założonej przez cesarzową Marię Teresę. Wakacyjne kursy niemieckiego zapewnią optymalny program nauki i rekreacji. Szkoła jest usytuowana w centrum Wiednia. Lekcje języka niemieckiego są prowadzone w małych, międzynarodowych grupach. Szkoła zapewnia pełne wyżywienie. Po lekcjach studenci mogą korzystać z boisk sportowych i kort tenisowych. 

Obóz językowy dla młodzieży Wiedeń Austria

Zakwaterowanie

Uczestnicy obozu językowego mieszkają w internacie na terenie szkoły w przestronnych pokojach 4-6 osobowych. Bezpośrednio na terenie szkoły znajdują się także dodatkowe pokoje o szczególnie wysokim standardzie. Trakt ten jest świeżo wyremontowany, a pokoje są jasne i przyjemnie urządzone. Wszystkie pokoje typu Superior to pokoje trzyosobowe z prysznicem. Pokój ten dostępny za dodatkową opłatą.
Wszyscy uczestnicy kursu mają zapewnione pełne wyżywienie (kuchnia austriacka i międzynarodowa). W restauracji szkolnej podawane są trzy posiłki dziennie.

Nauka niemieckiego obóz dla młodzieży w Austrii

Dodatkowe możliwości spędzenia czasu wolnego na obozie językowym w Austrii

Tenis
Osoby chętnie, grające w tenisa mogą w grupie i z trenerem korzystać z znajdujących się na terenie szkoły kortów. Rakiety tenisowe należy zabrać ze sobą z domu!

Wiedeń - kultura
Dla miłośników kultury proponujemy co tydzień półdniowe wycieczki do pałaców wiedeńskich, muzeów, teatrów oraz wyjścia do opery. Przewodnik, opieka, bilety wejściowe są wliczone w cenę.

Wycieczki
Jeżeli chciałbyś oprócz Wiednia zwiedzić inne miejsca w Austrii, możesz wziąć udział w organizowanych przez nas wycieczkach do Salzburga, zamku Rosenburg, groty Seegrotte lub nad jezioro Neusiedlersee.

Koncerty, musicale
Będąc w Wiedniu musisz koniecznie wybrać się na koncert lub zobaczyć jeden ze słynnych musicali.

 

OBÓZ JĘZYKOWY WIEDEŃ  (16-19 lat) ActiLingua Academy, Obóz językowy w Austrii z niemieckim

Kursy językowe (16-19 lat) oferowane w szkole ActiLingua

Szkoła oferuje 2 rodzaje kursu: 25 lub 35 lekcji tygodniowo. Można wykupić również lekcje przygotowujące do certyfikatu ÖSD.
Zajęcia odbywają się w budynku Sacré Coeur, który znajduje się obok głównego budynku ActiLingua Academy. Budynek Sacré Coeur położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie rozległego parku, w którym można uprawiać sport i przyjemnie spędzać wolny czas. Dzięki temu Sacré Coeur to idealna lokalizacja na letni kurs dla młodzieży. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w małych grupach liczących od 8 do maks. 15 osób. Na systematycznie przygotowanych zajęciach studenci ćwiczą gramatykę, słownictwo, wymowę oraz rozumienie ze słuchu.

Obóz językowy Austria i kurs niemieckiego dla młodzieży

Terminy rozpoczęcia
Lipiec 2023
 

Zakwaterowanie i wyżywienie 

Zakwaterowanie w rezydencji szkolnej w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem, obiad w domu studenckim.Obóz językowy Nauka niemieckiego dla młodzieży w Austrii

Ceny w Euro  2 tyg. 3 tyg. 4 tyg. 6 tyg.
Kurs letni - 20 + 5 lekcji/ tydz.
Kurs językowy + zakwaterowanie dom studencki/pokój 2-os./śniadanie + obiad 1303€ 1833€ 2363€ 3423€
Kurs letni - 30 + 5 lekcji/ tydz.
Kurs językowy + zakwaterowanie dom studencki/pokój 2-os./śniadanie + obiad 1509€ 2142€ 2775€ 4041€
Usługi dodatkowe
Lekcje przygotowujące do certyfikatu ÖSD 8 lekcji - 104€
Opłata za egzamin 115-144€
Lekcje z dziedziny mediów i dziennikarstwa 37€/ tydz. za 5 lekcji
Lekcje Fotografii 37€/ tydz. za 5 lekcji
Wyjście na koncert lub musical 44€
Wycieczka półdniowa np. podziemne jezioro w Hinterbrühl/zamek Kreuzenstein 40€
Wycieczka całodniowa np. Salzburg, Wachau 70€
Transport publiczny dla 15+ 17,10€/ tydz.
Bilety wstępu do zabytków w Wiedniu 20€/ tydz.

 

Transfer z/na lotnisko lub dworzec kolejowy


Osoby, które zamówiły transfer z/na lotnisko lub dworzec kolejowy: kierowca będzie czekał na lotnisku (w hali przylotów) lub na peronie dworca z szyldem ActiLingua, na którym będzie widniało imię uczestnika obozu.
Przyjazd - niedziela
Wyjazd - sobota 
Ceny transferu w jedną stronę - lotnisko lub stacja kolejowa 40€

Program kulturalno-rozrywkowy w cenie

Po południu i wieczorem, po zakończonych zajęciach oferujemy różne możliwości spędzania wolnego czasu oraz uprawiania sportu. Cena kursu obejmuje różne atrakcje kulturalne i sportowe cztery razy w tygodniu.
Sport: oferujemy różnego rodzaju sporty: piłka nożna, koszykówka lub siatkówka plażowa.
Kultura: kwiz z wiedzy o kulturze, kurs walca wiedeńskiego oraz spacery po mieście z przewodnikiem to dodatkowa okazja, aby używać języka niemieckiego w rozmowie z kolegami i nauczycielami, a przy tym świetnie się bawić.
Program wieczorny: Wiedeń nocą, dyskoteki, grill.

 

Obóz językowy w Austrii Wiedniu

Wycieczki (dla chętnych)

Wycieczki: osoby pragnące zwiedzić pozostałe części Austrii mogą wziąć udział w wycieczkach, np. do Salzburga, do naddunajskiej Doliny Wachau, nad Jezioro Nezyderskie (niem. Neusiedlersee) lub na zamek Kreuzenstein.
Dodatkowa dawka kultury: my wiemy, czego potrzebują prawdziwi entuzjaści kultury. Dlatego oferujemy cotygodniowe wycieczki i wyjścia do teatru, opery, muzeum lub na zamek. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz bilety wstępu zawarte są w cenie wycieczki. Musicale i koncerty: w stolicy kultury, jaką jest Wiedeń, wieczór na koncercie lub musicalu to coś oczywistego.

 

Obozy językowe w Anglii

Obozy językowe w Niemczech

Obozy językowe we Francji

Obozy językowe w Hiszpanii

Obozy językowe na Malcie

Obozy językowe w USA

Obozy językowe RPA

Obozy językowe w Irlandii

Obozy językowe w Szkocji

Obozy językowe w Kanadzie

Obozy językowe na Cyprze

Obozy językowe w Japonii

Obozy językowe w Londynie

Obozy językowe we Włoszech


Zobacz też: kursy językowe i kolonie letnie w Niemczech Kursy językowe dla dorosłych w Austrii i Niemczech 

Napisz - prześlemy kalkulację kosztów
Poleć nas znajomemu