Stypendia w Anglii - na naukę dla gimnazjalistów i licealistów
Stypendium w Wielkiej Brytanii Liceum i Gimnazjum

Stypendia w Anglii na naukę w Liceum i w Gimnazjum

Stypendia w Anglii - na naukę dla gimnazjalistów i licealistów 
5 000 GBP do wzięcia!

Chcesz, biegle władać j. angielskim i zdobywać wiedzę w jednej z najlepszych szkół w Anglii,
przy okazji nie obciążając zbytnio portfela rodziców? Stypendia w Anglii
Po egzaminach dostaniesz się do wymarzonego uniwersytetu.
Teraz za pośrednictwem LEXIS to możliwe!

Wśród ofert LEXIS jest wiele programów szkół w Anglii. Jedna z tych ofert jest wyjątkowa. Pozwala
na naukę z zakwaterowaniem w internacie za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Oferujemy stypendium w wysokości do 5.000 GBP dla wybitnych uczniów z Polski
w renomowanej szkole Ackworth!

Roczny program nauki w Anglii z zakwaterowaniem i wyżywieniem kosztuje 21 000 GBP.
Po uzyskaniu stypendium opłata zmniejszyć się może do 16000 GBP. Czyż to nie super okazja?

Z programu stypendialnego mogą skorzystać uczniowie gimnazjum, i liceum (dowolna klasa), których znajomości języka angielskiego zbliżona jest od poziomu B2 lub wyższa.

Uczniowie gimnazjum będą zdawać egzamin GCSE, który jest przepustką do szkoły typu Sixth Form College.

Sixth Form College trwa 2 lata i kończy się egzaminem A Level (odpowiednik polskiej matury).

Absolwenci gimnazjum - jeśli ich poziom znajomości języka jest właściwy, rozpoczynają, po przyjeździe do Anglii, Sixth Form College.

Jeśli poziom znajomości języka angielskiego absolwenta gimnazjum nie jest na tyle dobry aby mógł kontynuować naukę w Sixth Form College, to może on dostać propozycję uczestnictwa w wakacyjnym kursie pre-A Level, w celu poprawy znajomości j. angielskiego i innych wymaganych przedmiotów. Możliwa jest też, w takim przypadku, nauka w ostatniej klasie gimnazjum i zdawanie egzaminu GCSE.

Licealiści, w zależności od zrealizowanego programu w Polsce, mogą przed zdawaniem egzaminu A Level uczestniczyć w programie angielskiej szkoły przez jeden rok lub dwa lata.

Program A Level ma na celu przygotowanie ucznia do studiów, tak aby nie miał nawet najmniejszego problemu z dostaniem się na wymarzoną uczelnie w Wielkiej Brytanii czy w USA. Po uzyskaniu max. stypendium, roczny program kosztuje 16.000 GBP - jest to b. niska cena za naukę i internat z wyżywieniem w renomowanej brytyjskiej szkole.

Chcesz sprawdzić jakie otrzymasz stypendium? Wyślij nam 2 ostatnie świadectwa lub ostatnie świadectwo oraz prognozę ocen za nieskończony jeszcze rok szkolny, (wystawioną przez Twoją szkołę) a my poinformujemy Cię o wysokości proponowanego stypendium.

Ackworth School mieści się w Yorkshire. Został założony w 1779 roku, a więc istnieje już od ponad 200-stu lat. Jest to szkoła dynamiczna, która zachęca uczniów do wyrażania siebie, uczy ich szacunku do siebie nawzajem, odpowiedzialności oraz kreatywności. Szkoła oferuje osiągnięcie wysokich wyników w nauce, bezpieczną i przyjazną atmosferę oraz świetne obiekty sportowe, muzyczne, teatralne etc.

Liceum w Anglii Ackworth School

Ackworth School to jedna z najlepszych prywatnych szkół średnich z internatem w Wielkiej Brytanii. Od ponad 230 lat uczy z pasją, dumnie przekazując swoje tradycje i wartości rodzinne. Szkoła szczyci się nowatorskim podejściem w kwestii nauczania koedukacyjnego, oferując swoim studentom doskonałe warunki do rozwijania się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze.

Ackworth School doskonale przygotowuje każdego ucznia, który chce studiować w Anglii. Szkoła w Ackworth ma rozbudowany system nauczania przeznaczony także dla uczniów pochodzących z innych krajów niż Wielka Brytania. W Liceum Ackworth uczą się także uczniowie mieszkający na stałe w Anglii i z tego powodu jest idealnym miejscem, aby rozpocząć swoje przygotowania do studiów w Anglii. International Centre w Ackworth School to specjalny program pomagający uczniom z poza Wielkiej Brytanii rozwijać umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu w brytyjskim systemie edukacyjnym.

Lokalizacja szkolenia do studiów

Szkoła położona jest w malowniczej wsi Ackworth w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie Wakefield. Wieś leży 23 km na południowy wschód od miasta Leeds i 251 km na północ od Londynu.

Przedmioty obowiązkowe i dodatkoweStypendium w Anglii Liceum

Przedmioty obowiązkowe to: angielski, matematyka, walijski (we wszystkich walijskich szkołach) i przyroda.

- język obcy nowożytny (francuski, afrikaans, włoski, hiszpański, polski, etc.)

- język klasyczny (starożytny grecki, starożytny arabski, hebrajski, łacina, etc.)

- techniczne (elektronika, inżynieria, domowa ekonomia, technika i projektowanie, catering etc.)

- humanistyczne (ekonomia, geografia, historia, studia religijne, filozofia z etyką etc.)

- społeczne (biznes, biznes z ekonomią, zdrowie i opieka zdrowotna, prawo, psychologia, socjologia etc.)

- sztuka (muzyka, taniec, media, fotografia, etc.)

- inne (księgowość, dodatkowa matematyka, astronomia, geologia, ochrona środowiska, statystyka, WF etc.)

Jak zostać studentem w Ackworth School?

Wszystkich formalności związanych z wyjazdem, rezerwacją, przejazdem, itp. można dokonać osobiście lub korespondencyjnie w Szkole Języków Obcych "LEXIS". Po wyborze kursu, zakwaterowania i innych świadczeń wypełniasz formularz zgłoszenia, podpisujesz umowę i wpłacasz odpowiednią kwotę w złotych na nasz rachunek bankowy "LEXIS". Formularz zgłoszenia, jeden egzemplarz umowy i potwierdzenie wpłaty przesyłasz nam pocztą lub faksem, tak abyśmy mogli dostać przesyłkę na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu.

Liceum Gimnazjum w Anglii - przeczytaj o szkole Acworth

W naszej ofercie znajdziesz także podobne stypendia w USA - Jesteś zainteresowany? - Skontaktuj się ze szkołą Języków Obcych LEXIS.

Więcej informacji o przygotowaniu do studiów w Anglii
Więcej informacji o GCSE / Sixth Form / A-level
 

Poleć nas znajomemu