ANGLIA - KURSY ANGIELSKIEGO w ANGLII
Nauka języka angielskiego w Anglii
          
Szkoła St. Giles ma rekomendacje British Council

ST. GILES COLLEGES 2023                                                            sprawdź oferty innych szkół
LONDON CENTRAL, LONDON HIGHGATE, BRIGHTON, EASTBOURNE

Informacje ogólne

Szkoła St. Giles powstała w 1955 r. i obecnie składa się z 5 ośrodków mieszczących się w Londynie, Brighton, Eastbourne i San Francisco. Szkoła jest członkiem stowarzyszenia ARELS, skupiającego najbardziej renomowane placówki zajmujące się nauczaniem cudzoziemców języka angielskiego. St. Giles Colleges jest szkołą rekomendowaną przez British Council. Ponadto, kursy dla nauczycieli, organizowane przez St. Giles w Londynie, Brighton i San Francisco posiadają rekomendację Królewskiego Towarzystwa Nauk w Cambridge.

Znakomite wyniki, osiągane przez studentów szkoły St. Giles to przede wszystkim zasługa wysoko wykwalifikowanych i świetnie wyszkolonych lektorów. Sprawują oni troskliwą opiekę nad studentem już w momencie rozpoczęcia kursu: poprzez wstępny test mający sprawdzić poziom znajomości języka angielskiego u przyszłego słuchacza, regularną, indywidualną pomoc udzielaną studentom oraz organizowane co dwa tygodnie testy oceniające poczynione przez słuchaczy postępy w nauce.

Oprócz nauki języka szkoła St. Giles oferuje swoim studentom możliwość bezpośredniego uczestnictwa w życiu codziennym Amerykanów lub Anglików w czasie wolnym od zajęć.

Możliwości zakwaterowania
Najczęściej wybieraną przez studentów formą zakwaterowania jest pobyt u rodziny. Jest to najlepszy sposób nie tylko na poznanie codziennego życia i zwyczajów Amerykanów lub Anglików, ale również na praktyczne zastosowanie wiedzy zdobytej w czasie lekcji. Rodziny, które goszczą studentów są troskliwie dobierane przez pracowników szkoły na podstawie informacji o studencie przekazanych przed przyjazdem na kurs. Rodzina goszcząca studenta troszczy się o jego potrzeby oraz przygotowuje posiłki - według preferencji i życzeń naszych studentów. Studentom i młodzieży szkolnej oferujemy również pobyt w akademikach, a osobom, które cenią sobie niezależność proponujemy zamieszkanie w hotelach, które znajdują się w pobliżu szkoły.

W celu zagwarantowania studentom możliwości wyboru preferowanej przez nich formy zakwaterowania prosimy o zawiadomienie nas o swoich wymaganiach co najmniej cztery tygodnie (Wielka Brytania) i osiem tygodni (USA) przed planowaną datą przyjazdu

Poziomy zaawansowania

Pierwszego dnia kursu każdy student zdaje test, który ma na celu sprawdzenie jego wiedzy i zakwalifikowanie go na odpowiedni poziom zaawansowania. Test składa się z części pisemnej i krótkiej rozmowy z nauczycielem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem szkoły.

Na każdym kursie organizowane są grupy na następujących poziomach:
- początkujący
- elementarny
- średnio zaawansowany I
- średnio zaawansowany II
- średnio zaawansowany III
- zaawansowany

Maksymalna ilość uczniów w grupie wynosi 12 osób, ale z reguły nie przekracza ona 8-9 uczestników. Wszystkie kursy organizowane przez St. Giles są prowadzone w grupach międzynarodowych, przez co studenci mogą porozumiewać się w języku angielskim, nie tylko z nauczycielem, ale również między sobą.

Egzaminy i certyfikaty

Szkoła St. Giles przygotowuje do wszystkich znanych na świecie egzaminów z języka angielskiego, wtym między innymi do egzaminów: First Certificate in English, Certificate in Advanced English, Certificate of Proficiency in English, Oxford Examinations, TOEFL i LCCI Examinations. Informacje o datach egzaminów i opłatach za nie można uzyskać w Szkole Języków Obcych "LEXIS".

Wszystkie ośrodki szkoły St. Giles przeprowadzają egzaminy na wszystkich poziomach zaawansowania. Zdanie takiego egzaminu, potwierdzone wynikami kursu, uprawnia uczestnika kursu do otrzymania Certyfikatu Szkoły St. Giles, będącego uwieńczeniem kursu na danym poziomie.

Charakterystyka poszczególnych kursów:

Szkoła St. Giles oferuje kursy o różnym stopniu intensywności prowadzone tak, by przygotować studentów do realizacji założonych przez nich celów. Minimalny wiek uczestników kursów w Londynie i Brighton to 16 lat. Minimalny wiek uczestników kursów w Eastbourne to 14 lat. (chyba że zaznaczono inaczej - kursy dla dzieci/ kursy dla seniorów)

Kursy ogólnego języka angielskiego

- język angielski ogólny (kurs grupowy, "jeden-na-jeden", PLUS) - pozwala na sprawniejsze komunikowanie się w języku angielskim podczas codziennych sytuacji poprzez ćwiczenie 4 głównych umiejętności: czytania, pisanie, słuchania i mówienia. Klasa składa się z maksymalnie 12 osób. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: A1+ (podstawowy)

- angielski ogólny dla dzieci (poniżej 16 lat) - kurs ogólnego angielskiego dla uczniów poniżej 16 roku życia. 28 lekcji i 3 zajęcia w tygodniu. Klasa składa się z maksymalnie 10 osób. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: A1+ (podstawowy)

- kurs podstaw języka angielskiego - pozwala na naukę niezbędnych umiejętności językowych. Klasa składa się z maksymalnie 12 osób. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: poniżej A1+ (podstawowy)

- język angielski ogólny dla osób powyżej 30 roku życia - angielski ogólny dla studentów powyżej 30 roku życia. Pozwala na dostęp do specjalnych, społecznych programów i zajęć. Klasa składa się z maksymalnie 12 osób. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: B1+ (poziom średniozaawansowany) (klasa składa się z osób na różnych poziomach znajomości jeżyka angielskiego)

Kursy egzaminacyjne

- Cambridge English - pozwala na przygotowanie się do rozpoznawanego międzynarodowo egzaminu Cambridge English na poziomach: First, Advanced, Proficiency. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: B1+ (poziom średniozaawansowany)

- przygotowanie do egzaminu IELTS - pozwala na przygotowanie się do egzaminu IELTS. 20 porannych zajęć IELTS + 8 opcjonalnych popołudniowych lekcji ogólnego angielskiego lub angielskiego dla studiów uniwersyteckich. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: B1+ (poziom średniozaawansowany)

- przygotowanie do egzaminu TOEFL - pozwala na przygotowanie się do egzaminu TOEFL. 20 porannych lekcji ogólnego angielskiego i 10 popołudniowych zajęć przygotowujących do egzaminu. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: B1+ (poziom średniozaawansowany)

- przygotowanie do egzaminu TOEIC - pozwala na przygotowanie się do egzaminu TOEIC. 20 porannych lekcji ogólnego angielskiego i 10 popołudniowych zajęć przygotowujących do egzaminu. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: B1+ (poziom średniozaawansowany)

Długoterminowa nauka języka angielskiego

- międzynarodowy kurs semestralny - pozwala na naukę angielskiego w długim terminie. Studenci mogą też wziąć udział w przygotowaniu do egzaminu i modułach angielskiego do specjalnego użytku. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: A1+ (podstawowy)

- program pathway St Giles/INTO University - pozwala na wzięcie udziału w programach Foundation, International Year One i kursach dyplomowych, prowadzonych na wybranych uniwersytetach za pośrednictwem partnera INTO, po zakończeniu studiów w Wielkiej Brytanii. Minimalny wynik na teście: IELTS 4.0/4.5 lub TOEFL 40/45

Angielski specjalizacyjny

- angielski ogólny + angielski w biznesie - angielski używany w świecie biznesowym. 20 porannych lekcji ogólnego angielskiego + 8 popołudniowych lekcji angielskiego w biznesie. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: B1+ (poziom średniozaawansowany)

- angielski ogólny + angielski dla studiów uniwersyteckich - pozwala na nabycie umiejętności językowych, wymaganych w uniwersytetach Wielkiej Brytanii. 20 porannych lekcji + 8 popołudniowych lekcji angielskiego dla studiów uniwersyteckich. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: B2+ (wyższy średniozaawansowany)

- angielski ogólny + angielski w sztuce i projektowaniu - ogólny angielski połączony z angielskim używanym w świcie sztuki i współczesnego designu. 20 porannych lekcji + 8 popołudniowych lekcji angielskiego w sztuce i projektowaniu. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: B1+ (poziom średniozaawansowany)

- Sekretne Miasta: Angielski plus atrakcje - kurs ten łączy 20 lekcji ogólnego angielskiego z unikalnym "alternatywnym" programem rekreacyjnym, pozwalający studentom na odkrycie innego oblicza miasta. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: A2+ (przed-średniozaawansowany).

- St Giles szkoła angielskiego i czarodziejstwa - pozwala na naukę angielskiego, zabawę i odkrywanie świata Harry'ego Pottera podczas tygodniowego specjalnego kursu. 20 porannych lekcji ogólnego angielskiego oraz codzienne zabawy i wycieczki. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: A2+ (przed-średniozaawansowany).

Kursy Platynowe (wiek minimalny: 21 lat)

- kursy platynowe (grupowe, "jeden-na-jeden", PLUS) - indywidualne szkolenie językowe w komfortowych i ekskluzywnych warunkach dla fachowców lub dojrzałych i ambitnych ludzi, pragnących rozwinąć swoje umiejętności w szybki i efektowny sposób. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: początkujący+ (dla kursów "jeden-na-jeden"), A1+ (dla grup)

Kursy szkoleniowe dla nauczycieli

- nauczyciele kursów angielskiego (TEC) - dwutygodniowy kurs rozwoju nauczycieli zaprojektowany dla nauczycieli języka angielskiego nie pochodzących z krajów anglojęzycznych. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: B2+ (wyższy średniozaawansowany)

- kurs CELTA - czterotygodniowy kurs szkoleniowy dla nauczycieli ze zorganizowanym i praktycznym podejściem do nauczania. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: C1+ (zaawansowany)

Kursy dla dzieci i młodzieży

- kursy dla dzieci i młodzieży - letni pakiet all - inclusive dla dzieci i młodzieży, pragnących rozwinąć swoje umiejętności posługiwaniem się językiem angielskim. Kurs zawiera również różne atrakcje i wycieczki. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: początkujący+  (wiek: 8-18)

Kursy rodzinne

- kursy rodzinne - pakiet letni dla rodzin pragnących rozwinąć umiejętności posługiwania się językiem angielskim podczas wakacji. Minimalny poziom znajomości języka angielskiego: początkujący+  (wiek: dzieci 5-15, dorośli 16+

Transport

Osoby, które zechcą skorzystać z przejazdów za naszym pośrednictwem winny określić środek transportu w deklaracji zgłoszeniowej lub uzgodnić to z naszym Agentem.
Można skorzystać z:
ˇ samolotu
ˇ autokaru
ˇ pociągu
Bilet odbiera się w SJO "LEXIS", u naszego Agenta lub otrzymuje się go pocztą.Ubezpieczenie

W czasie podróży student jest ubezpieczony przez przewoźnika (OC). Na czas pobytu za granicą dodatkowo można wykupić ubezpieczenie u wskazanego przez nas Agenta.

OŚRODKI -  OPISY KURSÓW i CENY

KURSY ANGIELSKIEGO w ANGLII - w BRIGHTON

KURSY ANGIELSKIEGO w Anglii w EASTBOURNE

KURSYANGIELSKIEGO w ANGLII w CENTRUM LONDYNU

KURSY ANGIELSKIEGO w ANGLII w LONDYNIE HIGHGATE

Jak zostać studentem w St. Giles Colleges?

Wszystkie formalności związane z wyjazdem, rezerwacją, przejazdem, itp. załatwisz osobiście albo korespondencyjnie w Szkole Języków Obcych "LEXIS" lub u naszego Agenta. Po wyborze kursu, zakwaterowania i innych świadczeń wypełniasz formularz zgłoszenia, podpisujesz umowę i wpłacasz odpowiednią kwotę w złotych na nasz rachunek bankowy "LEXIS". Formularz zgłoszenia, jeden egzemplarz umowy i potwierdzenie wpłaty przesyłasz nam pocztą lub faksem, tak abyśmy mogli dostać przesyłkę na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu (osoby z innych miast kontaktują się z Agentem).

Przed wyjazdem otrzymujesz od nas:

ˇ potwierdzenie przyjęcia na kurs wraz ze stosownym listem dla władz granicznych w Wielkiej Brytanii - po to, aby nie mieć problemów z przekroczeniem granicy,
ˇ bilet na przejazd - jeśli wyjazd będzie z Warszawy (osoby wyjeżdżające z innych miast Polski kontaktują się z Agentem),
ˇ potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania wraz z adresem, telefonem i krótką charakterystyką rodziny goszczącej,
ˇ rachunek za zamówione świadczenia.

Letnie obozy i kolonie z angielskim dla dzieci i młodzieży

napisz - prześlemy kalkulację kosztów             Poleć nas znajomemu            sprawdź oferty innych szkół