TŁUMACZENIA NAPISÓW DO FILMÓW Warszawa Tłumaczenia list dialogowych Tłumaczenia scenariuszy filmowych Tłumaczenia scenariuszy teatralnych.  Programy do tworzenia napisów do filmów Kurs dla tłumaczy filmowych

Oferujemy pakiet usług w zakresie produkcji wersji językowych do filmów: tłumaczenie scenariuszy i list dialogowych,  przygotowywanie napisów do filmów, zgodnie ze standardami festiwali filmowych, kin, telewizji i DVD. Tłumaczenia filmów

Tłumaczenie scenariuszy filmowych
Tłumaczenia list dialogowych do filmów - do seriali telewizyjnych
Tłumaczenia  napisów filmowych - przygotowanie i tworzenie napisów do filmów
Programy do tworzenia napisów do filmów
Tłumaczenia scenariuszy teatralnych
Kurs dla tłumaczy filmowych

Tłumaczenia scenariuszy filmowych

Tłumaczenia scenariuszy filmowych realizowane są po wnikliwej analizie środowiska, którego dotyczy tłumaczenie. Analizowany jest język oryginału. Dotyczy to w szczególności sfilmowanej epoki, sposobu wypowiadania się poszczególnych grup społecznych. Przykładowo, uwzględniany jest "język przedmieścia", język środowisk przestępczych jak również i język wyższych sfer. Staranność właściwego doboru zespołu tłumaczy pozwala uzyskać tłumaczenie na najwyższym poziomie, spełniające wymóg wierności z oryginałem, przy uwzględnieniu właściwej specyfiki odbiorcy - w odpowiedniej wersji językowej. Tłumaczenia wykonywane z udziałem native speakerów znających język polski.


Wszystkie tłumaczenia wykonywane są przy zachowaniu jak największej dbałości o kulturę i poprawność językową wersji w języku polskim oraz wersji w języku obcym.
 

Tłumaczenia list dialogowych do filmów, do seriali telewizyjnych

Tłumaczenia list dialogowych do filmów (także seriali telewizyjnych) wykonujemy po analizie - identycznej jak w przypadku tłumaczeń scenariuszy (patrz wyżej). Oczywistym jest, że wykorzystywane jest przy tłumaczeniach list dialogowych specjalistyczne oprogramowanie, pozwalające w łatwy sposób, synchronizować listę dialogową ze ścieżką czasową filmu. Pozwala to na łatwość realizacji nagrania lektora, czytającego dialogi lub narracje, jest pomocne w nagrywaniu dubbingu. Listy dialogowe tworzone są z list dialogowych oryginalnego filmu, z odsłuchu oryginalnej wersji językowej lub z napisów istniejących w wersji oryginalnej filmu.

Nasi tłumacze współpracowali przy tworzeniu napisów do filmów z takimi firmami jak: HBO Polska, Studio Filmowe Kadr, Paisa Film czy Film Media.

Tłumaczenia napisów filmowych -  przygotowanie i tworzenie napisów do filmów

Tłumaczenie i tworzenie napisów do filmów są zgodne z międzynarodowymi standardami obowiązującymi w kinach, w telewizji i na nośnikach DVD. Naszemu odbiorcy dostarczamy gotowy produkt zsynchronizowany ze ścieżką czasową filmu - w dowolnym formacie. Synchronizacja jest wykonywana z dokładnością do 1 milisekundy. Proces tworzenia napisów do filmów jest ściśle powiązany z tematami opisanymi wcześniej.Tworzenie napisów do filmów. Przykład wykonania napisów i  tłumaczenia filmu zrealizowanego przez tłumacza LEXIS

Programy do tworzenia napisów do filmów

Dysponujemy najnowszym oprogramowaniem pozwalającym zaspokoić potrzeby każdego klienta. Tłumaczenia są wykonane w każdym zamówionym formacie.

Tłumaczenia scenariuszy teatralnych

W naszym zespole mamy tłumaczy przysięgłych, tłumaczy literatury pięknej i tłumaczy poezji. Na życzenie jesteśmy gotowi tłumaczyć scenariusze teatralne, występy estradowe wraz z przekładem piosenek, wierszy itp. Podejmiemy się także tłumaczeń scenariuszy teatralnych - Na życzenie wykonamy próbkę takiego tłumaczenia.

Kurs dla tłumaczy filmowych - Tworzenie napisów do filmów. Tłumaczenia list dialogowych

W najbliższym czasie uruchomimy kurs dla tłumaczy filmowych dot. tworzenia napisów i list dialogowych. Jeśli jesteś zainteresowany takim kursem już teraz możesz wpisać się na niezobowiązującą listę uczestników. Powiadomimy Cię o terminie i programie najbliższej edycji kursu dla tłumaczy filmowych.

Zgłoś swoją kandydaturę do kursu - tu --> w Szkole Języków Obcych - LEXIS    Przykład - jak można tłumaczyć listy dialogowe -  film

Tłumaczenia przysięgłe w Warszawie - LEXIS     Kurs dla kandydatów na tłumaczy przysięgłych