Rekrutacja do szkoły średniej w UK

Warunki przyjęcia - wymagania szkół w UK. Wymogi i kryteria rekrutacji do szkół w Wielkiej Brytanii
 dot. uczniów ubiegających się o przyjęcie na roczny program Foundation Year

• Zapytanie o wolne miejsce w szkole

Prosimy o wypełnienie formularza

Po wypełnieniu otrzymasz informacje z LEXIS

• Rejestracja ucznia/studenta spoza Wielkiej Brytanii

Po uzgodnieniu szczegółów twojego wyjazdu otrzymasz pakiet informacji wraz z Formularzem Rejestracyjnym wybranej przez Ciebie szkoły/uczelni oraz numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić wskazaną przez LEXIS opłatę rejestracyjną. Ponadto będziesz zobligowany do wysłania skanów przetłumaczonych dokumentów, takich jak: świadectwa ukończonej szkoły (jeśli rok akademicki jeszcze się nie skończył - świadectwo z ostatniego ukończonego roku), certyfikat potwierdzający znajomość języka (nie zawsze jest wymagany), CV/list intencyjny kierowany do szkoły zagranicą, inne dokumenty potwierdzające twoje osiągnięcia (dyplomy, certyfikaty, zaświadczenia itp.)

• Przejście rozmowy przez Skype / WeChat

Na życzenie ucznia, grupy rodziców lub szkoły w Polsce, LEXIS zorganizuje spotkanie online z kadrą zagranicznej szkoły.

• International Foundation Program - Wymagania dotyczące wywiadów i testów

W przypadku wyboru rocznego programu Foundation, student zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną przez Skype / WeChat
Student będzie także musiał wypełnić testy oceniające CAT (Cognitive Abilities Test) z matematyki i języka angielskiego. Te testy oceniające muszą być nadzorowane przez zatwierdzoną stronę trzecią i mogą być wykonane w Twoim kraju lub w Twojej obecnej szkole

• Oferta miejsca

Zaakceptowani przez zagraniczną szkołę studenci mogą być poproszeni o wypełnienie kolejnych formularzy i dostarczenie dodatkowych dokumentów, oraz o wniesienie wymaganej opłaty.

•  Akceptacja miejsca i wniosek wizowy

Po otrzymaniu opłaty rejestracyjnej i opłaty za kurs/ szkołę student otrzymuje od zagranicznej szkoły potwierdzenie rezerwacji miejsca - miejsce kandydata na studia / kurs jest zabezpieczony. Na podstawie otrzymanych dokumentów, student może aplikować o właściwą wizę w placówce dyplomatycznej kraju studiów. W wielu wypadkach wymagane jest zgłoszenie się do placówki dyplomatycznej za pośrednictwem wyspecjalizowanych formularzy, dostępnych online. W przypadku pytań zwróć się do LEXIS.

• Podróż i ubezpieczenie

LEXIS informuje studenta/rodziców o możliwościach podróży (istnieje możliwość zamówienia biletów lotniczych w LEXIS), o możliwości wykupienia ubezpieczenia w Polsce.

Foundation program w Anglii (Bristol Itional College)

Rok w Anglii, przygotowanie do studiów w UK

Ubezpieczenie uczniów w Anglii