Język rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburg

 

Moskwa język rosyjski w Rosji Moskwa kursy językowe Sankt Petersburg kursy języka rosyjskiego w Moskwie i Sankt Petersburgu, Rosja wyjazdy językowe do Rosji Moskwy Sankt Petersburga, nauka języka rosyjskiego Rosja Moskwa Sankt Petersburg, Rosja praca za granicą w Rosji, Rosja szkoła języka rosyjskiego w Rosji

Język rosyjski w Rosji - Moskwa i Sankt Petersburg

Język rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburgkursy języka rosyjskiego w Moskwie i Sankt Petersburgu


Ucz się rosyjskiego w Moskwie i Sankt Petersburgu w szkole Liden & Denz

Kursy języka rosyjskiego grupowe w Moskwie i Sankt Petersburgu
Kursy - język rosyjski indywidualnie Moskwa Sankt Petersburg
Przygotowanie do egzaminu - certyfikat TRKI
Praca za granicą w Rosji
Cennik i zakwaterowanie


Centrum Językowe Liden & Denz w St. Petersburgu i Moskwie oferuje różnego rodzaju kursy języka rosyjskiego, w tym dla celów akademickich i biznesowych. Nasze międzynarodowo uznane szkoły językowe łączą w doskonały poziom nauki ze współczesnymi udogodnieniami i kompetentnym zarządzaniem. Naszym celem jest zapoznanie naszych uczniów z dzisiejszą Rosją, zarówno językowo, kulturowo jak i emocjonalnie.

Kursy języka rosyjskiego - grupowe

Nasze szkoły stosują sprawdzony system otwartej grupy z zapisywaniem nowych uczniów co dwa tygodnie przez rok (z pewnymi zastrzeżeniami co do początkujących). Na kursy rosyjskiego w naszej szkole przyjeżdżają uczniowie z całego świata, więc nasze grupy są międzynarodowe. Jest to wspaniała okazja, by poznać nowych przyjaciół, a jednocześnie jest to wyzwanie, gdyż nauka odbywa się wyłącznie po rosyjsku bez żadnych wyjaśnień po angielsku, czy w innych językach.

Wszystkie nasze grupy języka rosyjskiego tworzymy według pisemnego i ustnego testu, obowiązkowego dla wszystkich. Identyczne plany zajęć w Sankt Petersburgu i Moskwie pozwalają na elastyczne połączenie nauki rosyjskiego w obu miastach.

Standardowe kursy rosyjskiego grupowe

Nauka rosyjskiego w małych grupach (max. 10 osób w grupie) czyni ten kurs przyjemnym i pożytecznym. Nasz standardowy kurs grupowy języka rosyjskiego daje uczestnikom szansę nauki rosyjskiego komunikatywnego w "życiowych" sytuacjach. Ten kurs (20 lekcji na tydzień) oferowany jest cały rok; stosowany jest schemat 2-tygodniowych części.

Dla uczestników zostających 4 tygodnie lub dłużej, bazując na nabytych już podstawach gramatyki z pierwszego modułu, omawiane są dalej te same tematy z innej perspektywy, z bardziej rozbudowanymi wyjaśnieniami, bardziej skomplikowanym słownictwem i większą ilością dialogów w języku rosyjskim.

Język rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburgkursy języka rosyjskiego w Moskwie i Sankt PetersburguJęzyk rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburgkursy języka rosyjskiego w Moskwie i Sankt PetersburguJęzyk rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburg

Standardowy Kurs Grupowy języka rosyjskiego dla pierwszych 6 poziomów przez cały rok. Początkujący mogą zacząć w oznaczonych datach i najlepiej, by byli zaznajomieni z cyrylicą.

Każdy kurs zaczyna się w poniedziałek, a kończy w piątek. Lekcję trwają zazwyczaj między godziną 10 a 14. Minimalna długość kursu wynosi 2 tygodnie. Im dłużej zostajesz, tym mniej płacisz!

Intensywne kursy rosyjskiego grupowe

Nasze intensywne kursy rosyjskiego to ponad 25 lekcji na tydzień w grupach co najwyżej 10 osób. Poranne lekcje odbywają się z grupami standardowymi. Pozostałe pięć lekcji odbywa się popołudniami, 2 razy w tygodniu na poziomach:

A1 - Początkujący: "życiowy" rosyjski, zajęcia na zewnątrz (zakupy, restauracje, na ulicy, zamawianie biletów itd.) i trening telefoniczny (rezerwacja w restauracji, zamawianie biletów lotniczych itd.)

A1+/A2 - Podstawowy: czytanki na temat rosyjskiej mentalności i tradycji. Oprócz tego, poruszanych jest wiele tematów - od rosyjskiej kuchni poczynając, na historii kończąc.

B1 - Średnio zaawansowany, B2 - Wyższy średnio zaawansowany: kurs skupia się na biznesie i ekonomii. Oprócz tego: polityka, rosyjskie mass media, kultura, historia.

Akademicki kurs rosyjskiego

Akademickie kursy rosyjskiego to długoterminowe kursy grupowe - 25 lub 20 lekcji na tydzień. Akademicki kurs z 25 lekcjami na tydzień ma analogiczną strukturę jak Intensywny Kurs Grupowy z 20 standardowymi lekcjami języka rosyjskiego na tydzień i suplement 5 lekcji. Akademicki kurs z 20 lekcjami jest taki jak Standardowy Kurs Grupowy.

UWAGA: kurs zaczyna się w ustalonych datach i ma ustalony czas trwania - 24, 36 lub 48 tygodni. Początkujący powinni być zaznajomieni z cyrylicą.

Grupa Szkolna

Obie nasze szkoły języka rosyjskiego oferują kursy "na miarę" dla grup szkolnych i uniwersyteckich. Grupa może być zróżnicowana poziomowo. Stawki są bardzo atrakcyjne, ale zależą w dużej mierze od pory, liczby uczestników itd. Stawki podawane na życzenie klienta.

Kursy języka rosyjskiego - indywidualne

Indywidualne zajęcia w szkole

Liden & Denz oferuje swe usługi światu korporacji i dyplomacji od 1992 roku i ma wiele doświadczenia z różnymi branżami. Indywidualny kurs rosyjskiego to świetny sposób, by przygotować się na relokację. Indywidualne kursy języka rosyjskiego są wymagające i wymagają pełnej koncentracji przez dłuższy czas.

Nauczyciel i uczeń wspólnie ustalają treść kursu. Uczeń ustala swoje zainteresowania poprzez wypełnienie rejestracji online, co pozwala wstępnie wybrać materiał, ustalić plan nauki i ustalić specyficzne słownictwo.


Język rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburgkursy języka rosyjskiego w Moskwie i Sankt PetersburguJęzyk rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburgkursy języka rosyjskiego w Moskwie i Sankt PetersburguJęzyk rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburg

Oferowane są indywidualne zajęcia o różnym stopniu intensywności: 15, 20, 30 lub 40 lekcji na tydzień. W przypadku wybrania opcji 30 lekcji lub więcej, uczeń będzie miał przydzielonych dwóch nauczycieli.

Kursy indywidualne są dostępne przez cały rok. Minimalna długość kursu to jeden tydzień. Kursy rosyjskiego zaczynają się w poniedziałek a kończą w piątek. Zajęcia mogą również odbywać się w weekend. Uczestnicy kursu mogą również zamówić 5 dodatkowych lekcji jako suplement do kursu indywidualnego lub grupowego.

Zajęcia indywidualne w rodzinie goszczącej (całkowite zanurzenie)

Kursy języka rosyjskiego "Całkowite zanurzenie" to kursy indywidualne z 20 lekcjami na tydzień poza szkołą. Lekcji udziela jedne z naszych nauczycieli, który uczy języka w miejscu zamieszkania kursanta, zwykle u rodziny goszczącej. Ten kurs jest przeznaczony dla osób, którzy chcą mieć styczność tylko i wyłącznie z językiem rosyjskim. Stawki za kurs są identyczne jak zajęcia indywidualne.


Przygotowanie do egzaminu TRKI

Obie nasze szkoły mają licencję i przygotowane są na przeprowadzania egzaminów państwowych TRKI (Test of Russian as a Foreign Language). TRKI uznawany jest przez Rosyjskie Federalne Ministerstwo Edukacji i można go zdawać indywidualnie w jednej z naszych szkół. Każdy test składa się z pięciu komponentów (pisemne i ustne).


Czemu przygotowywać się do TRKI w Liden & Denz?

- W porównaniu z państwowymi instytucjami edukacyjnymi, grupy w szkole Liden & Denz są małe. W dodatku, oferowany jest moduł przygotowawczy do TRKI, który stopniowo przybliża ucznia do poziomu wymaganego by zdać egzamin TRKI
- Duży odsetek zdawalności egzaminu wśród uczniów Liden & Denz!
- Kursy przygotowawcze TRKI planowane są zgodnie z nowymi, oficjalnymi standardami. Personel szkoły posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów.
- W związku z tym, że szkoła prowadzi egzaminy TRKI u siebie, uczniowie mają dużą swobodę w ustalaniu daty egzaminu.

Testy TRKI to m.in.:

Podstawowy (TBU) - certyfikat podstawowych umiejętności komunikacyjnych. Bez uprzedniej znajomości rosyjskiego, zwykle potrzeba 16 tygodni by móc zdać egzamin.

TRKI-1 - certyfikat średnio zaawansowanych umiejętności językowych, z umiejętnością konwersacji na tematy społeczne, kulturalne i zawodowe. Zdany TRKI-1 pozwala dostać się na rosyjski uniwersytet. Bez uprzedniej znajomości rosyjskiego, zwykle potrzebna ok. 24 tygodni kursu grupowego i ew. 2 moduły TRKI, by zdać egzamin.


Język rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburgkursy języka rosyjskiego w Moskwie i Sankt PetersburguJęzyk rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburgkursy języka rosyjskiego w Moskwie i Sankt PetersburguJęzyk rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburg

TRKI-2 - certyfikat poziomu wyższego poziomu (wyższy średnio zaawansowany) kompetencji komunikacyjnych we wszelkich możliwych sytuacjach. Ten certyfikat jest niezbędny do uzyskania tytułu licencjata i magistra od rosyjskiej uczelni wyższej. Potrzeba 400 lekcji lub 20 tygodni w kursie grupowym, by przejść z poziomu TRKI-1 do TRKI-2. Jeden lub dwa moduły egzaminacyjne TRKI są potrzebne by zdać ten egzamin


Kurs przygotowujący do TRKI jest połączeniem Kursu Grupowego (standardowego lub intensywnego). Moduł przygotowujący do egzaminu TRKI jest suplementem przed egzaminem TRKI. Każdy moduł składa się z 5 lekcji indywidualnych. Liczba modułów koniecznych do zdania konkretnego egzaminu jest ustalana wspólne przez nauczyciela i ucznia. Radzimy uczniom, którzy chcą zdać egzamin, by od razu zarezerwowali sobie moduł. Jeśli nauczyciel i uczeń zdecydują, że to nie wystarczy, kolejny moduł można zamówić w naszych szkołach.

Praca za granicą w Rosji

Praca za granicą stała się bardzo popularna ostatnimi laty. Młodzi ludzie coraz częściej wyszukują oferty pracy za granicą. Liden & Denz jest jedną z pierwszych organizacji oferujących program nauki i pracy w Rosji. Naszym celem jest dać studentom możliwość wglądu w codzienne życie Rosji naszych czasów.

Język rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburgkursy języka rosyjskiego w Moskwie i Sankt PetersburguJęzyk rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburgkursy języka rosyjskiego w Moskwie i Sankt PetersburguJęzyk rosyjski w Rosji Moskwa i Sankt Petersburg

Z powodów prawnych, większość pracy za granicą w Rosji to bezpłatne praktyki. Studenci muszą również mieć świadomość, że zakwaterowanie i ubezpieczenie muszą załatwić samodzielnie. Liden & Denz oferuje niedrogie pokoje dzielone z innymi studentami, ale studenci nie muszą koniecznie zamawiać zakwaterowania u nas.

Praca za granicą w Rosji wymaga pewnego poziomu znajomości języka, by móc pracować. Poziom minimalny to co najmniej A2. Wymagamy poza tym minimum 4 tygodni nauki w standardowej grupie (lub 3 tygodnie 1-na-1) w jednej z naszych szkół przed początkiem pracy.

Minimalnym wiek to 18 lat. Jednak, pewne posady wymagają starszego wieku.

Praca może trwać od 2 tygodni do pół roku, w zależności od wymogów miejsca pracy.

Jeśli jesteś zainteresowany praktykami w Rosji i chciałbyś poznać szczegóły, napisz do nas.


Szkoła językowa czy prywatny nauczyciel?

Zagraniczni specjaliści przyjeżdżający do Moskwy czy Sankt Petersburga często korzystają z usług freelancera. Uważamy, że nauka rosyjskiego w wyspecjalizowanej szkole języka przewyższa nauczanie przez prywatnego nauczyciela, gdyż:

- Nasi nauczyciele są regularnie sprawdzani przez naszego dyrektora studiów poprzez system monitoringu klas, oceny kursantów i seminariów nauczycielskich
- Obie nasze szkoły są członkami są członkami International Association of Language Centres, który organizuje ciągłe kontrole. Nasza szkoła w Sankt Petersburg jest także członkiem EAQUALS
- Doskonale rozumiemy że nasi klienci czasami chcą zmienić nauczyciela, by zobaczyć inną twarz. Dla nas to normalna sytuacja i nie stanowi dla nas problemu

Choć wszystkie nasze kursy są otwarte dla ekspatriantów, polecamy następujące programy:


Grupowe kursy rosyjskiego - wieczorne

Jest to otwarty kurs grupowy z 6 lekcjami na tydzień w czasie 2 wieczorów, albo poniedziałek/środa, albo Wtorek/Czwartek. Uwaga skupia się na konwersacjach i słownictwie.

Nauka w firmie

Kursy organizowane są w miejscu pracy klienta - indywidualnie albo w zamkniętej grupie, które kończą się testem. Nauka w firmie może być kontynuacją innego kursu. Sesja może składać się z paru lekcji.


CENNIK
ZAKWATEROWANIE


Zobacz też: Język rosyjski w Rosji - Uniwersytet w Sankt Petersburgu


Napisz - prześlemy kalkulację kosztów      Poleć nas znajomemu    kursy rosyjskiego w Warszawie

Więcej informacji na temat kursów uzyskasz w Szkole Języków Obcych - LEXIS