Foundation Program w Anglii (Foundation Year)

Foundation program w Anglii - Rok zerowy UK. Studiuj w Bristol International College (BIC). Uczelnia zapewnia wysoki poziom nauczania, wymagany w dalszych szkoleniach akademickich. Po ukończeniu programu otrzymasz certyfikat University of London, pozwalający na łatwy dostęp do prestiżowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii i w innych krajach świata. 

 

Foundation Program w Anglii 

O Bristol International College:
• BIC to Uznane Centrum Nauczania Uniwersytetu Londyńskiego, które obecnie prowadzi internetową wersję programu UOL International Foundation Program (IFP)
• IFP to intensywny 8-miesięczny program dla studentów w wieku 16-19 lat, którzy chcą uzyskać dostęp do wiodących uniwersytetów w ciągu zaledwie jednego roku akademickiego
• Kursy IFP obejmują: matematykę i statystykę, czystą matematykę, zarządzanie przedsiębiorstwem, ekonomię, rachunkowość i finanse, stosunki międzynarodowe, prawo
• 100% awans na uniwersytecie dla absolwentów IFP: 60% Russell Group; 30% University of London; 10% najlepszych uniwersytetów międzynarodowych

Foundation Program w Anglii. Program przygotowawczy do studiów - czym są kredyty i kursy?

Szkoły w Wielkiej Brytanii pozwalają uczniom wybrać spośród wielu przedmiotów, te którymi uczeń jest najbardziej zainteresowany. Przedmioty te zwykle nazywane są kursami. Często jest tak, że uczniowie mogą wybrać mniejszą lub większą liczbę kursów i w ten sposób dostosować intensywność nauki do swoich indywidualnych możliwości - Np. czasowych, finansowych i innych. Na określonych programach uczeń jest zobligowany do zaliczenia odpowiedniej liczby kursów. Za każde z zaliczeń uzyskuje odpowiednią liczbę punktów - zwanych też kredytami. Określona suma uzyskanych kredytów podczas nauki decyduje o zaliczeniu roku akademickiego i możliwości wyboru uczelni po ukończeniu programu. 

 

 
Duży wybór kursów IFP University of London otworzy dostęp do dużej liczby kierunków studiów oferowanych przez University of London i inne uniwersytety w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. W przypadku niektórych kursów na stopień naukowy proponowany jest wybór jednego lub więcej kursów IFP. W Bristol International College oferujemy siedem kursów IFP, z których studenci wybierają minimum cztery z wymienionych : matematyka, matematyka i statystyka, ekonomia, biznes i zarządzanie, rachunkowość i finanse, stosunki międzynarodowe i prawo.

Przedmioty w Bristol International College 

Opcje kursów oferowanych przez Bristol International College

MATEMATYKA I STATYSTYKA 

Podstawowy kurs, na którym opierają się kolejne, bardziej specjalistyczne kursy powiązane z matematyką i statystyką. Ten kurs oferuje przegląd kluczowych metod matematycznych i pojęć statystycznych często stosowanych w ekonomii, zarządzaniu, finansach i dziedzinach pokrewnych.

Omawiane tematy:
· Arytmetyka i algebra: Przegląd arytmetyki (stosowanie ułamków zwykłych i dziesiętnych). Manipulowanie wyrażeniami algebraicznymi (w tym używanie nawiasów i praw potęgowych). Tożsamości, równania i nierówności. Rozwiązywanie równań liniowych, kwadratowych i równoczesnych równań liniowych.
· Funkcje: Będą omawiana niektóre typowe funkcje (w tym wielomiany, wykładnicze, logarytmy i funkcje trygonometryczne) analizowanie wykresów wymienionych funkcji, odnalezienie i udowodnienie funkcji odwrotnych, oraz zastosowania prawa logarytmów.
· Rachunek: Znaczenie pochodnej i sposób jej znalezienia (w tym iloczyn, iloraz i reguły łańcuchowe). Wykorzystywanie pochodnych do znajdowania przybliżeń i rozwiązywania prostych problemów optymalizacyjnych w zastosowaniach ekonomicznych, Szkicowanie linii krzywych oraz całkowanie prostych funkcji i używanie całek do znajdowania obszarów.
· Matematyka finansowa: Obliczanie poszczególnych funkcji: procentów i odsetek składanych w różnych interwałach, ciągów arytmetycznych i geometrycznych, sumy szeregów arytmetycznych i geometrycznych, schematów inwestycyjnych i sposoby wyceny wartości inwestycji.
· Eksploracja danych: Analiza podstawowych danych poprzez interpretację graficzną. Uwzględnienie sytuacji jednoczynnikowych, dwuwymiarowych i kategorialnych, również wykresów szeregów czasowych. Porównywanie i podsumowanie rozkładów, oraz omawiania ich wzorców. Wprowadzenie statystyki opisowej w celu zbadania miar lokalizacji i rozproszenia.
· Prawdopodobieństwo: Manipulowanie problemami matematycznymi i globalnymi. Badanie rozkładów prawdopodobieństwa. Opisywanie różnych wartości zmiennej losowej. Przedstawienie rozkładu normalnego i omówienie jego znaczenia w statystyce. Badanie koncepcji rozkładu próbkowania.
· Pobieranie próbek i eksperymenty: Przegląd metod gromadzenia danych i przedstawianie sposobu projektowania i przeprowadzania ankiet i eksperymentów w naukach społecznych oraz zwracanie szczególnych uwag na błędy popełniane w próbkach i eksperymentach.
· Podstawy regresji: Wprowadzenie do modelowania liniowej zależności między zmiennymi. Interpretacja wyników komputera w celu oceny adekwatności danego modelu regresji.

 MATEMATYKA

Kurs podstawowy, na którym opiera się  matematyka na poziomie uniwersyteckim.

Omówione tematy:
· Logika, dowód i zbiory: twierdzenia matematyczne i opracowanie logiki podstawowej. Obliczanie kwantyfikatorów i znalezienie dowodu przez sprzeczność. Notacja zbiorów i wykonywanie poszczególnych operacji na zbiorach.
· Algebra: Dzielenie wielomianowe. Twierdzenia o współczynnikach. Rozwiązywanie równań wielomianowych i frakcji częściowych. 
· Trygonometria: Funkcje trygonometryczne i tożsamości pitagorejskie. Obliczanie złożonych wzorów kątów. Używanie tożsamości trygonometrycznych do upraszczania i oceniania poszczególnych wyrażeń.
· Rachunek: Wyznaczenie pochodnej funkcji. Integracja przez podstawienie danych funkcji. Wykorzystanie tożsamości trygonometrycznych i ułamków częściowych w całkowaniu.
· Równania różniczkowe: Rozdzielne i liniowe równania różniczkowe pierwszego rzędu w niektórych zastosowaniach.
· Geometria współrzędnych: Analizowanie przekrojów stożkowych, stycznych i normalnych. Rozwiązywanie równań parametrycznych i wykorzystanie ich do znajdowania gradientów.
· Wektory: Dodawanie wektorów i mnożenie przez skalar. Obliczenie iloczynu skalarnego i kąta między dwoma wektorami. Analizowanie wektorów i płaszczyzny normalnej. Omówienie równań kartezjańskich i wektorowych płaszczyzn.

BIZNES I ZARZĄDZANIE

Ten kurs biznesowy i zarządzania wprowadza studentów w różne rodzaje istniejących biznesów. Przygląda się zmianom, jakie zachodzą w wybranych aspektach otoczenia zewnętrznego biznesu. Kurs jest podzielony na pięć części.
· Część pierwsza: Co to jest biznes? Ten rozdział zapoznaje studentów z różnymi typami istniejących biznesów, z powodami ich działania, z grupami ludzi, którzy są zainteresowani biznesem i jak obliczane są zyski. 
· Część druga: Środowisko biznesowe -Ta jednostka ma na celu przybliżenie studentom niektórych kluczowych elementów środowiska, w którym działają przedsiębiorstwa. Koncentruje się na zmianach zachodzących w poszczególnych elementach otoczenia biznesowego. 
· Część trzecia: Zarządzanie zasobami -W tej części omówiono sposoby efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi i fizycznymi w zmieniającym się środowisku. Rozważa sposoby, w jakie firmy mierzą swoją efektywność, oraz kluczowe działania, jakie mogą podjąć, aby poprawić efektywność.
· Część czwarta: Podejmowanie skutecznych decyzji marketingowych Ta część dotyczy sposobów, w jakie firmy mogą odnieść sukces w sprzedaży swoich produktów na rynkach. Zbadane zostanie również znaczenie wykorzystania informacji marketingowych, aby pomóc firmom w dotarciu do określonych grup klientów i zrozumieniu zmian w otoczeniu biznesowym. 
· Część piąta: Wybór odpowiednich strategii W tej części omówiono strategie, które firmy mogą wykorzystać, aby osiągnąć swoje cele i zadania w zmieniającym się środowisku. Rozważa, w jaki sposób firmy decydują o swoich strategiach, dostępne opcje strategiczne i jak przywództwo może wpływać na wdrażanie strategii.

EKONOMIA
Kurs oferuje przegląd kluczowych pojęć ekonomicznych i ich zastosowania w codziennych sytuacjach i bieżących sprawach gospodarczych przy użyciu technik modelowania.
Omówione tematy
· Charakter i zakres ekonomii: Jednostka ta stanowi szerokie wprowadzenie do nauki ekonomii i jej głównych kierunków badawczych, główne podstawowe ekonomiczne problemy wyboru i niedostatku będą omawiane.
· Rynki konkurencyjne: badanie w jaki sposób mechanizm cenowy alokuje zasoby na różnych rynkach poprzez model popytu i podaży. Wprowadzenie pojęcia elastyczności i dobrobytu społecznego. 
· Zawodność rynku i interwencja rządu: jednostka ta rozważa szereg powodów, dla których siły rynkowe mogą nie być w stanie efektywnie alokować zasobów. Obejmują one efekty zewnętrzne, dobra publiczne, asymetrię informacji, unieruchomienie czynników i siłę rynkową. 
· Zarządzanie gospodarką: wprowadzenie do kluczowych mierników wyników gospodarczych oraz głównych celów i narzędzi polityki gospodarczej. Podstawowy model zagregowanego popytu i zagregowanej podaży służy do reprezentowania bezrobocia i inflacji, a także skuteczności interwencji rządowych.
· Rozwój i zrównoważony rozwój: Główne zagadnienia obejmują skupienie się na znaczeniu i miarach rozwoju gospodarczego (na przykład wskaźnik rozwoju społecznego i produkt krajowy brutto na mieszkańca) oraz Zidentyfikowanie różnorodnych, rozwiniętych cech gospodarczych 
· Niedawny kryzys finansowy i gospodarczy: W tej części można zapoznać się z niedawnym kryzysem finansowym i gospodarczym, przedstawiając jego przyczyny, konsekwencje i możliwe rozwiązania. 

STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Kurs oferuje podstawowe wprowadzenie do IR- (international relations), jej klasycznych i współczesnych teorii, szkół myślowych i obszarów badawczych.
Omówione tematy:
Część pierwsza - państwa, narody i kraje: Ta jednostka wprowadza studentów w regionalne i globalne problemy stojące przed stosunkami międzynarodowymi (IR). Sześć sekcji obejmuje podstawowe pojęcia dotyczące IR i podstawowe informacje o różnych częściach świata. 
· Sekcja 1: Wprowadzenie do IR
· Sekcja 2: Afryka
· Sekcja 3: Ameryki
· Sekcja 4: Azja Wschodnia i Pacyfik
· Sekcja 5: Azja Południowa i Południowo-Zachodnia
· Sekcja 6: Europa i były Związek Radziecki

Część druga - cztery modele IR: Celem tej jednostki jest dostarczenie studentom teoretycznych narzędzi potrzebnych do analizy wydarzeń na świecie. Wprowadza cztery różne sposoby rozumienia wydarzeń międzynarodowych w skali globalnej i regionalnej, definiując kluczową terminologię i oceniając zdolność każdego podejścia do informowania nas o zrozumieniu określonych problemów w stosunkach międzynarodowych.
· Część 1: Szkoła języka angielskiego
· Sekcja 2: Liberalny instytucjonalizm
· Sekcja 3: Realizm
· Sekcja 4: Marksizm

Część trzecia - Analiza problemów regionalnych: W tej jednostce studenci korzystają z narzędzi teoretycznych jednostki drugiej do analizy problemów regionalnych w zakresie IR. Jego celem jest omówienie kontekstu stojącego za problemami regionalnymi; rozpatrywać je z czterech różnych perspektyw teoretycznych i wykorzystywać uzyskane informacje do analizy wydarzeń.
· Sekcja 1: Interwencja humanitarna w Afryce
· Sekcja 2: Niepaństwowe podmioty międzynarodowe i organizacje międzynarodowe w obu Amerykach
· Sekcja 3: Bezpieczeństwo międzynarodowe w Azji Wschodniej i na Pacyfiku
· Sekcja 4: Terroryzm i globalizacja w Azji Południowej i Południowo-Zachodniej
· Sekcja 5: Budowanie reżimu w Europie i byłym Związku Radzieckim

Część czwarta - Globalne problemy w społeczeństwie międzynarodowym : omawianie kluczowych zagadnień w międzynarodowej skali globalnej, wykorzystując teorie i koncepcje IR do wyjaśnienia kontekstu i oceny proponowanych rozwiązań.
· Część 1: Zmieniający się charakter wojny
· Sekcja 2: Rozwój
· Sekcja 3: Globalna zmiana środowiska
· Sekcja 4: Kluczowe organizacje międzynarodowe
· Sekcja 5: Analiza ładu międzynarodowego.

PRAWO

Odpowiedni kurs dla każdego studenta, kto ma ogólne zainteresowania prawnicze, chce głębiej zrozumieć przedmiot i chciałby studiować prawo na wyższym poziomie.

Omówione tematy:
Studiowanie prawa :  podstawa dla kolejnych jednostek. Rozważa naturę prawa i dlaczego społeczeństwa opracowują zasady umożliwiające ludziom życie w pokoju. Klasyfikuje prawo angielskie i wyjaśnia rolę wymiaru sprawiedliwości w angielskim systemie prawnym.

Źródła prawa : W angielskiej tradycji prawnej źródło reguły decyduje o jej znaczeniu oraz o tym, czy może ona mieć pierwszeństwo przed innym źródłem (takim jak parlament Wielkiej Brytanii / prawo UE). W tej sekcji przedstawiono źródła prawa i ich znaczenie. Rozdział ten wyjaśnia działanie doktryny precedensu sądowego w prawie zwyczajowym. 

Przegląd odpowiedzialności karnej i systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych:  W tej części przedstawiono ogólne zasady odpowiedzialności karnej, w tym co należy rozumieć przez przestępstwo. Bada cele sądów cywilnych i karnych oraz cele orzekania. 

Wprowadzenie do prawa umów : Ta sekcja wyjaśnia, w jaki sposób klasyfikowane są warunki umowne oraz różnicę między warunkami wyraźnymi i domniemanymi. Zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi prawnie wiążącej umowy i konsekwencjami naruszenia umowy. 

Prawo deliktowe: Wprowadzenie do prawa deliktowego, a w szczególności deliktu wynikającego z zaniedbania. Odkryj cele prawa deliktowego i rodzaje szkód, za które zapewnia odszkodowanie. zbadaj elementy roszczenia z tytułu zaniedbania i działanie doktryny precedensowej, aby zastosować i dalej utrwalić nabyte 

RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE 

Kurs podstawowy, na którym opierają się kolejne kursy na poziomie uniwersyteckim.

Omówione tematy:
· Wprowadzenie do sprawozdawczości finansowej: co to jest księgowość? Formy organizacji biznesu, koncepcje. Rachunki wyników i sprawozdania z sytuacji finansowej.

· Sporządzanie kont finansowych: Księgowość podwójna: księgowanie transakcji biznesowych. Korekty: rozliczenia międzyokresowe, przedpłaty, złe długi i rezerwy. Korekty: amortyzacja, zbycie środków trwałych, aktualizacja wyceny. Zapasy i koszt sprzedanych towarów.

· Inne zagadnienia dotyczące rachunkowości finansowej: kapitał własny. Kontrola wewnętrzna: uzgodnienia bankowe, rachunki kontrolne i rachunki przejściowe. Niekompletne zapisy. Księgowość partnerska. Rachunki przepływów pieniężnych.

· Interpretacja kont finansowych: publikowane sprawozdania finansowe i audyt. Interpretacja sprawozdań finansowych.

· Rachunkowość zarządcza i finanse: Wprowadzenie do rachunkowości zarządczej: znaczenie „kosztu”. Wkład, analiza progu rentowności i czynniki ograniczające. Koszt absorpcji. Budżetowanie i prognozowanie przepływów pieniężnych. 

 International Foundation Program 

Bristol International College oferuje roczny program studiów przedakademickich zwanym International Foundation Program (International Foundation Year) dla studentów z Wielkiej Brytanii i zagranicy. Program ten jest równoważnikiem brytyjskim kwalifikacjom ukończenia szkoły na poziomie 3 który pozwoli studentowi nabyć niezbędnej wiedzy i umiejętności do podjęcia wymagań akademickich na kursy oferowane przez uczelnie w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Główne zagadnienia programu IFP obejmuje aktywną  naukę na poziomie komunikatywnym, rozwijanie silnych i ukierunkowanych umiejętności akademickich, oraz analizowanie i debatowanie o współczesnych problemach globalnych. Foundation program jest uznawany za alternatywę dla programów na poziomie A-level lub IB, czyli student który ukończył dany program ale potrzebował kolejnego roku aby osiągnąć poziom wstępu na dany Uniwersytet lub ukończył część lub całość programu poziomu A-level lub IB ale nie otrzymał dostatecznie wysokich ocen aby dostać się na dany uniwersytet. Każdy egzamin IFP jest przeprowadzany przez Uniwersytet Londyński. Po ukończeniu programu IFP W Bristol International College student otrzyma certyfikat University of London.

Szczegóły programu 
· Roczny program studiów przedakademickich (International Foundation Year)
· Minimalny wiek na program IFP : 16 lat
· Minimalne wymagania dotyczące języka angielskiego IELTS 6.0 lub równoważny
· Cztery kursy wybrane z siedmiu oferowanych przez BIC (Bristol International College)
· Obejmuje ośmiotygodniowy staż zawodowy
· Po ukończeniu programu IFP w Bristol International College każdy student otrzyma Certyfikat University of London International Foundation (Pass / Merit / Distinction)

Kto powinien się zapisać?
Kryteria wejścia:
· Osoby od 16-18 lat (musi być 17 lat do 31 grudnia)
· Posiadacz dyplomu ukończenia szkoły średniej lub świadectwa szkolnego z bardzo dobrymi ocenami
· Minimum B2 - IELTS 6.0 lub odpowiednik
· Uczeń musi zdać testy BIC online z języka angielskiego, matematyki i wiedzy ogólnej
· Uczeń musi otrzymać pozytywną opinię z wywiadu z przedstawicielem w BIC 

Rekrutacja 

Bristol International College przyjmuje uczniów w wieku od 16-18 lat którzy nie ukończyli lub zaczęli się uczyć na poziomie A level lub IB (International Baccalaureate). Wstępując do college uczeń zobowiązany jest do posiadania świadectwa ukończenia szkoły średniej lub programu A level, lub IB (International Baccalaureate) albo zaświadczenie o częściowym ukończeniu danego programu. Aby dostać się na program IFP w Bristol International College uczeń będzie miał zorganizowaną rozmowę kwalifikacyjną (online) z przedstawicielem szkoły.  Niezbędne dokumenty do rekrutacji powinny obejmować  wyniki z angielskiego, matematyki etc. IELTS (International English Language Testing System) na poziomie 6.0 jest również wymagany. Uczniom z zagranicy oferowana jest pomoc w ubieganiu się o wizę do Wielkiej Brytanii.

Rekrutacja do szkoły w UK

Program przygotowujący do studiów UK Kampus

 

Brytyjska szkoła internat Wielka Brytania

Ubezpieczenie uczniów w Wielkiej Brytanii            Rok w Anglii - Przygotowanie do studiów w UK