MALTA - Obozy letnie dla dzieci i młodzieży z językiem angielskim                             

Language and Leisure (LAL) 2024
                                            Kursy angielskiego dla dorosłych

Kursy dla młodzieży  MALTA - Sliema (13 - 18 lat)

Nauka:Program tego kursu jest szczególnie dokładnie opracowany, tak by młodzież ucząca się na kursach letnich mogła połączyć  przyjemnie 
z pożytecznym. Jest on zsynchronizowany z programem wypoczynkowo - rozrywkowym. Zajęcia odbywają się codziennie rano od 09.00 - 12.30 
w grupach maksymalnie 10-cio osobowych. Są to kursy 2 lub 4 tygodniowe na wszystkich poziomach zaawansowania (minimalnie po 1 roku nauki).

Opieka nad studentamiSzkolna grupa doświadczonych animatorów organizuje i nadzoruje całodzienny program zajęć i jest zawsze gotowa wysłuchać indywidualnych próśb studentów. W każdy poniedziałek studenci są zapraszani na wieczorną imprezę integracyjną, podczas której nowo przybyli uczestnicy kursów zapoznawani są z personelem szkoły oraz z pozostałymi studentami.

Zakwaterowanie u rodzinyRodziny, z których większość już od lat gości studentów, są starannie wybierane, aby stworzyć studentom jak najlepszą atmosferę w miejscu zamieszkania. Przeważająca liczba rodzin mieszka w apartamentach bądź domach i jeśli istnieje taka możliwość, gości 2 do 4 studentów różnych narodowości. Studenci mieszkają w pokojach dwuosobowych. Większość rodzin mieszka w Sliemie i sąsiadujących dzielnicach St. Julian's, St. Andrew's, Gzira, Swieqi, San Gwann i Ta'xbiex. Studenci najczęściej chodzą do szkoły pieszo, lecz można również korzystać z niedrogiej sieci autobusów.

Zajęcia dodatkoweWszyscy studenci zapraszani są na powitalne przyjęcie na cześć nowych studentów w każdy poniedziałek, gdzie otrzymują pełną informację na temat zajęć dodatkowych, w których mogą brać udział oraz poznają swoich kolegów i obsługę szkoły. Dwutygodniowe kursy zawierają całodniową wycieczkę na Gozo (kurs wielkanocny) lub łodzią, wieczorem (z muzyką) na wyspę Comino (kurs letni), całodniową wycieczkę wokół wyspy Malta oraz wieczorną dyskotekę raz w tygodniu. Ponadto w każdym tygodniu oferowane są bezpłatne dwie inne możliwości spędzenia czasu wolnego, takie jak wycieczka do fabryki dmuchania szkła, karaoke, sporty, wycieczki do interesujących miejsc takich jak: Valletta, Mdina. Sport towarzyszy młodzieży każdego dnia – piłka nożna, siatkówka, odwiedzanie piaszczystych plaż stwarzają możliwość aktywnego spędzenia czasu. Studenci kursów 3 lub 4 tygodniowych, raz w tygodniu mają prawo do jednej pół dniowej wycieczki, dyskoteki i 2 zajęć dodatkowych. Wszystkie wyżej wymienione zajęcia odbywają się pod stałym nadzorem animatorów.

Inne rozrywki:
Poza regularnym programem zajęć dodatkowych, który zawarty jest w koszcie kursu, oferowane są również inne wycieczki (opłaty dokonuje się na miejscu – ze zniżką) do takich miejsc, jak Błękitna Grota, Valetta, Mdina, Gozo. Ponadto organizowane są też grile na, wyjścia do kręgielni, kina, jazda konna i nurkowanie. Ceny wahają się od 1,95 LM (kino, kręgle) do 8 LM (nurkowanie).

Transport miejski:Szkoła mieści się w centrum miasta i większość studentów chodzi do niej piechotą, jednakże sieć autobusowa na Malcie jest dobrze rozwinięta i niedroga.

Kurs językowyKurs ten jest bardzo popularny wśród młodzieży od wielu lat i jest specjalnie przystosowany do potrzeb i wymagań nastolatków. Materiały   dydaktyczne, przygotowane specjalnie na potrzeby wakacyjnych kursów dla młodzieży, wyjątkowo skutecznie wspomagają naukę języka. Program zajęć zawiera konwersacje (z konkretnymi rolami), dyskusje, ćwiczenia gramatyczne oraz z rozumienia tekstów angielskich ze słuchu, a także prace pisemne. W grupach zaawansowanych studenci są także wprowadzani do tematów takich jak polityka, czy wydarzenia bieżące. Kurs ten obejmuje 20 lekcji tygodniowo, po 45 minut każda + 5 zajęć poza lekcyjnych tygodniowo, w grupach przedpołudniowych, w grupach maksymalnie 12 osobowych.
Instytut Nauki Języka Angielskiego ( The Institute of English Language Studies - IELS ) został założony w 1985 roku i oferuje kursy zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży.
Budynek główny, w którym mieści się administracja szkoły oraz centrum nauczania, znajduje się w centrum Sliemy; klasy są gustownie umeblowane, a w budynku znajduje się też kawiarnia i księgarnia. Dla studentów dostępne jest także centrum do samodzielnej nauki oraz istnieje możliwość korzystania z poczty elektronicznej.
Pracownicy recepcji codziennie służą pomocą w przypadku jakichkolwiek pytań oraz udzielają informacji na temat zajęć, sportów czy wycieczek.
W drugim budynku szkoły odbywają się kursy dla młodzieży. Jest on położony tuż przy przystani w Sliemie, 10 minut spacerem od budynku głównego. Instytut Nauki Języka Angielskiego otwarty jest przez cały rok, z wyjątkiem jednego tygodnia w czasie Bożego Narodzenia oraz 10 kwietnia, 1 maja, 29 czerwca, 8 i 21 września.

Cena zawiera: zakwaterowanie w pokoju dzielonym (zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym jest możliwe za dopłatą), naukę, opłatę rejestracyjną, materiały do nauki, transfer z lotniska i na lotnisko po ukończeniu kursu, zajęcia pozalekcyjne.

Kursy

Proponujemy kursy 2, 3 i 4 tygodniowe obejmujące 20 lekcji angielskiego tygodniowo, zajęcia dodatkowe i wycieczki (jedna całodniowe i 2 krótsze). Studenci powinni mieć od 13 do 18 lat. Maksymalna liczba studentów w grupie to 12 osób. Kursy rozpoczynają się w w każdy poniedziałek i czwartek. Kursy organizowane są od 28 marca do 25 kwietnia, od 9 maja do 23 maja i od 26 września do 10 października. Sezon trwa od 15 czerwca do 11 września.
 

Ceny kursów angielskiego na Malcie podane są w

z zakwaterowaniem max. osób w grupie

2 tygodnie

3 tygodnie

4 tygodnie

dodatkowa noc dopłata w sezonie
bez zakwaterowania 12 340 490 640 n/a 90
u rodziny, pokój dzielony 12 599 879 1158 18.5 150
Meril Residence, pokój dzielony 12  922 1338 1154 38 68
LAL HOTEL, pokój dzielony 12 830 1225 1620 35 124

 

 Kursy rozpoczynają się co poniedziałek i czwartek. Studenci mogą przyjeżdżać w sobotę lub w niedzielę. Kursy mogą rozpoczynać się również w czwartek, wtedy przyjazd w środę.

Przykładowy plan zajęć pozalekcyjnych w programie młodzieżowym.

Tydzień 1

Dzień

Popołudnie

Wieczór

Poniedziałek

Oprowadzenie po Sliemie przez animatorów. Popołudnie w LAL Beach Club z basenem.

Oprowadzenie po St. Julian’s a następnie przyjęcie powitalne.

Wtorek

Wycieczka z przewodnikiem do Mdina i Rabat, audiowizualna prezentacja - The Mdina Experience i the Mdina Dungeons.

Wieczór studencki na otwartym powietrzu, dyskoteka.

Środa

Popołudnie w LAL Beach Club z basenem.

Wieczór studencki w Ta’ Gianpula Night Club na świeżym powietrzu.

Czwartek

Zwiedzanie siedmiu kolorowych jaskiń Blue Grotto Caves i The Limestone Heritage, rzeźb wykonanych w wapieniu. Połączone z pływaniem.

Chilled Party w LAL Beach Club z basenem.

Piątek

OPCJONALNE popołudniowa wycieczka (powrót wieczorem) na wyspę Gozo. Połączone z pływaniem.

 

Sobota

Całodniowa wycieczka łodzią do Błękitnej Laguny na sąsiedniej wyspie Comino. 

Wieczór studencki z dyskoteką w Buskett Open Air Night Club.

Tydzień 2

Dzień

Popołudnie

Wieczór

Poniedziałek

Popołudnie w LAL Beach Club z basenem.

Dyskoteka.

Wtorek

Barbeque na plaży Sandy Beach. Sporty plażowe, muzyka i posiłek wieczorem.

 

Środa

Popołudnie w LAL Beach Club z basenem.

Wieczór studencki z dyskoteką w Malta Sports Club.

Czwartek

Wycieczka z przewodnikiem do Barracca Gardens w Vallettcie. Audiowizualna prezentacja  – The Malta Experience.

Mr. & Mrs LAL Animation Evening.

Piątek

 

Rejs łodzią na wyspę Comino, dyskoteka na pokładzie.

Sobota

Całodniowa wycieczka z przewodnikiem na południe i w centrum Malty. Zwiedzanie Mosta Dome, Bomb Shelters, Crafts village, Dingli cliffs i postój na plaży  Golden Bay (pływanie).

Wieczór studencki z dyskoteką.

Tydzień 3

Dzień

Popołudnie

Wieczór

Poniedziałek

Popołudnie w LAL Beach Club z basenem.

Wieczór z pizzą.

Wtorek

Wizyta w parku wodnym Mediterraneo Marine Park. Pokazy lwów morskich i delfinów.

Wieczór studencki z dyskoteką

Środa

Nurkowanie w basenach Neptunes Swimming Pool, Sliema.

Wieczór studencki z dyskoteką w Ta’ Gianpula open Air Night Club.

Czwartek

Kręgle w Eden SuperBowl.

Wieczór filmowy.

Piątek

Popołudnie na plaży Paradise Bay Sandy Beach, prawdopodobnie najpiękniejszej plaży na Malcie.

Wieczór studencki z dyskoteką lub wycieczka Comino nocą (na żądanie, zależy od dostępności miejsc).

Sobota

Wycieczka do parku wodnego, baseny, zjeżdżalnie, sztuczne fale.

Wieczór studencki z dyskoteką

Jak zostać studentem w LAL?
Wszystkich formalności związanych z wyjazdem, rezerwacją, przejazdem, itp. można dokonać osobiście lub korespondencyjnie w Szkole Języków Obcych "LEXIS" lub u naszego Agenta. Po wyborze kursu, zakwaterowania i innych świadczeń wypełniasz formularz zgłoszenia, podpisujesz umowę i wpłacasz odpowiednią kwotę w złotych na nasz rachunek bankowy "LEXIS". Formularz zgłoszenia, jeden egzemplarz umowy i potwierdzenie wpłaty przesyłasz nam pocztą lub faksem, tak abyśmy mogli dostać przesyłkę na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu (osoby z innych miast kontaktują się z Agentem).

Przed wyjazdem otrzymujesz od nas:
ˇ potwierdzenie przyjęcia na kurs wraz ze stosownym listem dla władz granicznych w Wielkiej Brytanii - po to, aby nie mieć problemów przy przekraczaniu granicy,
ˇ bilet na przejazd - jeśli wyjazd będzie z Warszawy (osoby wyjeżdżające z innych miast Polski kontaktują się z Agentem),
ˇ potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania wraz z adresem, telefonem i krótką charakterystyką rodziny goszczącej,
ˇ rachunek za zamówione świadczenia.

Poleć nas znajomemu                   napisz  - prześlemy kalkulację kosztów             powrót do poprzedniej strony