NAUKA ANGIELSKIEGO w ANGLII. Co może ci zaoferować Cheltenham?

Cheltenham jest przepięknym miasteczkiem z tradycjami. Jest miastem uniwersyteckim, z wieloma sklepami, restauracjami, barami, pubami, kinami i teatrami. Ma 110.000 mieszkańców, tak więc jest wystarczająco małe aby być miejscem kameralnym i bezpiecznym, a jednocześnie wystarczająco duże aby być miejscem interesującym. Cheltenham ma bardzo dobrą lokalizację na zachodzie Anglii, w centrum regionu Cotswolds, jednego z najpiękniejszych regionów Wielkiej Brytanii, w pobliżu innych miejsc wartych zwiedzania - leży o 2 godziny od Londynu, godzinę od Bath, Oksfordu, Bristolu, Stonehenge, Birmingham, Cardiff i zaledwie 45 minut od Stratford-upon-Avon (miejsca urodzenia Szekspira).
Uczestnicy kursów mogą 'zanurzyć się' w kulturze angielskiej i rozwijać swój angielski w przyjemnej i spokojnej atmosferze, bez stresu i niewygód wielkich aglomeracji miejskich. 
Oprócz programu językowego uczestnicy kursów mogą również wziąć udział w zajęciach kulturalnych, spotkaniach towarzyskich i sportowych organizowanych w Cheltenham. 

      

Dlaczego inlingua Cheltenham ? 

inlingua Cheltenham została otwarta w 1990 roku i od tamtej pory cieszy się opinią miejsca o wysokim poziomie nauczania języka i obsługi klienta. Dużą wagę przykłada się do indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczestników kursów.

Budynek, w którym odbywają się ogólne kursy angielskiego oraz budynek w którym odbywają się kursy biznesowego angielskiego mieszczą się tuz obok siebie, w centrum miasta, zaledwie 30 metrów od głównej ulicy. Jest to doskonała lokalizacja, ponieważ wszystkie przystanki autobusowe, sklepy, hotele, teatry, restauracje i puby są w zasięgu ręki.

W inlingua możesz poznać ludzi z całego świata i w pełni wykorzystać czas spędzony na kursie dla poszerzenia horyzontów. 
Wysoki standard prowadzonych kursów, kwalifikacji lektorów oraz zakwaterowania zostały potwierdzone przez zewnętrzne komisje kontroli placówek oświatowych.

inlingua Cheltenham posiada akredytację British Council na nauczanie angielskiego jako języka obcego (EFL), a także bierze udział w rządowym programie "Investor in People", który ma na celu ocenę zaangażowania firm w inwestowanie w rozwój swoich pracowników.

Personel - jakość jest naszą mocną stroną, ciągle monitorujemy nasze programy nauczania, jesteśmy również otwarci na sugestie i komentarze uczestników kursów.
Wszyscy lektorzy w inlingua posiadają certyfikaty CELTA (certyfikat nauczania języka angielskiego) lub TESOL (certyfikat nauczania angielskiego jako drogiego języka) lub wyższe wykształcenie pedagogiczne. Wielu z nich posiada dodatkowe kwalifikację w wybranych dziedzinach. Nauczyciele monitorują postępy uczniów i informują o nich kierownika naukowego placówki. Nauczyciele biorą również udział w szkoleniach zawodowych i cotygodniowych spotkaniach samo doskonalących. 

Zakwaterowanie - studenci w inlingua mogą liczyć na pomoc w każdej sytuacji. Wyznaczona została specjalna osoba do rozwiązywania wszelkich problemów związanych z zakwaterowaniem (Accomodation Officer).

Dodatkowe usługi - inlingua oferuje różne zajęcia pozalekcyjne, informacje turystyczne, rezerwowanie biletów, informacje o dobrych sklepach, pubach, restauracjach. 

inlingua International
Założona w 1968 roku sieć szkół inlingua International jest największym stowarzyszeniem prywatnych szkół językowych na świecie. Około 300 placówek w 22 krajach jednoczy nie tylko nazwa, ale przede wszystkim wysoki poziom nauczania dzięki nowoczesnym metodom i materiałom edukacyjnym.
inlingua jest placówką wybieraną przez tysiące studentów na całym świecie.
Centrum Usług Pedagogicznych w Bernie, w Szwajcarii, wciąż pracuje nad doskonaleniem metod i materiałów edukacyjnych stosowanych w inlingua, aby zapewnić uczestnikom kursów nauczanie na najwyższym poziomie we wszystkich placówkach inlingua.

Siedziba główna inlingua Cheltenham

Budynek, w którym odbywają się kursy ogólnego języka angielskiego mieści się przy ulicy Rodney Lodge w centrum Cheltenham, 50 metrów od głównej ulicy miasta. Zazwyczaj uczy się tu od 50 do 100 osób z całego świata. W czasie wakacji liczba studentów inlingua Cheltenham dochodzi do 160 osób.

inlingua łączy przyjazną atmosferę niewielkiej szkoły z udogodnieniami, pomieszczeniami, sprzętem i profesjonalną obsługą dużego centrum językowego. inlingua posiada:

  • 12 klas
  • świetlicę dla studentów / kawiarenkę z telewizja satelitarną i DVD
  • pokój do samodzielnej nauki 
  • darmowy dostęp do Internetu
  • przepiękny ogród 

inlingua zapewnia następujące udogodnienia dla swoich studentów: 

Korepetytor na żądanie, pomoże zaplanować jak najefektywniej się uczyć, jak załatwić formalności związane z egzaminami Cambridge, IELTS lub TOEIC. Może też doradzić jak starać się o przyjęcie do brytyjskiego college'u lub na uniwersytet.

Przyjazny, pomocny personel w recepcji zawsze chętnie ci pomoże. Możesz poprosić o pomoc w zakupie międzynarodowej karty telefonicznej, wynajęciu samochodu, znalezieniu klubu sportowego w Cheltenham czy zarezerwowaniu biletu na przedstawienie w Londynie. O cokolwiek poprosisz, otrzymasz pomoc.

Accommodation & Welfare Officer to osoba, z którą możesz porozmawiać o jakichkolwiek problemach z zakwaterowaniem, rodziną goszczącą lub aklimatyzacją w Anglii.

Darmowe lekcje są dostępne codziennie, w czasie kiedy trwają programy szkoleń nauczycieli. Zazwyczaj odbywają się na 3 różnych poziomach. Takie lekcje są doskonałą okazją do dodatkowego poćwiczenia angielskiego i poznania nowych kolegów i koleżanek.

Ogólne wiadomości o Cheltenham. 

Pierwszy dzień w szkole
Wszystkie kursy rozpoczynają się w poniedziałki, jeżeli jest miejsce w grupie. Studenci mieszkający u rodziny otrzymają od swoich gospodarzy wskazówki jak dotrzeć do szkoły. Studenci, którzy mają inne zakwaterowanie otrzymają wskazówki jak trafić do szkoły przed przyjazdem do Cheltenham, tak aby mogli sami dotrzeć na pierwsze zajęcia o 8.45.
Pierwszego dnia studenci są również oprowadzani po Cheltenham, aby się zapoznać z lokalizacją najważniejszych instytucji.

Testy
Pierwszego dnia pobytu w inlingua Cheltenham, studenci piszą test kwalifikacyjny, aby określić swój poziom angielskiego. test składa się z części pisemnej (pytania wielokrotnego wyboru) i części ustnej. Następnie studenci są przypisywani do odpowiedniej grupy. Postępy uczniów monitorują nauczyciele, aby zawsze mieć pewność, że uczeń znajduje się w grupie o odpowiednim dla siebie poziomie.

Ubezpieczenie
Wszyscy studenci powinni się ubezpieczyć przed przyjazdem do Cheltenham. Szkoła ani rodzina nie ubezpieczają studenta na wypadek choroby, kradzieży lub zaginięcia bagażu czy nieszczęśliwych wypadków. Zaleca się wykupienie ubezpieczenia na wypadek zgubienia bagażu. Studenci przyjeżdżający z krajów Unii Europejskiej powinni mieć ze sobą formularz ubezpieczeniowy E111. upoważnia on do korzystania z opieki medycznej w nagłych wypadkach oraz do korzystania z pomocy niektórych lekarzy. E111 nie pokrywa kosztów leczenia dentystycznego.

Pogoda
Pogoda w Cheltenham jest umiarkowana, wyjątkiem są ekstremalne temperatury. Studenci powinni wziąć ze sobą jakieś ciepłe ubrania i płaszcz przeciwdeszczowy albo parasol, na wypadek deszczowej pogody. Temperatury w zimie spadają poniżej zera na bardzo krótki okres.

Telefony
Można ze sobą przywieźć telefon komórkowy. Osoby posiadające usługę roaming mogą korzystać ze swojego aparatu. Jednak w przypadku rozmów lokalnych (z rodziną goszczącą, z kolegami) bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup pakietu startowego na kartę. Pakiet startowy kosztuje ok. 10 funtów. 

Przylot do inlingua Cheltenham 
Lotniska, z których dojazd do Cheltenham jest dogodny to: London Heathrow, Bristol International, Birmingham International, Manchester, London Gatwick lub Cardiff.

Podróże
Bilet sieciowy na tygodniowe przejazdy autobusem po Cheltenham kosztuje 9 funtów.

Stacja kolejowa w Cheltenham nazywa się Cheltenham Spa, posiada doskonałe połączenia z innymi dużymi miastami - Londynem, Birmingham , Bristolem, Kornwalią i z północną częścią kraju.
Szczegóły i rozkłady jazdy dostępne na stronie:   http://www.nationalrail.co.uk/

National Express to ogólnokrajowa sieć połączeń autobusowych. Ekspresowe autokary kursują pomiędzy dużymi i średnimi miastami. Szczegóły na stronie: http://www.nationalexpress.co.uk/

 
Ceny kursów          warunki/zakwaterowanie