Kursy angielskiego na Malcie Kursy angielskiego Malta
Kursy angielskiego na Malcie dla dorosłych Kursy angielskiego na Malcie dla dzieci

MALTA 2010   

Kursy angielskiego na Malcie dla dorosłych - Institute of English Language Studies

MALTA - KURSY ANGIELSKIEGO DLA DOROSŁYCH     
Cennik       
Szkoła IELS położona jest w sercu morza śródziemnomorskiego, pomiędzy Włochami i Afryką. Malta ma dwa języki urzędowe. Jednym z nich jest właśnie angielski, co wynika z czasów kolonializmu angielskiego. W 1964 roku Malta zdobyła niepodległość. Kultura Malty to wynik mieszanki narodowości i bogatej historii. 

Wybór zakwaterowania na Malcie
IELS proponuje szeroki wybór zakwaterowania we wszystkich ośrodkach na Malcie. Większość studentów wybiera zakwaterowanie u starannie dobranych rodzin maltańskich, zakwaterowanie to odgrywa znaczącą rolę w kształceniu studenta.
Zakwaterowanie w rodzinie umożliwia praktyczne wykorzystanie tego, czego student nauczył się na zajęciach oraz stwarza warunki, zarówno dla studenta, jak i rodziny, do zawarcia nowych przyjaźni oraz poznania innej kultury i stylu życia. Wszyscy studenci, przed wyjazdem z kraju, otrzymują informacje o rodzinach, u których będą mieszkać.
Niezależnie od tego czy student wybierze zakwaterowanie w rodzinie, w szkolnej rezydencji czy w hotelu, Dyrektor ds. Zakwaterowania będzie służył pomocą w przypadku jakichkolwiek pytań ze strony studentów.

Wspaniały personel i udogodnienia
Każda szkoła IELS posiada najlepsze udogodnienia oraz wykwalifikowany i doświadczony personel. To wszystko, w połączeniu z najnowocześniejszymi materiałami dydaktycznymi i metodami nauczania, umożliwia studentom maksymalne wykorzystanie kursu językowego.

Dopracowane programy nauczania
Szkoła zapewnia szeroki wachlarz wysokiej jakości kursów językowych na wszystkich poziomach dla studentów z różnych środowisk i kultur. Każda indywidualna potrzeba studenta ma dla personelu  podstawowe znaczenie, co przy maksymalnej liczebności grup, wynoszącej od 5 do 12 osób, zapewnia osiągnięcie optymalnego postępu w czasie trwania kursu.

Indywidualna uwaga

Oprócz regularnych kontaktów z Dyrektorem ds. Nauczania oraz Dyrektorem ds. Zakwaterowania, studenci są zawsze zachęcani do dyskutowania z personelem na temat jakiegokolwiek aspektu dotyczącego programu szkoły. Dzieje się tak, ponieważ dla szkoły najważniejszy jest sukces studentów w opanowywaniu języka oraz ich zadowolenie z pobytu.

Interesujące zagospodarowanie wolnego czasu
Dewizą szkoły jest stworzenie takich możliwości spędzania czasu wolnego, aby był on dla studentów równie interesujący jak zajęcia w szkole. dlatego oferuje bardzo ekscytujący i zróżnicowany wachlarz zajęć sportowych, kulturalnych i towarzyskich, które są nieodłączną częścią programu nauczania. W trakcie przerw w zajęciach studenci mogą odpocząć i nawiązać nowe znajomości z innymi studentami z wielu różnych krajów. Każda szkolna recepcja dysponuje wszystkimi informacjami na temat zajęć i możliwości spędzania czasu wolnego.

Opieka i usługi dodatkowe
Studenci są objęci staranną opieką od momentu przybycia do dnia wyjazdu. Przejawia się to, między innymi; zorganizowaniem przez szkoły transportu z, i na lotnisko. W wielu przypadkach koszty te są wliczone w cenę kursu.

Zróżnicowana struktura wieku i narodowości.
Szkoła gości studentów wszystkich narodowości i grup wiekowych.  Malta specjalizuje się w organizowaniu zajęć zaprojektowanych tak, żeby były adekwatne do poziomu wiedzy studenta. W ciągu ostatnich dwóch lat 26% osób dorosłych stanowiła młodzież w wieku 18 - 24 lat, w 25% były to osoby w przedziale 25 - 30 lat, 22% studentów ukończyło 30 lat, 15% - 40 lat, a 12 % stanowiły osoby po 50 roku życia.

Specjalne ceny przy długich pobytach
Wszystkie szkoły LAL oferują specjalne upusty cenowe w przypadku długich pobytów. Już przy ośmiotygodniowym kursie płaci się tylko za siedem tygodni. Im dłuższy zamówiony kurs językowy tym większa zniżka. Wszystkie upusty zostały już wkalkulowane w ceny kursów, które są podane w cennikach.

Instytut Nauki Języka Angielskiego na Malcie

Wyspa Malta to jeden z najbardziej popularnych i najatrakcyjniejszych letnich kurortów w basenie Morza Śródziemnego. Wyspa otoczona jest kryształowo czystymi wodami, w których, dzięki lokalizacji wyspy, można pływać praktycznie przez cały rok. Malta oferuje także bogaty wybór sportów lądowych i wodnych.
Unikalny charakter wyspa zawdzięcza interesującej mieszance kultur i wpływów, jakim podlegała w trakcie swojej wielowiekowej historii. Przyjazna i otwarta natura Maltańczyków z pewnością umożliwi czerpanie pełnej przyjemności z odbywanego kursu.
Instytut Nauki Języka Angielskiego ( The Institute of English Language Studies - IELS ) został założony w 1985 roku i oferuje kursy zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży.
Budynek główny, w którym mieści się administracja szkoły oraz centrum nauczania, znajduje się w centrum Sliemy; klasy są gustownie umeblowane, a w budynku znajduje się też kawiarnia i księgarnia. Dla studentów dostępne jest także centrum do samodzielnej nauki oraz istnieje możliwość korzystania z poczty elektronicznej.
Pracownicy recepcji codziennie służą pomocą w przypadku jakichkolwiek pytań oraz udzielają informacji na temat zajęć, sportów czy wycieczek.
W drugim budynku szkoły odbywają się kursy dla młodzieży. Jest on położony tuż przy przystani w Sliemie, 10 minut spacerem od budynku głównego.
Instytut Nauki Języka Angielskiego otwarty jest przez cały rok, z wyjątkiem jednego tygodnia w czasie Bożego Narodzenia oraz 1 stycznia, 10 lutego, 19 marca, 31 marca, 10 kwietnia, 1 maja, 29 czerwca, 8 września.

Rodzaje kursów angielskiego na Malcie dla dorosłych - MALTA Sliema

Cennik

=> Kurs
angielskiego ogólny - kursy rozpoczynają się co poniedziałek (dla początkujących wyłącznie w pierwszy poniedziałek miesiąca), kurs obejmuje 20 godz. (45 min) nauki języka angielskiego tygodniowo. Minimalny czas trwania - 1 tydzień, oprócz sezonu (15 czerwca-1 września). Poziomy od podstawowego do zaawansowanego. Maksymalna liczba studentów w grupie - 10.

=> Kurs angielskiego intensywny  - kurs ten przeznaczony jest na ogół dla tych, którzy mają już za sobą jakieś doświadczenie w nauce j. angielskiego. Nauka odbywa się w tym samym trybie jak w przypadku kursu ogólnego ale dodatkowe popołudniowe zajęcia pozwalają pogłębić znajomość angielskiego w stosunkowo krótkim czasie poprzez większe możliwości dyskutowania i wzbogacanie znajomości słownictwa. Kursy zaczynają się co tydzień w poniedziałek (dla początkujących wyłącznie w pierwszy poniedziałek miesiąca). Poziom od elementarnego do zaawansowanego. Grupy liczą maksymalnie 10 osób. Razem 30 lekcji tygodniowo.

=>
Kurs angielskiego ogólny + 1 na 1 - kurs ten stanowi suplement do kursu ogólnego, który odbywa się rano. Popołudniami odbywają się zajęcia indywidualne (10 godz. tygodniowo). Programy tych zajęć są dostosowane do indywidualnych potrzeb studentów. Kursy zaczynają się co tydzień w poniedziałek (dla początkujących wyłącznie w pierwszy poniedziałek miesiąca). Poziomy od początkującego do zaawansowanego. Razem 30 lekcji tygodniowo.

=> Kurs angielskiego  w mini grupach (maksymalnie 6-cio osobowych). Jest to kurs ogólny, jak opisany powyżej. Różnica polega na tym, że zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 6-osobowych, co zwiększa kontakt uczniów z lektorem i zapewnia szybsze postępy w nauce. Razem 20 lekcji tygodniowo.

=> Kurs
angielskiego intensywny w mini grupach (maksymalnie 6-cio osobowych). Jest to kurs intensywny, jak opisany powyżej. Różnica polega na tym, że zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 6-osobowych, co zwiększa kontakt uczniów z lektorem i zapewnia szybsze postępy w nauce. Razem 30 lekcji tygodniowo.

=>Kur
s angielskiego ogólny w mini grupach + 1 na 1 (maksymalnie 6-cio osobowych). Suplement do kursu ogólnego, mający na celu zwiększenie efektywności nauki. 20 godzin tygodniowo w grupie maksymalnie 6-osobowej. Popołudniami odbywają się zajęcia indywidualne (10 godz. tygodniowo). Programy tych zajęć są dostosowane do indywidualnych potrzeb studentów. Razem 30 lekcji tygodniowo.

=> Kurs angielskiego Business English
Zagadnienia i tematyka kursu na pewno zaspokoją potrzeby zawodowych pracowników wywodzących się z takich sektorów instytucji jak: zarządzanie, finanse, bankowość i administracja. Liczba lekcji tygodniowo: 30. 20 lekcji ogólnego angielskiego (grupa max 10 osób) + 10 lekcji Business English (grupa max 6 osób). Dni rozpoczęcia: każdy poniedziałek. Poziomy: średni do zaawansowanego.

=> Kurs angielskiego dla osób powyżej 50 roku życia
Kurs obejmuje 20h zajęć angielskiego ogólnego, a dodatkowo przewidziane są zajęcia pozalekcyjne. Poziomy od podstawowego. Maksymalna ilość osób w grupie to 10. Kurs organizowany jest: 9-20 lutego, -17 kwietnia, 18-29 maja, 12-23 października i 9-20 listopada.

=> Kurs angielskiego i nurkowanie
Poranny kurs angielskiego (20h) połączony z popołudniową nauką nurkowania. Kurs en organizowany jest przez cały rok.

=> Kurs angielskiego jeden na jeden (indywidualny) - może on stanowić suplement do kursu ogólnego albo kurs sam w sobie). Zajęcia odbywają się w różnym wymiarze godzin (10, 20, 30 lub 40 lekcji tygodniowo). Patrz tabela cen kursów.

=> Kurs angielskiego przygotowawczy do egzaminów Cambridge i IELTS - Centrum w Sliemie oferuje ośmioygodniowe kursy przygotowawcze do FCE (First Certificate in English), CAE ( Certificate of Advanced English ) oraz CPE ( Certificate of Proficiency in English ) i kursy przygotowujące do IELTS. Należy zarezerwować odpowiednio 9 tygodni zakwaterowania, ponieważ egzaminy odbywają się po zakończeniu kursu.. W tygodniu odbywa się  20 lub 30 lekcji w grupach do 10 osób.
W cenę tą nie są wliczone opłaty za egzamin. 

=> Kurs angielskiego 20 tygodniowy
Kursy ogólne (20h) i intensywne (30h) trwające 20 tygodni, na wszystkich pozomach zaawansowania, w grupach nie przekraczających 10 osób.

CENY KURSÓW ANGIELSKIEGO NA MALCIE w 2010 r.

Kursy w roku 2010 rozpoczynają się w każdy poniedziałek (dla osób początkujących w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca). Dniem przyjazdu jest niedziela, dniem wyjazdu sobota.
Minimalny czas trwania kursu: 1 tydzień. (poza sezonem)
 W sezonie letnim, czyli
od 14 czerwca do 10 września do cen podanych w tabeli należy dodać opłatę 50€ tygodniowo. Wyjątkiem są kursy indywidualne i długoterminowe 20 tygodniowe.

Podane ceny zawierają: opłatę za naukę, opłatę administracyjną i rejestracyjną (załatwienie wszystkich formalności), materiały pomocnicze (książki, itp.), spacer orientacyjny, kolację powitalną, możliwość korzystania z sali gimnastycznej, certyfikat.
Zakwaterowanie oraz transport z, i na lotnisko są dodatkowo płatne. 

Ceny kursów angielskiego na Malcie podane są w Euro.

KURSY ANGIELSKIEGO
 na MALCIE
Lekcji/ tydz.

Max. osób w grupie

Poziom

Cena kursu w €

pierwszy tydz. następny tydz.
Kurs angielski ogólny 20   10 wszystkie 140
Kurs angielski intensywny 30  10 wszystkie 200
Kurs angielski Ogólny Plus  20 + 10  indywidualnych  10 + 1 wszystkie 390
Kurs angielski  w mini grupach   20 6 wszystkie 175
Kurs angielski Intensywny w mini grupach   30  6 wszystkie 235
Kurs angielski ogólny w mini grupach Plus   20  + 10  indywidualnych  6 + 1 wszystkie 415
Kurs angielskiego Business English 20+10 6 intermediate i wyższe 215
Kurs angielskiego 50+ 20+program 10 podstawowy i wyżej 215
Kurs angielskiego i nurkoanie 20+nurowanie 10 podstawowy i wyżej 465
Kurs angielskiego wydłużony 8 tygodni 20 10 wszystkie 880 110
Przygotowanie do egzaminów Cambridge  i IELTS 30 10 intermediate i wyższe 1280 za 8 tygodni start: 22.02; 03.05; 04.12
Kurs angielskiego wydłużony 8-15 tygodni 20 10 wszystkie 110 za tydzień -
Intensywny kurs wydłuzony 16+ tygodni 30 10 wszystkie 105 za tydzień 25
Szkolenie z angielskiego dla nauczycieli (4 tyg + 2 tyg) 20 10 intermediate i wyższe 2600 od 04.01 do 29.01 i od 07.05 do 18.05


Kursy przygotowujące do egzaminów British Council oraz IELTS należy rezerwować z dodatkowym tygodniem zakwaterowania, aby zdać egzamin.

Organizacja czasu wolnego na Malcie i Gozo.  

Wyspy stwarzają wiele możliwości korzystania z kąpieli morskich i słonecznych, a osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą łowić ryby, nurkować lub żeglować. Szkolny personel z działu organizowania czasu wolnego udzieli studentom informacji na temat wszystkich organizowanych zajęć wypoczynkowo - rozrywkowych. Istnieje także możliwość uczestniczenia w lekcjach tenisa, windsurfingu oraz kursie płetwonurkowym.
Osoby zainteresowane aspektami kulturowymi zafascynuje bogata historia Malty. Na wyspach Malta i Gozo znajduje się ogromna liczba zabytków - pomników, świątyń i kościołów, które pozwolą zwiedzającym poznać historię wysp. Szkoła organizuje także wiele wycieczek do dawnej stolicy Mdiny i obecnej stolicy Valetty, do Błękitnej Groty i na Gozo. Wiosną i latem są także organizowane różnego rodzaju imprezy.
Sliema i St. Julian's są także centrami życia nocnego, z ogromną liczba restauracji, kawiarenek, pubów i dyskotek, a ponadto z kręgielnią i kompleksem kinowym. Późnymi wieczorami można się przyłączyć do wielu Maltańczyków spacerujących uroczą promenadą w Sliemie. Ponadto każdy, kto lubi uprawiać sporty wodne tj. pływanie, nurkowanie, czy windsurfing - z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Zakwaterowanie
na Malcie

U rodziny

Wiele osób preferuje zamieszkanie w prywatnym domu u rodziny. Maltańczycy znani są ze swojej gościnności i przyjaznego usposobienia, co stwarza doskonałą możliwość nauczenia się języka oraz zdobycia wiedzy o Maltańczykach i ich kulturze. Większość rodzin mieszka w Sliemie oraz sąsiadujących dzielnicach St. Julian's, San Gwann, Gzira, Ta'Xbiex i Msida, w promieniu maksymalnie półgodzinnego spaceru od szkoły lub też półgodzinnej jazdy autobusem. Rodzina zapewnia pościel, ale należy zabrać swoje ręczniki. Aby być niezależnym, uczestnicy otrzymują swój komplet kluczy do mieszkania.Są to apartamenty odpowiednie dla studentów o ograniczonym budżecie, którzy chcą zamieszkać w sąsiedztwie szkoły, w jednopokojowym apartamencie dla jednej bądź dwóch osób z aneksem kuchennym. Alborada Studios usytuowana jest tylko 50 metrów od promenady, w pobliżu przystanku autobusowego, sklepów i restauracji.

Hotele i apartamenty

Na Malcie i Gozo znajduje się szereg hoteli i segmentów z apartamentami. Poniżej przedstawiony został jeden z nich dla przykładu (mieści się on na Malcie). Informacje na temat pozostałych dostępne są w Szkole Języków Obcych "LEXIS".CENY
ZAKWATEROWANIA NA MALCIE

 ZAKWATEROWANIE (€)

Sezon A: 01 stycznia do 28 marca i 24 października do 31 grudnia Sezon B: 29 marca do 12 czerwca i od 12 września do 23 października Sezon C: 13 czerwca do 11 września
 cena za tydz. cena za tydz. cena za tydz. 
Rodzina (2 posiłki) pokój 2-os. 125 153 172
pokój 1-os. 125 153 265
Merill Residence*** (tylko pokój) pokój 2-os. 101.50 154 182
pokój 1-os. 203 304.50 381.50
Merill Aparthotel*** (plus śniadania) pokój 2-os. 105 182 224
pokój 1-os. 178.50 336 427
Alborada Studios** (tylko pokój) pokój 2-os. 65 81 121
pokój 1-os. 86 106 146
Sliema Chalet Hotel*** (plus śniadania) pokój 2-os. 102 210 155
pokój 1-os. 157 277 222
Diplomat Hotel**** (plus śniadania) pokój 2-os. 114 326 511
pokój 1-os. 345 458 739


Pełne informacje na temat możliwości zakwaterowania na Malcie uzyskasz w szkole języków obcych LEXIS.

Transfer z lotniska
 w 2 strony 30 €.

Jak zostać studentem w IELS MALTA?
Wszystkich formalności związanych z wyjazdem, rezerwacją, przejazdem, itp. można dokonać osobiście lub korespondencyjnie w Szkole Języków Obcych "LEXIS" lub u naszego Agenta. Po wyborze kursu, zakwaterowania i innych świadczeń wypełniasz formularz zgłoszenia, podpisujesz umowę i wpłacasz odpowiednią kwotę w złotych na nasz rachunek bankowy "LEXIS". Formularz zgłoszenia, jeden egzemplarz umowy i potwierdzenie wpłaty przesyłasz nam pocztą lub faksem, tak abyśmy mogli dostać przesyłkę na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu (osoby z innych miast kontaktują się z Agentem).

Przed wyjazdem otrzymujesz od nas:
ˇ potwierdzenie przyjęcia na kurs wraz ze stosownym listem dla władz granicznych w Wielkiej Brytanii - po to, aby nie mieć problemów przy przekraczaniu granicy,
ˇ bilet na przejazd - jeśli wyjazd będzie z Warszawy (osoby wyjeżdżające z innych miast Polski kontaktują się z Agentem),
ˇ potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania wraz z adresem, telefonem i krótką charakterystyką rodziny goszczącej,
ˇ rachunek za zamówione świadczenia.

Kursy języka angielskiego na Malcie dla dzieci i młodzieży

Zobacz ofertę kursów angielskiego Gozo - Malta oferowane przez szkołę B.E.L.S

Poleć nas znajomemu     napisz  - prześlemy kalkulację kosztów