Hiszpania szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii, szkoła języka hiszpańskiego w Hiszpanii, kurs hiszpańskiego w Hiszpanii, kurs języka hiszpańskiego w Hiszpanii, nauka hiszpańskiego w Hiszpanii, nauka języka hiszpańskiego w Hiszpanii, szkoła w Hiszpanii, hiszpański w Hiszpanii  

Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii
FABRICA DE IDIOMAS

Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii

Szkoła Fábrica de Idiomas zawiesiła swoją działalność w 2016 roku


Poprzez kulturę do języka hiszpańskiego w Kordobie

Fábrica de Idiomas to centrum kulturowo-jezykowe mieszczące się w Kordobie, mieście Światowego Dziedzictwa Unesco, w samym sercu Andaluzji. Nie jesteśmy jednak tradycyjną szkołą języka hiszpańskiego. Chcemy, aby Wasz pobyt w Kordobie, oprócz doskonalenia umiejętności językowych, służył prawdziwemu poznaniu miasta – jego klimatu, kultury, codzienności, ludzi, a także andaluzyjskiego modelu życia.

Oferujemy kursy językowe i kulturowe. Kładziemy nacisk na komunikację i wiedzę o kulturze będące podstawą dobrej znajomości języka. Z naszym autorskim programem zapomnicie o tradycyjnych kursach!

Kordoba, miasto spotkania

Kordoba to nieduże miasto położone na południu Hiszpanii, w newralgicznym punkcie sieci transportu w Andaluzji, to także miejsce spotkania trzech wielkich kultur - chrześcijańskiej, żydowskiej i muzułmańskiej. Kordoba wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Unesco i co roku odwiedzana przez miliony turystów. Nikt kto raz przyjedzie do tego miasta, nie zapomni jego atmosfery i urokliwych zakątków, które odkrywa się na każdym kroku.
 

Szkoła języka hiszpańskiego
- Hiszpański poprzez kulturę
- Hiszpański i praktyki
- Hiszpański i flamenco
- Hiszpański i jazda konna
- Hiszpański i kuchnia hiszpańska
- Hiszpański kreatywnie
- Hiszpański na dłużej
- Zajęcia kulturowe
- Zakwaterowanie

Fábrica de Idiomas oferuje kursy języka hiszpańskiego, ogólne i specjalistyczne, na wszystkich poziomach: początkującym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Nauka języka nastawiona jest na praktyczne ćwiczenia, stanowiące integralną część naszego autorskiego programu nauczania. Pozwalają one rozwijać umiejętności komunikacyjne i opierają się na nowoczesnych metodach nauczania promowanych przez Unię Europejską (scenki rodzajowe, ćwiczenia polegające na kreowaniu postaci, role play, gry typu trivial pursuit, wspólne tworzenie historii). Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 8-osobowych.

Każde zajęcia z języka hiszpańskiego łączą w sobie elementy wiedzy o kulturze Hiszpanii oraz programu polegającego na aktywnym uczestnictwie w atrakcjach kulturalnych Kordoby. Już po kilku dniach nauki spostrzeżecie, jak wielką radość i satysfakcję daje rozumienie i bycie rozumianym. Swobodnie, bez stresu pogawędzicie z sąsiadką i samodzielnie zamówicie Wasze ulubione tapas w barze.

Cena programu obejmuje:
 • zajęcia z języka hiszpańskiego, kultury i wiedzy o Hiszpanii oparte o autorski program nauki
 • materiały dydaktyczne
 • program dodatkowych zajęć kulturowych i atrakcji (wyjście na tapas, imprezy, spacery, warsztaty)
 • zwiedzanie Kordoby, informacja o wydarzeniach kulturalnych i atrakcjach turystycznych
 • dostęp do
  Wi-Fi
 • zajęcia tematyczne i warsztaty w przypadku kursów specjalistycznych.

Kursy języka hiszpańskiego

Español 20. Hiszpański poprzez kulturę

Hiszpania szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii

Opis

Doskonałe rozwiązanie dla chcących poczynić duże postępy w hiszpańskim i skorzystać z oferty kulturowej i atrakcji Kordoby. Zajęcia na wszystkich poziomach języka, nastawione na praktyczne ćwiczenia z elementami gramatyki i kultury. Chcemy uniknąć długich i nudnych lekcji prowadzonych w oparciu o tradycyjne książki. Proponujemy innowacyjne i rozrywkowe rozwiązania, które pomogą Wam swobodnie porozumiewać się w języku hiszpańskim. Będziecie mieli okazję skosztować hiszpańskich tapasi uczestniczyć w tradycyjnych świętach.

Codzienne zajęcia z języka hiszpańskiego będą odbywać się w grupach o różnym poziomie zaawansowania. Każda godzina lekcyjna to 55 minut.

Minimalny czas trwania: 1 tydzień

Daty rozpoczęcia*: poziom początkujący w pierwszy poniedziałek miesiąca, poziom średniozaawansowany i zaawansowany w każdy poniedziałek. Wszystkie kursy zaczynają się w poniedziałki, poza dniami świątecznymi (skonsultuj szczegóły każdego kursu i kalendarz).

Ceny:

1 tydzień -
2 tygodnie -
3 tygodnie -
4 tygodnie -
dodatkowy tydzień -

Ceny obejmują:

 • zajęcia z języka hiszpańskiego (20 godzin tygodniowo)
 • Pakiet Kultura, czyli zajęcia kulturowe (5 godzin tygodniowo).

Ceny nie obejmują: zakwaterowania, dodatkowych wizyt

Fábrica Profesional. Hiszpański i praktyki

Opis

Dla tych, którzy posługują się hiszpańskim na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym i chcą połączyć zajęcia z języka z praktykami zawodowymi w hiszpańskich firmach.

Codzienne zajęcia z języka hiszpańskiego będą odbywać się w grupach o różnym poziomie zaawansowania. Każda godzina lekcyjna to 55 minut. Od samego początku programu będziecie uczestniczyć w zajęciach kulturowych, a także konsultacjach i przygotowaniach do praktyk. W tym czasie dobierzemy dla Was odpowiednie miejsce stażu w firmie hiszpańskiej tak, abyście mogli zacząć praktyki zaraz po zakończeniu kursu językowego. Podczas trwania programu będziecie mogli liczyć na naszą pomoc i ewaluację stażu. Pod koniec wspólnie podsumujemy przebieg programu i przygotujemy z Wami Paszport Językowy Europass, który będzie Wam służył w samodzielnej kontroli postępów językowych.

Program Fábrica de Español Profesional I

2 tygodnie zajęć z hiszpańskiego (40 sesji) + Pakiet Kultura, czyli 10 godzin zajęć kulturowych + 4 godziny konsultacji + minimum 4 tygodnie praktyk zawodowych (czas trwania zależy od Was).

Program Fábrica de Español Profesional II

4 tygodnie zajęć z hiszpańskiego (80 sesji) + Pakiet Kultura, czyli 20 godzin zajęć kulturowych + 8 godzin konsultacji + minimum 4 tygodnie praktyk zawodowych (czas trwania zależy od Was).

Daty rozpoczęcia: każdy poniedziałek. Wszystkie kursy zaczynają się w poniedziałki, poza dniami świątecznymi (skonsultuj szczegóły każdego kursu i kalendarz).

Ceny:

Program Fábrica de Español Profesional I -
Program Fábrica de Español Profesional II -
Dodatkowy tydzień -

Cena nie obejmuje: zakwaterowania, dodatkowych wizyt.

Jeśli zdecydujecie się na przedłużenie praktyk poza standardowe 4 tygodnie, nie będziemy doliczać żadnych kosztów. Jedyne co wpłynie na  zmianę ceny programu to zakwaterowanie.
 

Fábrica flamenca. Hiszpański i flamenco

nauka hiszpańskiego w Hiszpanii Opis

Kursy skierowane do pasjonatów flamenco lub gry na hiszpańskiej gitarze, którzy chcą połączyć taniec i muzykę lub grę na instrumencie z nauką języka hiszpańskiego. Każdy kurs z naszego kalendarza jest zaprogramowany według wydarzeń świata flamenco odbywających się w Kordobie i Andaluzji.

Codzienne zajęcia z języka hiszpańskiego będą odbywać się w grupach o różnym poziomie zaawansowania. Każda godzina lekcyjna to 55 minut. Dodatkowo uczestnicy kursu wezmą udział w zajęciach z flamenco, tańca hiszpańskiego lub gitary hiszpańskiej.

Minimalny czas trwania: 2 tygodnie

Daty rozpoczęcia*: prosimy o kontakt ze szkołą LEXIS

Ceny:

2 tygodnie -

Cena obejmuje:

 • zajęcia z języka hiszpańskiego (20 godzin tygodniowo)-
 • zajęcia z flamenco / tańca hiszpańskiego / gitary hiszpańskiej (5 godzin tygodniowo)
 • Pakiet Kultura, czyli zajęcia kulturowe dla chętnych
 • spektakl flamenco

Cena nie obejmuje: zakwaterowania, dodatkowych zajęć i wizyt


Fábrica ecuestre. Hiszpański i jazda konna

szkoła języka hiszpańskiego w Hiszpanii Opis

Kurs przygotowany specjalnie dla miłośników koni i jazdy konnej, którzy chcą połączyć swoją pasję z nauką języka hiszpańskiego.

Codzienne zajęcia z języka hiszpańskiego będą odbywać się w grupach o różnym poziomie zaawansowania. Każda godzina lekcyjna to 55 minut. Uczestnicy kursu wezmą udział w lekcjach jazdy konnej. Dodatkowo wspaniała atrakcja - spektakl "Pasja i duch andaluzyjskich koni".

Minimalny czas trwania: 2 tygodnie

Daty rozpoczęcia*: prosimy o kontakt ze szkołą LEXIS

Ceny:

2 tygodnie -

Cena obejmuje:

 • zajęcia z języka hiszpańskiego (20 godzin tygodniowo)
 • Pakiet Kultura, czyli zajęcia kulturowe dla chętnych
 • kurs jeździecki (5 godzin tygodniowo)
 • spektakl "Pasja i duch andaluzyjskich koni"

Cena nie obejmuje: zakwaterowania.
 

Fábrica culinaria. Hiszpański i kuchnia hiszpańska

Hiszpania jedzenie

Opis

Kurs skierowany do tych, którzy chcą połączyć zajęcia z języka hiszpańskiego z nauką gotowania. Poznaj sekrety jednej z najlepszych kuchni świata, naucz się przygotowywać andaluzyjskie tapas oraz typowe hiszpańskie dania.

Codzienne zajęcia z języka hiszpańskiego będą odbywać się w grupach o różnym poziomie zaawansowania. Każda godzina lekcyjna to 55 minut. Dodatkowo uczestnicy kursu wezmą udział w warsztatach z kuchni hiszpańskiej.

Minimalny czas trwania: 1 tydzień

Daty rozpoczęcia*: prosimy o kontakt ze szkołą LEXIS

1 tydzień -
2 tygodnie -
3 tygodnie -
4 tygodnie -
ddoatkowy tydzień -

Cena obejmuje:

 • zajęcia z języka hiszpańskiego (20 godzin tygodniowo)
 • zajęcia z gotowania (5 godzin tygodniowo)
 • Pakiet Kultura, czyli zajęcia kulturowe dla chętnych.

Cena nie obejmuje: zakwaterowania, dodatkowych warsztatów i wizyt (winnice Montilla Moriles, degustacja wina, typowy perol, czyli rodzaj paelli robiony na świeżym powietrzu).


Fábrica creativa. Hiszpański kreatywnie

Szkoła w Hiszpanii

Opis

Fábrica Creativa to seria kursów języka hiszpańskiego połączonych z dodatkowymi zajęciami organizowanymi zgodnie z wydarzeniami kalendarza kulturalnego Kordoby i Andaluzji, nastawionymi na zajęcia teatralne, animację, kino, twórczość lub poezję. Każdy z kursów ma inny program, więc zapoznajcie się dokładnie z tym co oferujemy.

Codzienne zajęcia z języka hiszpańskiego będą odbywać się w grupach o różnym poziomie zaawansowania. Każda godzina lekcyjna to 55 minut. Dodatkowo uczestnicy kursu wezmą udział w warsztatach i zajęciach specjalistycznych dostosowanych do programu każdego kursu (szczegóły już wkrótce).

Minimalny czas trwania programu: 2 tygodnie

Daty rozpoczęcia*: prosimy o kontakt ze szkołą LEXIS

Ceny:

19.IX. twórczość -
31.XI. animacja i kino -

Cena obejmuje:

 • zajęcia z języka hiszpańskiego (20 godzin tygodniowo)
 • specjalistyczne zajęcia i warsztaty zgodnie z programem każdego kursu i datami - szczegóły już wkrótce (5 godzin tygodniowo)
 • Pakiet Kultura, czyli zajęcia kulturowe dla chętnych.

Cena nie obejmuje: zakwaterowania
 

Larga duración. Hiszpański na dłużej

Opis

Jeśli wybieracie się na stypendium Erazmusa lub mieszkacie w Kordobie i chcecie nauczyć się języka hiszpańskiego lub udoskonalić Wasze umiejętności w międzynarodowym towarzystwie, zapraszamy do skorzystania z kursu "Hiszpański na dłużej". W spokojniejszym tempie będziecie uczestniczyć w regularnych zajęciach, które zagwarantują Wam zdobycie płynnej znajomości języka hiszpańskiego oraz dadzą Wam możliwość zaznajomienia się z kulturą Hiszpanii.

Dodatkowo będziecie mogli uczestniczyć w atrakcjach, wycieczkach i warsztatach organizowanych wspólnie z uczestnikami innych kursów w Fábrica de Idiomas.

Zajęcia z języka hiszpańskiego będą odbywać się 2 razy w tygodniu. Każda sesja trwa 90 minut.

Minimalny czas trwania
: 1 miesiąc

Maksymalnie w grupie: 8 osób

Daty rozpoczęcia: Aby dowiedzieć się szczegółów dotyczących poziomów grup, dat rozpoczęcia i dni w jakie odbywają się zajęcia, napisz lub zadzwoń do nas. 

Ceny:

1 miesiąc -
2 miesiące -
5 miesiące (cały semestr)* -
10 miesięcy -

Cena nie obejmuje: zakwaterowania, zajęć kulturowych i dodatkowych atrakcji

* W przypadku zarezerwowania całego semestru, dajemy Wam możliwość płatności w ratach.
 

Pakiet Kultura. Zajęcia kulturowe

kursy hiszpańskiego w Hiszpanii

Opis

Pakiet Kultura jest wliczony w cenę i stanowi nierozerwalną część każdego z naszych kursów języka hiszpańskiego w Hiszpanii. W ciągu tygodnia będziecie uczestniczyć w pięciu godzinach dodatkowych atrakcji, których celem jest głębsze poznanie hiszpańskiej kultury.

Przede wszystkim chcemy podzielić się z Wami tym, co fascynuje nas w Andaluzji i uchylić rąbka tajemnic, których nie znajdziecie w żadnych przewodnikach. Prawdziwym skarbem naszego miasta jest jego różnorodność. Przekonacie się, że w Kordobie nie ma dwóch takich samych miesięcy. 

 

Nasz Pakiet Kultura zawiera:

 • Lekcje języka hiszpańskiego na wolnym powietrzu w niepowtarzalnym otoczeniu starego miasta Kordoby
 • Spacer po dzielnicy żydowskiej i starówce Kordoby
 • Typowe andaluzyjskie śniadania
 • Wyjście na tapas
 • Imprezę integracyjną
 • Przygotowywanie typowych hiszpańskich przystawek
 • Udział w lokalnych fiestas i festiwalach, czyli kontakt z kulturą i życiem miasta.

Oprócz tego organizujemy spotkania tematyczne w naszej szkole, podczas których będziecie mogli obejrzeć hiszpańskie klasyki kinowe, seriale, posłuchać muzyki i napić się pysznej kawy.


Zakwaterowanie. Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii.

Hiszpania nauka hiszpańskiego Dla uczestników kursów języka hiszpańskiego Fábrica de Idiomas proponuje zakwaterowanie u rodzin hiszpańskich lub w mieszkaniach, w których Waszymi współlokatorami będą nasi uczniowie, bądź młodzi Hiszpanie. Zwracamy szczególną uwagę na jakość zakwaterowania tak, aby w pełni zaspokoić Wasze oczekiwania. Możemy też pomóc Wam w zarezerwowaniu pobytu w apartamentach, hotelach lub hostelach.

Mieszkania

To najlepszy wybór dla tych, którzy chcą zasmakować samodzielnego życia. Waszymi współlokatorami będą uczniowie naszej szkoły lub młodzi Hiszpanie. Oferujemy pokoje jedno i dwuosobowe. Wszystkie mieszkania posiadają salon, łazienkę i kuchnię. Cena obejmuje pościel i ręczniki.

Ceny zakwaterowania w mieszkaniach

Długość kursu W pokoju 1-osobowym W pokoju 2-osobowym
1 tydzień - -
2 tygodnie - -
3 tygodnie - -
4 tygodnie - -
Dodatkowy tydzień - -

Hiszpańskie rodziny

Jeśli chcecie sprawdzić, jak wygląda codzienne życie w hiszpańskiej rodzinie, powinniście wybrać tę opcję. Wspólne mieszkanie pozwoli poznać Wam hiszpańskie zwyczaje, między innymi ten dotyczący sjesty. Będziecie mogli spróbować przysmaków hiszpańskiej kuchni wybierając między dwoma a trzema posiłkami dziennie, przestrzegając zawsze godzin ustalonych przez rodzinę. Będziecie mieli możliwość skorzystania z pralki raz na tydzień.

Ceny u hiszpańskich rodzin

Długość kursu W pokoju 1-osobowym HB W pokoju 1-osobowym FB W pokoju 2-osobowym HB W pokoju 2-osobowym FB
1 tydzień - - - -
2 tygodnie - - - -
3 tygodnie - - - -
4 tygodnie - - - -
Dodatkowy tydzień - - - -

* HB (half board): śniadanie + 2 posiłek do wyboru lub ustalenia z rodziną: obiad lub kolacja
**FB (full board): śniadanie + obiad + kolacja


Apartamenty / hostele

Cena zależy od preferowanej opcji zakwaterowania oraz standardu hoteli, hosteli lub apartamentów. Jeśli interesuje Was takie rozwiązanie, skontaktujcie się z nami, a chętnie doradzimy Wam w wyborze odpowiedniej oferty i w razie potrzeby pomożemy w rezerwacji.
 

Zobacz też inne szkoły hiszpańskiego w Hiszpanii:
- Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii - Universpain
- Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii - Enforex
- Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii - Don Quijote
- Szkoła hiszpańskiego w Hiszpanii - Colegio Delibes
- Obozy dla młodzieży w Hiszpanii

Poleć nas znajomemu    napisz - prześlemy kalkulację kosztów