AU PAIR W IRLANDII

NA CZYM POLEGA BYCIE AU PAIR?

Au pair w IrlandiiProgram au pair to kilkumiesięczne lub kilkunastomiesięczne pobyty za granicą dla osób w wieku 18-30 lat (najczęściej dziewcząt, ale również chłopców) w charakterze au pair, czyli młodej osoby pełniącej rolę opiekunki mogącej pomóc w opiece nad dziećmi. Rodziny zapraszające au pair w zamian za opiekę nad dziećmi i niewielką pomoc w obowiązkach domowych (25-30 godzin tygodniowo) oferują zakwaterowanie, wyżywienie oraz kieszonkowe na własne wydatki. Au pair jest traktowana jak członek rodziny, często bierze aktywny udział w we wszystkich wydarzeniach i uroczystościach rodzinnych, podróżuje i wyjeżdża z całą rodziną na wakacje.Au pair Irlandia

Ponadto, co jest najważniejsze, osoba zatrudniona jako au pair ma możliwość praktycznej nauki języka, poznawania nowych ludzi i kultury danego kraju. Au pair ma również zagwarantowaną możliwość uczęszczania na kursy językowe. Za kurs płaci sama lub koszty kursu pokrywa rodzina. Zależy to od indywidualnych ustaleń z rodziną. Au pair jest traktowane jako program wymiany kulturalnej, nie zatrudnienia.

Zasady zatrudnienia au pair w Europie regulowane są przez uchwaloną przez Radę Europy konwencję nr 68, która określa wyjazdy au pair jako formę pośrednią między pobytem studenckim a wyjazdem do pracy i reguluje formalne zasady zatrudnienia i wynagrodzenia.

Podróżowanie i nauka języka w ramach programu au pair jest niezwykle popularne na całym świecie. Młode osoby ze wszystkich kontynentów decydują się na spędzenie kilku miesięcy lub całego roku jako au pair za granicą, aby nauczyć się języka, poznać kulturę i codzienne życie w danym kraju.

CO NAS ODRÓŻNIA OD INNYCH AGENCJI au pair?

W przeciwieństwie do innych agencji au pair LEXIS od razu podaje kandydatom do wyjazdu gotowe oferty - dane rodzin które w chwili obecnej szukają opiekunek do dzieci. Kandydat ma możliwość wybrania rodziny, która najbardziej mu odpowiada. Możesz też zgłosić swoją kandydaturę do programu z dużym wyprzedzeniem. Pozwoli to na dobór rodziny z uwzględnieniem Twoich preferencji.

JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIAĆ?

Opieka nad dziećmi w IrlandiiOsoba wyjeżdżająca musi mieć 18-30 lat, doświadczenie w opiece nad dziećmi, musi znać angielski przynajmniej na poziomie komunikatywnym, musi być niepaląca, nie karana, niezamężna i bezdzietna. (Osoby zamężne lub posiadające dzieci szybko zaczynają tęsknią za własną rodziną i chcą wracać do domu). Prawo jazdy i umiejętność pływania (żeby odwoziła dziecko do szkoły i chodziła z nim na basen) są mile widziane, ale nie są niezbędne.

Obowiązki: utrzymywanie porządku w domu, przygotowywanie prostych posiłków dla dzieci, zabawa dziećmi, zawożenie i odbieranie ich ze szkoły, pomoc w pracy domowej, pomoc w robieniu prania, sprzątaniu, babysitting. 
Godziny: 25-35 godzin tygodniowo.
Kieszonkowe: 100 - 120 euro tygodniowo
Okres pobytu: 4 - 12 miesięcy, w okresie wakacyjnym 2-4 miesiące w okresie wakacyjnym.

JEŚLI CHCESZ WYJECHAĆ:

Wymagane dokumenty:
- aplikacja,
- ksero paszportu,
- zaświadczenie od lekarza o stanie zdrowia,
- fotografia paszportowa,
- 4-6 zdjęć kandydatki z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi, naklejone na sztywnym papierze, krótko opisane,
- list do rodziny,
- referencje dotyczące charakteru - od osoby nie spokrewnionej, nauczyciela, pracodawcy, sąsiada,
- jedne lub dwie referencje od osoby, której dziećmi zajmowała się kandydatka (data, imię, nazwisko, pełny adres i telefon do osoby wystawiającej referencje, iloma dziećmi się opiekowała, w jakim wieku były dzieci, ile godzin w sumie trwała opieka, najlepsza pora na kontakt z referentem)
- zaświadczenie o niekaralności ,
- umowa podpisana z LEXIS.

1) Pobierz, wypełnij i prześlij do nas formularz zgłoszeniowy i formularze z referencjami. Jeżeli chcesz wyjechać za kilka miesięcy - zaznacz to na formularzu. Wprowadzimy cię do naszej bazy danych. Po otrzymaniu od naszego partnera z Anglii danych rodziny zbieżnych z podanym przez Ciebie terminem, skontaktujemy się z Tobą i powiadomimy Cię o nowej ofercie.

2) W przypadku gdy wybierzesz rodzinę z tabeli powyżej, Twoje formularze zostaną wysłane do wybranej przez Ciebie rodziny, poprzez naszego partnera w Anglii. Po akceptacji Twojej kandydatury poprosimy Cię o wpłatę na nasze konto należnej opłaty.
Jeśli jesteś zdecydowana wyjechać w późniejszym terminie wpłacasz połowę należnej opłaty. Sukcesywnie będziemy przesyłać Ci oferty według Twoich preferencji, a jednocześnie nasz partner za granicą zadba o to, abyś mogła uczestniczyć w programie we wskazanym przez Ciebie terminie.

3) Umowę związaną z uczestnictwem w programie można podpisać w LEXIS lub przesłać pocztą tradycyjną.

4) Zaświadczenie od lekarza i zaświadczenie o niekaralności możesz nam dostarczyć po zaakceptowaniu przez rodzinę. (ich ważność jest ograniczona, więc jeżeli zamierzasz wyjechać za kilka miesięcy, nie zaczynaj od ich wypełniania)

OPŁATY

Pobieramy opłatę wysokości 500 PLN w momencie podpisania umowy, którą otrzymasz od nas pocztą, kiedy prześlesz do nas druk zgłoszenia. Opłata zwracana jest w przypadku gdy nasz zagraniczny Partner nie znajdzie rodziny dla uczestnika. 

POBIERZ POTRZEBNE DOKUMENTY

1. Formularz zgłoszeniowy
2. Referencje od osoby, której dzieckiem się zajmowałaś/łeś (nie może to byś członek Twojej rodziny)
3. Referencje dotyczące Twojego charakteru (wypełnia osoba, która może zaświadczyć, że jesteś osobą odpowiedzialną, sumienną, uczciwą, kontaktową, itp.  Może to być Twój nauczyciel, pracodawca, zwierzchnik.)
4. Zaświadczenie lekarskie.

 Napisz do naspobierz formularze (rar)Poleć nas znajomemu

inne propozycje płatnej pracy w Anglii