Kursy językowe Hiszpania
 

Kursy hiszpańskiego Hiszpania Nauka w Hiszpanii Wakacyjny kurs języka hiszpańskiego w Hiszpanii  Młodzieżowe kursy językowe Hiszpania Kursy hiszpańskiego dla dzieci młodzieży i dorosłych Wakacyjne kursy hiszpańskiego w Hiszpanii Letnie kursy hiszpańskiego w Hiszpanii Tanie kursy hiszpańskiego Hiszpania

KURSY HISZPAŃSKIEGO HISZPANIA

Szkoła hiszpańskiego Colegio Delibes

Szkoła języka hiszpańskiego colegiodelibes

Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  Nauka w hiszpańskiej szkole

Kursy języka hiszpańskiego w Salamance

Salamanka

Populacja: około 180,000
Położenie: Środkowy Zachód Hiszpanii w regionie Castilla y León
Odległość od Madrytu: 206 km/2,5 godziny podróży koleją lub autobusem

Salamanka oferuje idealne połączenie historii, miasta akademickiego i języka. Przez długi czas miasto było związane z nauką, posiada zatem akademickie środowisko dla wielokulturowych studentów Hiszpanii. Co najważniejsze, hiszpański, którego uczą się nasi studenci, jest dokładnie tym językiem który na ogół słyszy się na ulicach Salamanki. Czysty „castellano” bez żadnego dialektu, który stanowi doskonałe uzupełnienie nauki w klasie.
Salamanka oferuje wszystkie wielkomiejskie zalety jednocześnie zachowując przyjazną atmosferę małego miasteczka. Jest domem drugiego na świecie najstarszego uniwersytetu, który corocznie przyjmuje ponad 35,000 studentów, z których bardzo wiele pochodzi spoza Hiszpanii. Jest znana jako Złote Miasto, ponieważ materiał wykorzystywany do budowy budynków – piaskowiec – nadaje im złotą barwę. Rada miasta, goszczącego rocznie blisko pół miliona Hiszpanów i zagranicznych turystów, wdraża wszelkie możliwe środki mające zapobiegać przestępczości. Dlatego też Salamanka jest pod tym względem znana jako jedno z najbezpieczniejszych miast Hiszpanii.
Zapraszamy do Salamanki, czujcie się jak u siebie w domu!

colegiodelibes - Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii

Colegio Delibes znajduje się w historycznym budynku, pięć minut drogi z Plaza Mayor. W ostatnim czasie zostało odnowione i wyposażone w najnowszą technologię; dwadzieścia klimatyzowanych klas, sala konferencyjna i wideo, biblioteka oraz obszary IT z darmowym dostępem do Internetu i wi-fi. Jest również zamknięte patio z typową studnią Kastylijską gdzie przy kawie możecie się zrelaksować i pogadać z innymi studentami w trakcie przerw.
Naszą uczelnię najlepiej charakteryzuje jej międzynarodowa atmosfera z pełnym programem zajęć pozalekcyjnych, z których większość jest dla naszych studentów darmowa.

Colegio Delibes oferuje:

- Indywidualne podejście, elastyczność, jakość
- Intensywne kursy interaktywne z 4-6 godzinami lekcji dziennie
- Maksymalnie 10 studentów w klasie
- 10 poziomów nauki
- Wysoce wykwalifikowana kadra rodzimych nauczycieli
- Szeroki zakres kursów wszystkich poziomów (14 różnych)
- 40 różnych narodowości w różnym wieku
- Dobry wybór zakwaterowania (w tym rodziny goszczące, domy studenckie, mieszkania, hotele)
- Szeroki zakres dodatkowych sportów oraz zajęć akademickich i kulturalnych
- Konkurencyjne ceny
- Bez wpisowego
- Darmowe materiały naukowe
- 26 klimatyzowanych klas
- Biblioteka
- Kuchnia
- Ponad 2,500 studentów każdego roku

1. ZAJĘCIA PRZEZ CAŁY ROK
2. MAKSYMALNIE DZIESIĘCIORO STUDENTÓW NA KLASĘ
3. NAUCZYCIELE Z DYPLOMAMI FILOLOGII I Z DUŻYM DOŚWIADCZENIEM W NAUCZANIU
4. 10 POZIOMÓW NAUKI
Każdy poziom składa się z 80 godzin zajęć w ciągu 4 tygodni
5. LEKCJE
Każda lekcja trwa 55 minut
6. KONSULTACJE (DARMOWE)
W przypadku gdy student nie nadąża za swoimi kolegami lub nie rozumie tematu zajęć, nauczyciel może zaplanować zajęcia dodatkowe z nowymi wyjaśnieniami i ćwiczeniami. Celem tych konsultacji jest utrzymanie stałego tempa nauki wszystkich grup, tak, by było równie intensywne dla wszystkich.
7. WYKŁADY (DARMOWE)
Każdego tygodnia w godzinach 11:00-12:00 oraz 17:00-18:00 oferuje się wykłady na tematy: W poniedziałki, „Rejony Hiszpani”; we wtorki, „Tradycje i Legendy Hiszpani”; w środy, „Historia Hiszpani”; w czwartki, „Hiszpańska Sztuka”.
Wykłady te wprowadzają studenta w tradycje hiszpańskie poprzez historię, sztukę i literaturę wspomagając w ten sposób rozumienie naszego współczesnego społeczeństwa.
8. DYPLOM (DARMOWE)
Na koniec każdego kursu studenci podchodzą do egzaminu który, razem z raportem postępów złożonym przez instruktora, pomaga stwierdzić, czy zyskali umiejętności potrzebne do przejścia na następny poziom oraz do otrzymania certyfikatu na ukończenie kursu. Niezależnie od wyniku każdy student otrzymuje certyfikat uczestnictwa.
W celu otrzymania wszystkich wspomnianych wyżej certyfikatów oraz by móc przejść na następny poziom, obowiązkowa jest obecność na przynajmniej 90% wszystkich zajęć.

Uwaga: data początkowa każdego poziomu to pierwszy poniedziałek każdego miesiąca.
Studenci, którzy rozpoczynają naukę w kolegium po pierwszym tygodniu miesiąca, mogą dołączyć do rozpoczętego kursu na odpowiadającym im poziomie.

Nauka hiszpańskiego w  Hiszpanii

Kurs hiszpańskiego Hiszpania

INTENSYWNY HISZPAŃSKI
Najbardziej odpowiedni kurs dla większości studentów. Intensywny kurs, w którym nabywa się zdolności pozwalające na uczestnictwo w programie zajęć w trakcie których kontynuuje się naukę. W ciągu dwóch pierwszych godzin nauczycie się rozmaitych gramatycznych kwestii popartych rożnymi ćwiczeniami. Te składają się z poprawiania zdań, przykładów, praca z tekstami… Kolejne dwie godziny są przeznaczone na konwersacje: ustne oraz pisemne wypowiedzi, słownictwo, idiomy, rozumienie ze słuchu.
*Plan zajęć na pierwszej i drugiej zmianie jest ustalany przez organizacje szkoły. Studenci na poziomie A1 mogą zacząć naukę hiszpańskiego w Hiszpanii jedynie w pierwszy poniedziałek miesiąca.

INTENSYWNY HISZPAŃSKI I KULTURA
Pozwala na poznanie hiszpańskiej kultury lepiej niż pobieżnie. Doświadcza się prawdziwej Hiszpanii poprzez jej historię, sztukę, kuchnię…
1 godzina: (13:00-14:00). Kultura. Odkryjesz prawdziwą Hiszpanię poprzez jej historię, sztukę i ekonomię.
2 godziny: Gramatyka (Kurs A)
2 godziny: Konwersacje (Kurs A)

INTENSYWNY HISZPAŃSKI I LITERATURA
1 godzina: (13:00-14:00). Poznasz kluczowe dla hiszpańskiej literatury wieki i style literackie dzięki najważniejszym pisarzom i ich pracom. Analizowane będą testy zarówno poetyckie jak i prozy; rekomendowane będą książki, usłyszysz również komentarze literackie.
2 godziny: Gramatyka (Kurs A)
2 godziny: Konwersacje (Kurs A)

INTENSYWNY HISZPAŃSKI I UZUPEŁNIANIE WIEDZY
1 godzina: (13:00-14:00). Poznasz kolokwialne wyrażenia, debaty i dyskusje na bieżących tekstach. Studenci będący na początkującym poziomie poznają podstawowe słownictwo które umożliwi niezależne i pewne poruszanie się i podróż po Hiszpanii.
2 godziny: Gramatyka (Kurs A)
2 godziny: Konwersacje (Kurs A)

INTENSYWNY HISZPAŃSKI I TŁUMACZENIA
1 godzina: (13:00-14:00). Cztery opcje kursów dla tłumaczy: Angielski-Hiszpański • Niemiecki-Hiszpański • Francuski-Hiszpański • Włoski-Hiszpański. W klasie pracuje się na rożnego rodzaju tekstach: gazety, teksty literackie, społeczne, polityczne, ekonomiczne itp.
2 godziny: Gramatyka (Kurs A)
2 godziny: Konwersacje (Kurs A)

INTENSYWNY HISZPAŃSKI I TURYSTYKA
1 godzina: (13:00-14:00). Hiszpańska geografia • Zasoby turystyczne: natura i kultura • Wpływ turystyki na Hiszpanię
2 godziny: Gramatyka (Kurs A)
2 godziny: Konwersacje (Kurs A)

SUPERINTENSYWNY HISZPAŃSKI

1 godzina: (13:00-14:00) Jest 5 opcji do wyboru: Kultura (Kurs B) – Literatura (Kurs C) – Dodatkowe Konwersacje(Kurs D) – Tłumaczenia (Kurs E) – Turystyka (Kurs F)
1 godzina: (15:00-16:00 lub 16:00-17:00) • Poniedziałek: Konwersacje potoczne • Wtorek: Krótkie ćwiczenia pisemne • Środa: Komentowanie tekstów • Czwartek: Formalne konwersacje • Piątek: Hiszpańska kuchnia

HISZPAŃSKI W BIZNESIE*
Doskonały kurs dla osób chcących poszerzyć swoją wiedze na temat języka biznesowego. Stworzony dla firm, kierowników, studentów ekonomii i turystów.
1 godzina: Korespondencja handlowa, rodzaje listów, C.V.
1 godzina: Analiza i dyskusja na temat artykułów zamieszczanych w wyspecjalizowanych publikacjach ekonomicznych. Hiszpania przed U.E., tematy Makro i Mikroekonomiczne
Zajęcia odbywają się po południu, dlatego też studenci mogą uczęszczać na poranne kursy (Kursy A,B,C,D,E lub F).
*Plan zajęć układany jest przez szkołę

PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU D.E.L.E.*
W Delibes organizujemy specjalne kursy przygotowawcze do D.E.L.E. (Dyplom z Hiszpańskiego jako Języka Obecgo).
Każdego roku przygotowania do egzaminu rozpoczynają się na początku Lutego oraz na początku Września.
W trakcie dwóch pierwszych godzin tych zajęć przestudiowane zostaną praktyczne aspekty gramatyki. W ciągu 3. i 4. godziny przerobione zostaną konkretne aspekty egzaminu: czytanie i słuchanie ze zrozumieniem oraz konwersacje.
D.E.L.E. jest jedynym uznawanym przez Hiszpański Rząd dyplomem. Egzamin ten odbywa się w Hiszpanii lub w Instytucie Cervantesa i Hiszpańskich ambasadach w reszcie świata. Odbywa się w środku Maja i pod koniec Listopada.
*Plan zajęć układany jest przez szkołę
Studenci na poziomie poniżej wymaganego, przed podejściem do egzaminu muszą odbyć poprzednie szkolenia w by mieć większe szanse na zaliczenie egzaminu D.E.L.E.. Studenci którzy opuszczą dwoje zajęć tego kursu przygotowawczego automatycznie przenoszeni są do standardowego Kursu A.

INTENSYWNY KURS HISZPAŃSKIEGO (MAŁE GRUPY)*
Forma kursu jest taka sama jak Kursu A, z tą różnicą, że grupa liczy do 5 osób. Kurs doskonały dla osób z niewielką ilością czasu wolnego z zainteresowanych szybkim zdobywaniem wiedzy.
*Plan zajęć układany jest przez szkołę

INDYWIDUALNY KURS HISZPAŃSKIEGO
Kurs ten stworzony jest myślą o osobach na stanowiskach kierowniczych nie mających wiele czasu wolnego lub o studentach lub uczniach przygotowujących się do konkretnych egzaminów. Student sam wybiera temat zajęć: gramatyka, konwersacje, tłumaczenia, ekonomia, literatura, historia.

KURS NAUCZANIA HISZPAŃSKIEGO JAKO JĘZYKA OBCEGO
Metodologia nauczania Hiszpańskiego: teoria i praktyka, zasoby oraz strategie, przykłady lekcji i ćwiczenia. Nauka o specyficznych trudnościach w uczeniu się i nauczaniu N.H.J.O
Kurs: 40 godzin zajęć.

KURS GRUPOWY
Colegio Delibes organizuje również specjalne kursy dla grup przebywających w mieście przez krótki czas(tydzień lub dłużej). Program ten uwzględnia zarówno lekcje jak i zajęcia ponadprogramowe takie jak wypady kulturalne, filmy, wykłady, wycieczki, sporty, imprezy… itp. Przygotowywane są na zamówienie tak by sprostac konkretnym wymaganiom.

OBÓZ VICENTE DEL BOSQUE-COLEGIO DELIBES
Jeśli jesteś w wieku 12-20 lat I lubisz sport…, przyjedź na nasz obóz Vicente del Bosque gdzie będziesz mógł uprawiać swój ulubiony sport przy nauce hiszpańskiego przez cały niezapomniany miesiąc!
Miesiąc: LIPIEC
Kurs: 40/80 godzin lekcji hiszpańskiego (4 godziny dziennie). Multi-sport: 40/80 godzin sportu (piłka nożna, koszykówka, tenis, padel, basen, zajęcia na świeżym powietrzu (5 godzin dziennie)) Zakwaterowanie: Dom studencki z pełnym wyżywieniem.

Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii

Nauka hiszpańskiego w Hiszpanii

ZAKWATEROWANIE
Naszym studentom proponujemy pięć różnych wyborów kwater na czas pobytu w Salamance:
- u hiszpańskiej rodziny goszczącej
- w domu studenckim
- mieszkanie dzielone z innymi studentami
- pokój typu studio
- hotel lub hostel

Wszystkie rodziny, mieszkania, domy i hotele które z nami współpracują mieszczą się w centrum miasta, nie dalej niż 15 minut drogi piechotą do Plaza Mayor oraz do szkoły.
Wszystkie wyżej wymienione opcje zaopatrzone są we wszystko czego potrzebujesz by żyć wygodnie i cieszyć się pobytem w Salamance. Jeśli nie jesteś całkowicie zadowolony, z rozsądnego powodu, w kwaterze Ci przydzielonej, musisz poinformować o tym szkołę w ciągu 3 pierwszych dni pobytu, a szybko znajdziemy Ci alternatywę.
W formularzu rejestracyjnym należy podać datę rozpoczęcia kursu oraz datę od której rozpoczynasz pobyt na kwaterze. Studenci mieszkający z rodzinami goszczącymi, w hotelach lub domach studenckich mogą udać się do nich bezpośrednio po przybyciu do miasta. Wystarczy wezwać taksówkę udać się na wskazany adres.
Studenci mieszkający w dzielonych mieszkaniach lub pokojach typu studio muszą zadzwonić na wskazany numer telefonu do szkoły w celu poinformowania o przybliżonym czasie przybycia do Salamanki. Nasz pracownik odbierze studenta i zaprowadzi go do wyznaczonej kwatery.
By pomóc z jakimkolwiek powstałym problemem telefon szkoły będzie aktywny do godziny 21:00.
Numer telefonu znajduje się w liście potwierdzający.

RODZINY GOSZCZĄCE
Wszystkie współpracujące z nami rodziny zostały starannie dobrane i gwarantujemy że w ich czystych domach zostaniecie poczęstowani dobrym jedzeniem.
Mieszkanie z taką rodziną daje pewne zalety: na własnej skórze poczujesz zwyczaje, jedzenie, codzienną rutynę oraz sposób życia. Masz również szansę na poćwiczenie swojego hiszpańskiego na porządku dziennym jednocześnie poszerzając swoje słownictwo oraz polepszając swoją wymowę. W skrócie, to najlepszy sposób na całkowitą integrację z Hiszpańskim życiem. Ten rodzaj akomodacji oferowany jest przez cały rok.
Oferujemy 4 opcje mieszkania z takimi rodzinami:
- Pojedynczy pokój z pełnym wyżywieniem
(śniadanie, obiad, kolacja)
- Pojedynczy pokój z niepełnym wyżywieniem
(śniadanie, obiad lub kolacja)
- Dwa pokoje z pełnym wyżywieniem
(śniadanie, obiad, kolacja)
- Dwa pokoje z niepełnym wyżywieniem
(śniadanie, obiad lub kolacja)
Rodzina zapewnia koce, prześcieradła, kołdry, należy jednak przynieść własny ręcznik. Pierwszego dnia studenci otrzymują klucz do domu by móc bez problemu wejść do domu. Pranie (raz w tygodniu) jest uwzględnione w cenie, prasowanie jednak już nie.
Jeżeli kurs na który się zapisałeś trwa przez kilka miesięcy oferujemy również zakwaterowanie mieszane. Na przykład, przez pierwszy miesiąc możesz mieszkać u rodziny
udzielającej gościny, a następnie przeprowadzić się do mieszkania lub domu studenckiego

DOMY STUDENCKIE
W centrum miasta, 5 minut drogi piechotą do Plaza Mayor oraz 10 minut do szkoły, Colegio Delibes ma swoje domy studenckie.
Znajdują się w nich 42 sypialnie, dzielone lub indywidualne, trzy salony, patio oraz wszystkie nowoczesne udogodnienia.
W domach mieszczą się studenci przeróżnych narodowości, atmosfera więc jest mieszanką kultur. Dzięki temu studenci mogą wzbogacić się o doświadczenia i anegdoty z całego świata.
Studenci muszą przynieść własne ręczniki. Dom zapewnia pościel.
Możliwe roczne zakwaterowanie.
Ograniczona liczba miejsc.
Cztery możliwości:
- Pojedynczy pokój z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja)
- Pojedynczy pokój z niepełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad lub kolacja)
- Dwa pokoje z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja)
- Dwa pokoje z niepełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad lub kolacja)

Pranie jest uwzględnione w cenie (prasowanie jednak nie).

POKOJE TYPU STUDIO
Są to niewielkie mieszkania dla jednej lub dwóch osób, z sypialnią (pojedynczą, podwójną lub dwoma), łazienką otwarta kuchnią połączoną z małym holem.
Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, musisz z góry zarezerwować sobie pokój, ponieważ mamy ograniczoną liczbę mieszkań.

MIESZKANIA DZIELONE
Te mieszkania mają po kilka pokoi, pojedynczych i podwójnych, dwie łazienki, kuchnię oraz salon. Zainstalowane jest centralne ogrzewanie, jest również dostęp do ciepłej wody. Wyposażone są w niezbędne meble by zapewnić Ci przyjemny i wygodny pobyt. W każdej sypialni jest łóżko, szafa, biurko z krzesłem, niewielki stolik oraz pólki. Kuchnia zaopatrzona jest we wszystkie niezbędne przedmioty (garnki, patelnie, talerze, szklanki itp.). We wszystkich mieszkaniach jest pralka oraz lodówka. W salonie jest duży stół przy którym można zjeść oraz obejrzeć telewizję, kredens oraz sofa. Studenci muszą przynieść swoje własne ręczniki. Kolegium zapewnia pościel.
Są dwie możliwości:
- Pojedynczy pokój/Podwójny (dzielony) pokój
Ten rodzaj kwatery również ma swoje zalety. W związku z tym że są one dzielone, można w nich bardzo szybko zawrzeć nowe przyjaźnie. W takim mieszkaniu możesz cieszyć się większą swobodą, jednocześnie jednak, biorąc pod uwagę fakt że studenci muszą gotować sprzątać oraz żyć tak by nie przeszkadzać współlokatorom, doświadczasz większej odpowiedzialności. Mieszkania są czyszczone przez szkołę przynajmniej raz w tygodniu.
Data przybycia do mieszkania: niedziela 12:00 w południe
Dzień opuszczenia mieszkania: soboty przed 12:00

HOTELE
Mamy szeroki wybór hoteli i hosteli różnych kategorii jakości i przedziałów cenowych. Jeśli się zdecydujesz na tą opcję, skontaktuj się z nami a podamy ci listę hoteli do wyboru.

Młodzieżowe kursy hiszpańskiego Hiszpania

Młodzieżowy kurs hiszpańskiego Hiszpania

PROGRAM ZAJĘĆ
W Salamance można odwiedzić wiele galerii sztuki i rzeźb oraz muzeów takich jak La Casa Lis. Można również pójść do teatru, na koncerty, wykłady.
W mieście masz bardzo szeroki wybór rzeczy, które możesz robić. Co więcej, każdego miesiąca Colegio Delibes organizuje szczegółowy program zajęć.

PROGRAM TEN UWZGLĘDNIA CAŁKOWICIE DARMOWY:
- Test oceniający twoje zdolności na początek kursu.
- Cały materiał naukowy.
- Naszą książkę „Los verbos en español”.
- Wycieczkę z przewodnikiem po mieście na drugi dzień każdego miesiąca.
- Książki do czytania do pożyczenia w bibliotece.
- Dostęp do naszych 16 komputerów
- WI-FI
- Cztery wykłady każdego tygodnia (Rejony Hiszpani, Tradycje i Mity, Historia, Sztuka…).
- 4 filmy po hiszpańsku każdego tygodnia
- Zajęcia sportowe (tenis, piłka nożna, ping-pong, koszykówka)

PROGRAM NIE UWZGLĘDNIA W CENIE:
- Wycieczek weekendowych (przy minimum 15 zapisanych studentach)
- Kolacji pożegnalnych w ostatnie czwartki każdego miesiąca
- Lekcji Salsy
- Lekcji gotowania

PRZYKŁAD ZAJĘĆ W COLEGIO DELIBES
Poniedziałek 09:00 i 15:00: Hiszpański film/ Muzeum Handlu 11:00 i 17::00: Wykład na temat „Rejony Hiszpanii” 19:30: Lekcje salsy
Wtorek 11:00 i 17:00: Wycieczka z przewodnikiem po Salamance/ Film 11:00 i 17:00: Wykład na temat „Tradycja i Legendy” 19:30: „Tapas” (Hiszpańskie przekąski) w okolicznym barze
Środa 09:00 i 15:00: Film/ Muzeum Casa Lis 11:00 i 16:00: Sporty/ Lekcja salsy/ Siłownia 11:00 i 17:00: Wykład na temat „Historia Hiszpanii”
Czwartek 09:00 i 15:00: Film/ Wycieczka literacka 11:00 i 17:00 Wykład na temat „Hiszpańska Sztuka” 20:00: kolacja w typowej kastylijskiej restauracji
Piątek Wolne popołudnie Program kulturalny miasta Jazda konna Korzystanie z Internetu w Kolegium
Sobota Wycieczka do Ávili i Segovii/ Toledo/ La Alberca/ Zamora…
Niedziela Wycieczka do Aveiro (Portugalia)/ Madryt (muzea)

Klub sportowy
Colegio Delibes ma podpisaną umowę z siłownią w centrum miasta, dzięki czemu pozostaniesz w formie w czasie pobytu.
Siłownia jest otwarta przez cały rok w godzinach 8:30-22:00 od poniedziałku do piątku oraz 9:00-14:00 w soboty i niedziele. Użytkowanie wszystkich urządzeń jest uwzględnione w cenie.
Zawsze możesz liczyć na wsparcie i porady profesjonalnych trenerów.
Jeśli zechcesz korzystać z siłowni, musisz tylko dać nam znać pierwszego dnia.

Cena: 50,00 Euro/miesięcznie

WYCIECZKI
W weekendy oferujemy różne wycieczki to różnych miast w Hiszpanii. Organizujemy je razem ze znaną agencją turystyczną w Salamance, wycieczki te są więc dostępne zarówno hiszpańskich studentów jak i zagranicznych.
Wycieczkom towarzyszą przewodnicy którzy pokażą i szczegółowo wyjaśnią historie oraz trasy turystyczne odwiedzanych miast
Wycieczki jednodniowe organizowane są w soboty lub niedziele. Odbywają się przy minimum 15 zapisanych studentach.
Cena tych wycieczek waha się między 40 a 50 euro za osobę.

MADRYT: wycieczka z przewodnikiem po mieście, Muzeum Prado oraz Reina Sofía, Part Retiro i Plaza Mayor.
TOLEDO: Całe miasto jest pomnikiem sztuki i kultury
SEGOVIA: Znane z Rzymskiego akweduktu w centrum starego miasta
ÁVILA: ze wspaniałym murem otaczającym miasto
ZAMORA: Rzymskie w całym swoim majestacie
LA ALBERCA: historyczna i malownicza średniowieczna wioska w La Sierra de Francia
AVEIRO (Portugalia): podróżujemy do sąsiedniego kraju by rano zwiedzić centrum starego miasta. Miasteczko to jest znane jako Portugalska Wenecja. Podczas popołudnia-wieczoru zaplanowany jest posiłek na plaży, opalanie oraz zachwyt morzem.
PIKNIK NA WSI (wizyta na farmie byków) Te imprezy organizowane są jedynie wiosną i latem. Wyjazd rano z Salamanki oraz powrót wieczorem.
Studenci oraz nauczyciele przygotowują razem śniadanie oraz obiad, organizują gry, opalają się oraz bawią się w wiejskiej „charro”.

Nasi przewodnicy
Wszystkie wycieczki i zajęcia w Colegio Delibes są kierowane przez naszych nauczycieli, którzy otrzymali dyplomy z Historii Sztuki. Nasz wycieczki z przewodnikami są przeprowadzane w Hiszpanii, dzięki czemu możecie lepiej poznać Hiszpańską kulturę ćwicząc w tym samym czasie język hiszpański.

Wakacyjne kursy językowe Hiszpania

Wakacyjne kursy hiszpańskiego w Hiszpanii

Na naszych kursach gwarantujemy:
1. Wszystkie poziomy i kursy prezentowane w tej broszurce są prowadzone przez cały rok, niezależnie od liczby studentów
2. Maksymalnie 10 studentów na grupę
3. Pierwszego dnia poziom każdego studenta jest oceniany przez test pisemny i ustny
4. Egzamin w ostatnie czwartki każdego miesiąca: koniec Kursu (otrzymanie certyfikatu ukończenia kursu) oraz test umożliwiający wejście na wyższy poziom (dla studentów którzy uczą się w różnych miesiącach)
5. Rodzimi nauczyciele z dyplomami Filologii
6. Przejście egzaminu D.E.L.E. – każdy student który przez 6 miesięcy uczęszczał na kurs i posiada obecność na 95% wszystkich zajęć. Jeżeli student spełnia te wymagania, a nie zaliczy egzaminu, Colegio Delibes zwróci koszt całego miesięcznego kursu oraz zakwaterowania na pokrycie kosztu przystąpienia do egzaminu D.E.L.E

W naszych kwaterach gwarantujemy:
1. Kwatery zostały wyselekcjonowane poprzez ścisłe zasady oraz warunki, są sprawdzane okresowo i będą w odległości maksymalnie 10 minut drogi piechotą od szkoły i centrum miasta
2. Możliwość zmiany kwatery w przypadku udowodnionego zaniedbania wyżej wymienionych zapewnień

Na zajęciach gwarantujemy:
1. Pełny program zajęć w ciągu tygodnia organizowanych i wspieranych przez nauczycieli z Colegio Delibes
2. 70% zajęć w trakcie tygodnia jest darmowych
3. Możliwe dwie wycieczki w każdy weekend.
Nasze usługi gwarantują
1. Duże zniżki w księgarniach, restauracjach, barach itp. Miejsca które oferują te zniżki podpisały umowę z Colegio Delibes, ich nazwy są zamieszczone na ulotce którą otrzymacie pierwszego dnia.
2. Potwierdzenia i rezerwowanie biletów lotniczych i zakwaterowanie
3. Odpowiedź na wszystkie pytanie i zatwierdzenie waszego wdrożenia w ciągu 24 godzin od kontaktu z kolegium.
4. Indywidualne podejście do każdego studenta.

Zniżki Delibes
Pierwszego dnia pobytu otrzymasz Studencką Kartę Delibes która upoważnia cię do skorzystania ze zniżek (10%-20%) w:
- Księgarnie
- Fryzjer
- Basen
- Sklep fotograficzny
- Nauka Tańca
- Bary
- Jazda konna
Zniżkę otrzymasz jedynie w zakładach które mają podpisaną umowę z naszym Kolegium przy okazaniu karty. Na początku programu pokażemy listę wszystkich placówek w których można skorzystać ze zniżki.

Jak dostać się do Salamanki?
Najszybszym i najbardziej bezpośrednią drogą jest lot samolotem od Madrytu lub Valladolid. Następnie należy pojechać pociągiem lub autobusem, które odjeżdżają do Salamanki między 7:00 a 22:00. Podróż z Madrytu do Salamanki zajmuje około dwie i pół godziny (z Valladolid jedną) w trakcie których możesz cieszyć się bardzo zróżnicowanym krajobrazem. jeżeli mieszkasz w Europie, możesz również przyjechać do Salamanki autobusem lub pociągiem. Istnieje bezpośrednia kolej która jeździ dwa razy w tygodniu i przejeżdża przez wiele krajów. Proponujemy również bezpośredni odbiór z lotniska w Madrycie lub w Valladolid do Salamanki. Jeśli jesteś zainteresowany tą opcją, prosimy o kontakt.

Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii dla dzieci, młodzieży i dorosłych


PROGRAM GRUPOWY

Program zamknięty
- Pobyt tydzień lub nawet cały rok
- Początek kursu: jakikolwiek dzień w roku
(przyjazd z reguły w weekend ze względu na zajęcia zaczynające się w poniedziałek)
- Grupy uczniów przydzielone zgodnie z ich poziomem
- Zakwaterowanie w domu studenckim lub w rodzinie udzielającej gościny.

Program otwarty
- Pobyt dwa tygodnie lub nawet rok
- Początek kursu: każdy poniedziałek w roku (z wyjątkiem dla uczniów na poziomie A1)
- Uczniowie dołączają do grup innych uczniów w Kolegium zgodnie z ich poziomem
- Program zajęć z pozostałymi uczniami kolegium
- Zakwaterowanie w domu studenckim lub u rodziny udzielającej gościny.

Przykład podstawowego programu:
- 20 godzin lekcji tygodniowo
- Wszystkie materiały naukowe
- Zakwaterowanie u rodziny udzielającej gościny, dzielony pokój z pełnym wyżywieniem przez sześć nocy (przyjazd w niedzielę, odjazd w sobotę)
- Indywidualny program zajęć codziennie pod okiem nauczycieli:
o Kulturalne wypady z przewodnikiem
o Sport
o Lekcje tańca/gotowania
o Tapas
o Wycieczka literacka
o Zwiedzanie muzeów itp.
- Zakwaterowanie dla nauczycieli u rodzin goszczących, w domach studenckich, dzielonych mieszkaniach. Pokojach typu studio i hotelach


PRZYKŁADOWY PROGRAM KRÓTKIEGO POBYTU W HISZPANII


Niedziela, dzień 1
16:00: Przyjazd grupy do Madrytu, Odbiór z lotniska
17:00 Podróż autobusem do colegio Delibes
19:00: Przyjazd do Salamanki – kwaterowanie u rodzin udzielających gościny
21:00: kolacja z rodziną

Poniedziałek, dzień 2
07:30: Śniadanie z rodziną
08:00 Test oceniający poziom znajomości języka
09:00: Lekcje gramatyki
10:45: Przerwa
11:00 Lekcje konwersacji, etap pierwszy
11:55 Przerwa
12:00 Lekcje konwersacji, etap drugi
13:00 koniec lekcji
13:15 obiad z rodziną
16:00 wycieczka kulturowa po mieście
19:00 Lekcje salsy
21:00 Kolacja z rodziną

Wtorek, dzień 3
08:00: Śniadanie z rodziną
09:00: Początek lekcji
13:00: Koniec lekcji
13:15: obiad z rodziną
16:00: Zwiedzanie Muzeum Handlu
19:30: „Tapas” (hiszpańska przekąska) w pobliskim barze
21:30: Kolacja z rodziną

Środa, dzień 4
08:00: Śniadanie z rodziną
09:00: Początek lekcji
13:00: Koniec lekcji
13:15: Obiad z rodziną
16:00 Salamanca Quest
17:30: Rozdanie nagród
18:00: Czas wolny
21:00: Kolacja z rodziną

Czwartek, dzień 5
08:00: Śniadanie z rodziną
09:00: Początek lekcji
13:00: Koniec lekcji
13:15: Obiad z rodziną
15:00: Wycieczka literacka
17:00: Lekcje gotowania
21:00 Kolacja z rodziną
22:00: Nocne zwiedzanie Salamanki

Piątek, dzień 6
08:00: Śniadanie z rodziną
09:00: Początek lekcji
13:00: Koniec lekcji
13:15: Obiad z rodziną
16:00: Film / Wykład w szkolnej Sali konferencyjnej
21:00: Kolacja z rodziną

Sobota, dzień 7
08:00: Śniadanie z rodziną, Odjazd do Madrytu

Cennik:

Nazwa Kursu Cena za tydzień
2 tygodnie 3 tygodnie 4 tygodnie 5 tygodni 6 tygodni 7 tygodni 8 tygodni 12 tygodni 16 tygodni
Język Hiszpański 180€     151€         120€
Język Hiszpański i Kultura 215€ 200€ 194€ 174€          
Język Hiszpański i Literatura                  
Język Hiszpański i Konwersacje                  
Język Hiszpański i Tłumaczenie                  
Język Hiszpański i Turystyka                  
Język Hiszpański Superintensywnie                  
Hiszpański w Biznesie                  
Przygotowanie do D.E.L.E.                  
Grupa 5-osobowa                  
Indywidualny                  
Kurs dla nauczycieli języka hiszpańskiego                  
 Kurs dla grup                  
                   
                   
                   

 

Zobacz też inne szkoły hiszpańskiego w Hiszpanii:
Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii - Don Quijote
Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii - Enforex
Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii - Fabrica de Idiomas
Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii - Universpain
Obozy językowe Hiszpania

Poleć nas znajomemu    napisz - prześlemy kalkulację kosztów