QUEEN ANNE'S SCHOOLAngielska szkoła z internatem w Anglii
CAVERSHAM

Queen Anne's School położona jest w miasteczku Caversham, na pięknym, rozległym kampusie, który zapewnia uczennicom bezpieczeństwo oraz możliwość pełnego wykorzystania swojego potencjału, czy to w klasie, na boisku, czy na scenie.

Nauka w angielskiej szkole z internatem - Anglia

Queen Anne's School przyjmuje dziewczęta w wieku 11, 12 i 13 lat. Szkoła pielęgnuje wartości, które stanowią podstawę dojrzałości i uczciwości człowieka. Uczennice szkoły często zaangażowane są 
w prace społeczne. Każdego roku, dzięki zbiórkom pieniędzy, tysiące funtów przekazywane są organizacjom charytatywnym wskazanym przez dziewczęta.

W szkole Queen Anne's panuje przyjazna atmosfera, edukacja jest na najwyższym poziomie, 
a uczennice przygotowywane są do satysfakcjonującego życia w XXI wieku.

Historia

Historia szkoły rozpoczyna się w 1698 roku, kiedy to ośmiu mieszkańców Westminsteru założyło tamSzkoła dla dziewcząt w Anglii szpital dla dzieci Grey Coat Hospital. W 1706 roku, po przejęciu opieki nad nim przez Królową Annę, szpital uzyskał nazwę Królewskiej Fundacji Królowej Anny. 

Kiedy w 1894 roku władze zdecydowały się przekazać część środków fundacji na utworzenie szkoły 
z internatem dla dziewcząt, została ona nazwana na cześć Królowej. Symbolem szkoły jest czerwona róża, według legendy ulubiony kwiat Królowej.

Warunki przyjęcia

Szkoła z internatem w AngliiZwykle warunkiem przyjęcia do Queen Anne's School jest dobry wynik na egzaminie Common Entrance Examinations, zdawanym 
w wieku 11, 12 lub 13 lat. Przyszłe uczennice mogą jednak zdawać wewnętrzny egzamin wstępny organizowany przez szkołę.


Nauka

Szkoła Queen Anne's hołduje zasadzie przyjemnej nauki. Wykwalifikowani nauczyciele korzystają podczas zajęć 
z najróżniejszych źródeł, od podręczników po Internet. Uczennice mają również częste okazje odwiedzać ciekawe miejsca. Szkoła dokłada wszelkich starań, aby nauka była interesująca, przyjemna 
i skuteczna. Program szkoły oparty jest na Programie Narodowym, jest on jednak udoskonalany i rozszerzany. Opiekunowie i nauczyciele, dzielący się swoim doświadczeniem i sprawujący opiekę nad uczennicami, służą im radą i wsparciem na każdym szczeblu edukacji.

Program

Nauka w szkole z internatem w AngliiW ciągu pierwszych trzech lat w Queen Anne's School zajęcia prowadzone są według bardzo szerokiego programu, tak aby każda uczennica miała szansę odkryć swoje zainteresowania i mocne strony. Dziewczęta zachęcane są również do rozwijania swoich zainteresowań i talentów poza szkolną salą.

Podczas dwóch lat, kiedy to uczennice przygotowują się do egzaminów GCSE, każda z nich ma dużo czasu i okazji, aby podjąć decyzje dotyczące dalszej edukacji i kariery.

Zajęcia pozaszkolne

Angielska szkoła z internatem AngliaDźwięk dzwonka sygnalizujący koniec zajęć w szkole nie oznacza wcale końca aktywnego dnia dla podopiecznych Queen Anne's School. Szkoła oferuje dziewczętom zróżnicowany program zajęć pozalekcyjnych, dzięki którym każda z nich może rozwijać swoje umiejętności i talenty: muzyczny, plastyczny, sportowy, itp.

Przez lata uczennice szkoły osiągnęły również wiele sukcesów jako mówczynie i wygrały wiele krajowych i międzynarodowych konkursów. Programy takie jak Young Enterprise zdobyły dużą popularność wśród dziewcząt, jako że stanowią idealną okazję do tego, aby zdobyć doświadczenie i wiedzę przydatne w przyszłej karierze zawodowej.


Życie w Queen Anne's School

Niezależnie od tego, czy uczennice mieszkają, na sąsiedniej ulicy, 
w innym mieście, czy na innym kontynencie, rodzice, a także one same, z wielu względów decydują się na zakwaterowanie w internacie
Queen Anne's to przede wszystkim szkoła z internatem, ale mile widziane są również dziewczęta pochodzące z okolic Caversham, mieszkające z rodzicami. Są one pełnoprawnymi członkiniami wspólnoty szkolnej.


Zakwaterowanie w internacie

Anglia Internat angielskiej szkołyKażda uczennica, która zdecyduje się na zakwaterowanie 
w internacie, może liczyć na przyjazne otoczenie i wspaniałą opiekę. Szkoła posiada cztery internaty, każdy z nich zarządzany jest przez kompetentną osobę, doświadczoną w pracy z młodzieżą. Żadna 
z mieszkanek internatu potrzebująca wsparcia, pomocy czy porady nigdy nie jest pozostawiona sama sobie.

Silne poczucie przynależności i wzajemny szacunek sprzyja lojalności wśród dziewcząt, oraz poczuciu dumy, zwłaszcza podczas licznych konkursów i zawodów między poszczególnymi internatami.

Zabawa

Angielska szkoła z internatem w Anglii

Niezależnie od tego jak napięty jest program zajęć szkolnych, uczennice Queen Anne's School zawsze znajdują czas na zabawę z przyjaciółmi. Wycieczki do londyńskiego West Endu, parki rozrywki, kino, dyskoteki, wieczory karaoke- to tylko niektóre z rozrywek jakie czekają na uczennice Queen Anne's. 

Zabawa w Queen Anne's School to również organizowanie przez dziewczęta zbiórek pieniędzy w ciągu całego roku. Dzięki pomysłom i działaniom uczennic szkoły zebranych zostało tysiące funtów dla lokalnych i krajowych organizacji charytatywnych.   

OPŁATY 2018

Semestr szkolny (Full Board)
Cena zawiera opłatę za naukę, zakwaterowanie, pełne wyżywienie, pranie, opiekę medyczną oraz podręczniki
11 405 GBP
Semestr szkolny (Flexi Board)
Cena zawiera opłatę za naukę, zakwaterowanie przez 3 lub 4 noce w tygodniu, pełne wyżywienie, pranie, opiekę medyczną oraz podręczniki
10 835 GBP/ 3-4 noce na 1 tydz.

10 280 GBP/ 2 noce na 1 tydz.

Semestr szkolny (Day)
Cena zawiera opłatę za naukę, opiekę medyczną oraz podręczniki
7735 GBP
Jednorazowe zakwaterowanie w dni powszednie
Cena za noc
60 GBP
Jednorazowe zakwaterowanie w weekend
Cena za weekend
110GBP
Jednorazowe zakwaterowanie w weekend świąteczny
Cena za weekend
150 GBP

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Nauka gry na instrumencie muzycznym: 280 GBP za semestr
9 x 40-minutowe lekcje

Instrumenty muzyczne do wyboru:

 • fagot

 • instrumenty dęte blaszane

 • klarnet

 • perkusja

 • flet

 • gitara

 • harfa

 • obój

 • organy

 • pianino

 • saksofon

 • altówka

 • skrzypce

 • wiolonczela

Inne instrumenty dostępne na życzenie.

Wypożyczenie instrumentu: 80 GBP za semestr

Śpiew solowy: 280 GBP za semestr
9 x 40-minutowe lekcje

Mowa i teatr:

Zajęcia indywidualne: 210 GBP za semestr
8 x 40-minutowe lekcje

Zajęcia grupowe (grupy do 5 osób): 120 GBP za semestr
8 x 40-minutowe lekcje

Nauka gry w tenisa i squasha:

Zajęcia indywidualne: 280 GBP za semestr
9 x 35-minutowe treningi

Zajęcia grupowe (grupy 2-osobowe): 150 GBP za semestr
9 x 35-minutowe treningi

Zajęcia grupowe (grupy 4-osobowe, tylko tenis): 95 GBP za semestr
9 x 35-minutowe treningi

Lekcje tańca:

Indywidualne: 29,50 GBP za lekcję

Mała grupa: 14,50 GBP za lekcję

Duża grupa: 8 GBP za lekcję

OPŁATY ZA EGZAMINY

Od 10 do 60 GBP za przedmiot

Napisz - prześlemy kalkulację kosztów           Poleć nas znajomemu