Kursy niemieckiego dla dorosłych NIEMCY
Kursy niemieckiego w Niemczech dla dorosłych


zobacz letni kampus w Berlinie

KURSY dla dorosłych w Niemczech - tu znajdziesz opisy i ceny kursów

INFORMACJE OGÓLNE

Kurs języka niemieckiego w Niemczech dla dorosłych w Szkole Językowej GLS SPRACHENZENTRUM, która została założona w 1983 roku i jest uznaną w świecie placówką oświatową. Szkoła została zarejestrowana w Senacie Berlińskim oraz jest członkiem Międzynarodowego Związku Szkół Językowych (IALC) oraz Fachverband Deutsch als Fremsprache e.V. Ponadto GLS jest założycielem IQ Deutsch. Szkoła oferuje różnorodne kursy, które łączą w sobie naukę i wypoczynek. Szkoła GLS mieści się w centrum Berlina Zachodniego. Lektorzy prowadzący zajęcia posiadają dyplom uniwersytecki i duże doświadczenie w nauczaniu. GLS organizuje kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Berlinie. W kursach organizowanych przez GLS mogą wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia. W okresie wakacji są organizowane kursy dodatkowe, w których mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku od 8-19 lat. Obok kursów standardowych, intensywnych i przyspieszonych istnieje możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych kursach z zakresu, m.in. prawa, dziennikarstwa, biznesu, historii, polityki i kultury. Przyjazd przewidziany jest na niedzielę, wyjazd na sobotę. Przyjazd lub wyjazd w każdy inny dzień musi być uprzednio uzgodniony ze Szkołą Języków Obcych "LEXIS". W Szkole Języków Obcych "LEXIS" można wykupić bilet autobusowy, lotniczy i kolejowy. Za niewielką dopłatą można zamówić dojazd z lotniska lub dworca w Berlinie do miejsca zakwaterowania. W przypadku zakwaterowania u rodziny niemieckiej, dojazd ten jest wliczony w cenę. Jeżeli zdecydują się Państwo zamówić transport z Berlina do miejsca zakwaterowania, proszę nas o tym zawiadomić przynajmniej tydzień przed planowaną datą przyjazdu.

Niemcy GLS


PROGRAM WYPOCZYNKOWO-ROZRYWKOWY

Berlin jest miastem, w którym znajduje się wiele zabytków historycznych, muzeów, teatrów, słynnych budowli, galerii, itp. W wolnym czasie studenci mogą wziąć udział w wycieczkach organizowanych przez grupę przewodników Szkoły GLS. Na każdej wycieczce obecny jest przewodnik, który prowadzi konwersacje z uczestnikami wycieczki. Dzięki temu studenci mają możliwość ciągłego kontaktu z językiem niemieckim. Studenci nie płacą za organizację wycieczki, przewodnika, itp. Muszą natomiast zapłacić za wstęp do zwiedzanych obiektów oraz pokryć koszty przejazdów. Organizowane są wycieczki m.in. do: Reichstagu, Pałacu Charlottenburg, Poczdamu, Ogrodów i Pałacu Sanssouci oraz po Bramę Brandenburską. W ciepłe dni można popływać na jeziorze Schlachten, a wieczór spędzić w jednej z polecanych przez GLS dyskotek. Po południu Szkoła GLS organizuje zabawy, gry zespołowe, quizy, zajęcia gry w tenisa, squasha, wyjście na basen. Większość zajęć sportowych jest wliczona w cenę kursu. Program kulturalny na kursach dla dzieci i młodzieży w Poczdamie jest organizowany kilka razy w tygodniu (po południu i wieczorem) oraz w weekendy. Dodatkową opłatą objęte są jedynie wyjścia do teatru oraz wybór innych niż podane w programie dyscyplin sportowych.

MOŻLIWOŚCI ZAKWATEROWANIA

Szkoła GLS oferuje kilka wariantów zakwaterowania:

1 - zakwaterowanie u rodziny niemieckiej w pokoju jednoosobowym, wyżywienie we własnym zakresie,

2 - zakwaterowanie u rodziny niemieckiej w pokoju jednoosobowym + częściowe wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja),

3 - noclegi ze śniadaniami (typu Bed & Breakfast), pokój jednoosobowy,

4 - zakwaterowanie w hotelach studenckich, pokoje jedno- lub dwuosobowe (śniadanie lub bez wyżywienia).

Rodziny goszczące są bardzo starannie dobierane. "Rodzina" oznacza - małżeństwo bez dzieci lub z dziećmi albo osoby samotne. Domy rodzin goszczących są położone w pobliżu Szkoły GLS w bezpiecznych i elitarnych dzielnicach. Rodzina goszcząca przygotowuje dla studenta śniadanie oraz gorącą obiadokolację.
Zakwaterowanie u rodziny niesie ze sobą korzyści, ponieważ studenci mają stały kontakt z językiem. Osoby, które wybiorą ten rodzaj zakwaterowania, mają zapewniony transport do rodziny z lotniska lub stacji oraz transport na lotnisko lub stację po zakończeniu kursu.


Kursy dla dorosłych w Niemczech

UBEZPIECZENIE
Zalecamy ubezpieczyć się na czas podróży do Berlina. W czasie trwania kursu GLS oferuje studentom ubezpieczenie od choroby i wypadków. Formalności związanych z ubezpieczeniem na czas podróży i pobytu można dokonać w Szkole Języków Obcych LEXIS.
OPISY KURSÓW NIEMIECKIEGO:

Cena zawiera:
 • opłatę wpisową

 • test kwalifikacyjny i materiały do nauki

 • opłatę za zarezerwowaną liczba lekcji (zgodnie z rodzajem wykupionego rodzaju kursu)

 • wykład albo film w każdy czwartek po południu

 • spotkanie towarzyskie z pracownikami GLS w każdy poniedziałek wieczorem (drinki w cenie)

 • dostęp do 20 komputerów z Internetem znajdujących się na terenie campusu

 • w tygodniu zorganizowane przez GLS minimum 3 półdniowe i 1 całodniowe zajęcia rekreacyjne w weekend

 • materiały szkoleniowe

Za dodatkową opłatą:

 • bilety wejściowe do muzeów i innych atrakcji w Berlinie
 • transport publiczny na terenie Berlina i poza nim (ok. 50 EURO miesięcznie)
 • dodatkowa opłata za sezonie letnim w wysokości 40 EURO

Czas trwania jednej godziny lekcyjnej - 45 minut

Nazwa kursu Liczba godzin w tygodniu Liczba tygodni Cena kursu w Euro Daty rozpoczęcia kursów

Standardowy
20 godzin w grupie od 8 do 12 osób

20

1
2-4
5-11
12-23
24+

195
160
150
140
130

Dla osób znających język kursy rozpoczynają się w każdy poniedziałek

Wszystkie kursy niezależnie od poziomu zaczynają się w każdy poniedziałek miesiąca

Standardowy
20 godzin w grupie od 8 do 12 osób

20

1
2-4
5-11
12-23
24+

235
200
185
170
155

Intensywny
30 godzin w grupie do 8 osób + 10 godzin w grupie
od 3 do 6 osób

30

1
2-4
5-11
12-23
24+
320
290
270
250
230

Super Intensywny
30 godzin w grupie do 12 osób + 10 godzin lekcje indywidualne

30

1
2-4
5-11
12-23
24+

645
580
550
540
530

Lekcje indywidualne - niemiecki ogólny można dodatkowo wykupić dowolną liczbę lekcji w cenie 50€ za lekcję.

20

1
2-4

5-11

900

840

800

800

800

W każdy poniedziałek
miesiąca
(wszystkie poziomy)
30

1
2-4

5-11

1350

1260

1200

1200

1200


Przykładowy rozkład zajęć

Poniedziałek* Wtorek Środa Czwartek Piątek
9.00-10.30

Kurs niemieckiego ogólnego w grupach 6-12 osobowych

10.30

Przerwa na spędzenie czasu w ogrodzie lub pójście na kawę
11.00-12.30

Kurs niemieckiego ogólnego w grupach 6-12 osobowych

12.30

Lunch w kafejce lub restauracji GLS
13.15-14.45 Indywidualne zajęcia z niemieckiego dla celów biznesowych
15.15-16.45 Na życzenie: o 2 godziny więcej zajęć indywidualnych

15.30

Początek zajęć pozalekcyjnych

*Ważne: w poniedziałki zajęcia odbywają się o 10.00 z racji testu wstępnego

Poziomy nauczania: 6 poziomów od początkujących do zaawansowanych.

Program kursu „Niemiecki dla zawodowców“: Na tym kursie uczą się Państwo języka niemieckiego, używanego w pracy: podczas rozmowy przez telefon, wysyłając maila, na spotkaniach, podczas prezentacji, w raportach, czy przy prowadzeniu negocjacji. Kurs nie skupia się na konkretnym zawodzie i słownictwie z nim związanym lecz na języku niemieckim tak potrzebnym dla zawodowców niezależnie od ich pochodzenia

Program kursu „Niemiecki dla prawników“: Na tym kursie uczą się Państwo fachowych terminów z dziedziny prawa niemieckiego i europejskiego. Uczą się Państwo, w jaki sposób czytać, rozumieć i formułować niemieckie teksty prawnicze. W ten sposób na pewno zdobędą Państwo pewność w użyciu języka niemieckiego w dziedzinie prawa. Na życzenie, możemy zorganizować spotkanie z niemieckimi prawnikami.

Program kursu „Niemiecki dla dziennikarzy“: Zaprezentujemy Państwu najnowsze gazety i czasopisma, radio i telewizje w Niemczech, a także największe przedsiębiorstwa multimedialne. Podczas kursu trenują Państwo wszystkie potrzebne w tym zawodzie umiejętności językowe: prowadzenie rozmów telefonicznych, zbieranie informacji, czytanie pobieżne, pisanie szkiców i manuskryptów. Na życzenie organizujemy spotkania z niemieckimi dziennikarzami.

Program kursu „Niemiecki dla nauczycieli“: Na tym kursie przedstawimy Państwu najnowsze rozwiązania w dziedzinie nauki niemieckiego jako języka obcego, znajdujące zastosowanie w obecnie prowadzonych zajęciach. Równocześnie z doskonaleniem języka niemieckiego, poznają Państwo literaturę fachową i wypróbowują różne materiały pomocnicze opracowane specjalnie do nauki języka niemieckiego. Na życzenie organizujemy spotkania z niemieckimi nauczycielami lub wizyty w instytucjach pedagogicznych.

Tak może wyglądać przykładowy tydzień w GLS:

Niedziela Przyjazdy do Berlina i transport do miejsca zakwaterowania. Recepcja GLS czynna 24 godziny na dobę (po godzinie 20 nie ma nikogo w recepcji ale ochroniarz może Państwa sprawdzić). Jeśli planują Państwo pobyt u berlińczyków prosimy zaplanować swój przyjazd między 9.00 a 21.00
Poniedziałek

Szkoła

Wycieczka po Prenzlauer Berg i okolicy; o 20.00 spotkanie starych i nowych studentów w restauracji GLS. Zależnie od pory roku liczba obecnych studentów waha się od 40 -120 osób.
Wtorek Wycieczka do Instytutu sztuki współczesnej Kunstwerke. Studenci mogą skorzystać z kawiarni i zjeść ciastko
Środa Piesza wycieczka do Oranienburger Strasse - dawniej centrum życia Żydów sprzed Holokaustu. Obecnie jest to jedna z najmodniejszych ulic w Berlinie. Okazja do zrobienia zakupów.
Czwartek Wycieczka na basen Badeschiff położonym w centrum rzeki Spree z fantastyczną scenerią oraz fajnym barem. W każdy czwartek wieczorem puszczamy film z niemieckimi napisami na dużym ekranie w salonie
Piątek Wycieczka łodzią na Museum Island lub wycieczka rowerowa wzdłuż muru berlińskiego. Wieczorem wycieczka z przewodnikiem do Friedrichschain: młodej i raczej alternatywnej dzielnicy znanej z nocnego życia
Sobota Dzień wyjazdu do domu albo całodniowa wycieczka z przewodnikiem GLS do Poczdamu lub byłego obozu zagłady Sachsenhausen. Co drugi dzień wycieczki całodniowe odbywają się do Lipska, Drezna, Hamburga.
Niedziela Dzień wolny dla studentów. Można pojechać na wycieczkę wokół jeziora Wannsee z opiekunem z GLS . Nasi przewodnicy służą radą w godzinach 12.00- 15.00 (od poniedziałku do piątku)
Dniem przyjazdu jest niedziela przed rozpoczęciem się kursu, a dniem wyjazdu niedziela po jego zakończeniu.
ZAKWATEROWANIE 2018

Zakwaterowanie w akademiku Brandenburg Gate

W cenę zakwaterowania wliczono:
- w pełni umeblowane pokoje;
- telefon i telewizor;
- Internet bezprzewodowy dla osób posiadających laptop;
- w pełni wyposażoną kuchnię;
- każdy pokój ma własną łazienkę z prysznicem (standard) lub z wanną (podwyższony standard)
- pościel i ręczniki
- śniadanie w bufecie szkoły GLS między godziną 8.00 a 10.00
- własna łazienka z prysznicem i toaletą
- darmowe WiFi
- sprzątanie pokoju;

Dodatkowe opłaty:
- można wykupić śniadanie za 84 tygodniowo;
- można wykupić obiadokolację za 140 tygodniowo;
- transfer z i na lotnisko/stację - 40 w jedną stronę;
- opłata za sezon letni 24.06 - 18.08: 80 za tydzień
- ubezpieczenie na czas podróży 15 za tydzień
- opłata za sprzątanie 30

Wszystkie pokoje są dla osób niepalących. Po przyjeździe należy wpłacić depozyt zwrotny 100, który zostanie zwrócony po zakończeniu kursu, jeśli nic w pokojach nie zostanie uszkodzone.

Cennik 2018

Na kampusie GLS:

Zakwaterowanie Cena w euro

liczba tygodni

1 2 3 4 5+ dodatkowa noc
Standardowe apartamenty pojedynczy pokój 480 910 1400 1890 455 -
podwójny pokój 300 520 800 1080 245 -
Apartamenty superior pojedyńczy pokój 540 1040 1600 2160 525 -

W cenę zakwaterowania wliczono:

-w pełni wyposażoną kuchnię
-łazienkę z prysznicem i toaletą (wanna w apartamentach superior GLS)
-łącze bezprzewodowe (tylko w GLS)
-telewizję i telefon -śniadanie w bufecie GLS między godziną 8.00 a 10.00
-pościel i ręczniki

Dodatkowe opłaty:
- depozyt 100 w dniu przyjazdu
- zwrot depozytu jeśli nic nie zostało uszkodzone
- opłata za sprzątanie 30 - transfer z i na lotnisko/stację
- 40 w jedną stronę; -opłata za sezon letni 24.06.-18.08.12: 70 za tydzień
-ubezpieczenie na czas podróży 15 za tydzień
-można wykupić śniadanie za 84 tygodniowo;
-można wykupić obiadokolację za 140 tygodniowo;

Zakwaterowanie u rodziny niemieckiej lub za dzielone mieszkanie

W cenę zakwaterowania wliczono:
- pojedyńczy pokój;
- klucze do mieszkania;
- pościel i ręczniki;

- mieszkanie: prawo do korzystania z kuchni
- zakwaterowanie u rodziny: transfer z i na lotnisko/stację

Dodatkowe opłaty:
-opłata za sezon letni od 28.06 do 15.08 - 80€ za tydzień

Cennik zakwaterowania 2018 u rodziny niemieckiej lub za dzielone mieszkanie

Zakwaterowanie Cena w euro liczba tygodni
1 2 3 4 5+ dodatkowa noc
Współdzielenie mieszkania bez wyżywienia 240 390 600 810 189 -
ze śniadaniem 270 455 700 945 231 -
u rodziny pojedynczy pokój z niepełnym wyżywieniem 330 585 900 1215 301 -
Dodatkowe opłaty:
- transfer z i na lotnisko/stację (60€ w jedna stronę)
- opłata za sprzątanie pokoi 30€ (płatne na miejscu)
-opłata za sezon letni 28.06.-15.08.17: 80€ za tydzień

Kursy niemieckiego w Niemczech dla dorosłych
zobacz letni kampus w Berlinie

CERTYFIKATY GOETHE W NIEMCZECH I EGZAMINY
Na wszystkich kursach GLS mogą się Państwo przygotować do egzaminów, ponieważ ćwiczenia, które robią Państwo na zajęciach podobne są do tych, które wymagane są na egzaminach.

Goethe B1

Poziom B1. Egzamin dla zdających na studia z muzykologii lub sztuki. Potwierdza znajomość języka niemieckiego w stopniu podstawowym. A żeby osoba nie znająca języka mogła zdać ten egzamin potrzebne są zwykle 4 tygodnie kursu przygotowującego po 30 godzin tygodniowo 20 godzin niemieckiego ogólnego +10 godzin zajęć przygotowujących do egzaminu.
Cena egzaminu: 180 € + cena kursu przygotowującego: 960 €
Gdzie odbywa się egzamin – bezpośrednio w GLS.

Goethe B2

Poziom B2. Potwierdza dobra znajomość języka niemieckiego. Uznawany przez większość pracodawców. A żeby osoba nie znająca języka mogła zdać ten egzamin potrzebne są zwykle 4 tygodnie kursu przygotowującego po 30 godzin tygodniowo 20 godzin niemieckiego ogólnego +10 godzin zajęć przygotowujących do egzaminu.
Cena egzaminu: 200 € + cena kursu przygotowującego: 960 €
Gdzie odbywa się egzamin - bezpośrednio w GLS.

Goethe C1

Poziom C1. Potwierdza bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego. Uznawany przez wszystkich pracodawców. A żeby osoba nie znająca języka mogła zdać ten egzamin potrzebne są zwykle 4 tygodnie kursu przygotowującego po 30 godzin tygodniowo 20 godzin niemieckiego ogólnego +10 godzin zajęć przygotowujących do egzaminu.
Cena egzaminu: 250 € + cena kursu przygotowującego: 960 €
Gdzie odbywa się egzamin - bezpośrednio w GLS.


TestDaF

Poziom C1. TestDaF jest uznawany przez niemieckie uniwersytety i honorowany na równi z Goethe C1. Kurs skupia się jednak na tematach związanych ze studiami na uniwersytecie. A żeby osoba nie znająca języka mogła zdać ten egzamin potrzebne są zwykle 4 tygodnie kursu przygotowującego po 30 godzin tygodniowo: 20 godzin niemieckiego ogólnego +10 godzin zajęć przygotowujących do egzaminu. Cena egzaminu: 175 +cena podręcznika ok. 20 + cena kursu przygotowującego: 960 €
Gdzie odbywa się egzamin- bezpośrednio w GLS.


Goethe C2

Poziom C2. Potwierdza doskonałą znajomość języka niemieckiego. Goethe C2 jest przeznaczony dla nauczycieli języka niemieckiego. A żeby osoba nie znająca języka mogła zdać ten egzamin potrzebne są zwykle 4 tygodnie kursu przygotowującego po 30 godzin tygodniowo 20 godzin niemieckiego ogólnego +10 godzin zajęć przygotowujących do egzaminu. Cena egzaminu: 295 + cena kursu przygotowującego: 960 Gdzie odbywa się egzamin- bezpośrednio w GLS.

Ceny i daty egzaminów w Niemczech dostępne są w LEXIS.

budynek szkoły GLS

Szkoła GLS w Berlinie

Kampus GLS w Berlinie

Tu uczą się Państwo nie tylko w samym centrum kultowej dzielnicy Berlina Prenzlauer Berg -

szkoła położona jest na terenie kampusu, obejmującym 9.000 m². Jest tu wielki ogród i należące do GLS mieszkania-kawalerki.

Kursy niemieckiego dla dorosłych - kampus studencki - Niemcy

Szkoła, dysponująca 40 salami lekcyjnymi i 50 kawalerkami, znajduje się na terenie kampusu ze starym drzewostanem i historycznymi budynkami z XIX i XX w., których architektura odzwierciedla historie Berlina. (więcej). Szkoła niemieckiego w Berlinie

Zakwaterowanie na terenie kampusu - 50 kawalerek w dwóch budynkach

Mogą Państwo mieszkać nieopodal szkoły, w jednej z 50 kawalerek, znajdujących się na należącym do niej terenie.

Wszystkie kawalerki, to mini-apartamenty. Można je wynająć jako jedynkę, dwójkę i pół dwójki. (Niektóre pokoje są wyposażone w 3 lóżka, przy czym mogą Państwo zarezerwować zarówno cały pokój, jak i 1 lóżko w pokoju 3-osobowym).

Standard:

 • Kuchnia Łazienka z toaleta i prysznicem

 • Łącze WLAN do własnego laptopa

 • Telefon & TV Pościel

Superior jak Standard, tylko:Szkoła Języka Niemieckiego GLS Berlin

 • wanna zamiast prysznica

Kawiarnia & restauracja

Kawiarnia GLS jest otwarta codziennie od godz. 7.00 do 15.00. Można tu zjeść śniadanie, dwa dania dnia i ciasto.

Restauracja GLS jest otwarta codziennie od godz. 11.30 do 23.00.

Ponadto przy wejściu znajduje się duże foyer - idealne miejsce do relaksu, spotkań towarzyskich lub poczytania gazety.

Wypożyczalnia rowerów

W Berlinie jest rozbudowana siec ścieżek rowerowych. Jazda na rowerze, to jeden z najprzyjemniejszych sposobów poznania miasta. (więcej). Budynki szkoły niemieckiego w Berlinie

W GLS mogą Państwo wypożyczyć rower, a także wziąć udział w wycieczkach rowerowych, które organizujemy regularnie dla uczestników naszych kursów języka niemieckiego.

Internet i WLAN

Nasze bezprzewodowe łącze Wireless LAN umożliwi Państwu korzystanie z własnego laptopa na terenie kampusu - w kawalerce, w ogrodzie czy w kawiarni.

Jeżeli nie maja Państwo ze sobą laptopa, to do dyspozycji Państwa jest sala komputerowa z 20 komputerami otwarta codziennie od godz. 8.00 do 18.00.

WAŻNE INFORMACJE:

Materiały do nauki: wszystkie podręczniki słuchacze otrzymują bezpłatnie w szkole GLS, należy zabrać ze sobą papier, przybory do pisania, słownik oraz 2 zdjęcia paszportowe potrzebne do legitymacji studenckiej GLS. Upoważnia ona do zniżek na bilety wstępu i na bilety komunikacji miejskiej. Bilet można kupić w pierwszy poniedziałek po przyjeździe na stacji metra Kleistpark.

kurs niemieckiego BerlinWPISOWE - musi być zapłacone w momencie dokonania wpisu na kurs, reszta opłat za kurs a także za zakwaterowanie musi zostać uiszczona na 2 tygodnie przed rozpoczęciem się kursu

Rezygnacja z kursu: 4 tygodnie przed datą rozpoczęcia - wówczas zostaje zatrzymane tylko wpisowe. Po tym terminie - zostaje zatrzymane 33% wartości całego kursu i opłat za zakwaterowanie Jeżeli w grupie kursu standardowego jest mniej niż 3 osoby a w mini grupach tylko jedna osoba wówczas czas zajęć 90-cio minutowych może być skrócony do 60-cio minutowych. Każdy uczestnik kursu GLS powinien ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków i chorób. W koszty kursu w szkole GLS nie są wliczone koszty ubezpieczenia.

Rekreacja

Wycieczki

Odkryjcie Państwo Niemcy przy okazji nauki języka niemieckiego u nas. Wszystkie kursy GLS obejmują zajęcia na czas wolny w Berlinie i wypady na weekend do innych miast, takich jak Hamburg, Drezno, Poczdam czy Lipsk

Przykład, jak może wyglądać tydzień Nauka niemieckiego w Berliniew GLS

Organizujemy co najmniej 3 (w lecie 5) zajęcia pozalekcyjne na tydzień w Berlinie. Podczas każdego weekendu mogą Państwo wziąć udział w całodniowym programie , a co drugi tydzień oferujemy wycieczki do innych miast, takich jak Hamburg, Drezno czy Lipsk. Przewodnik GLS jest wliczony w cenę kursu. Musza Państwo opłacić tylko bilety kolejowe, bilety wstępu, zakwaterowanie itp. Ponieważ GLS często korzysta ze zniżek grupowych, z reguły taniej jest jechać z nami.

Taka tabela była w 2014 r.

Niedziela Przyjazdy do Berlina i transport do miejsca zakwaterowania. Recepcja GLS czynna 24 godziny na dobę (po godzinie 20 nie ma nikogo w recepcji ale ochroniarz może Państwa sprawdzić). Jeśli planują Państwo pobyt u berlińczyków prosimy zaplanować swój przyjazd między 9.00 a 21.00
Poniedziałek

Szkoła

Wycieczka po Prenzlauer Berg i okolicy; o 20.00 spotkanie starych i nowych studentów w restauracji GLS. Zależnie od pory roku liczba obecnych studentów waha się od 40 -120 osób.
Wtorek Wycieczka do Instytutu sztuki współczesnej Kunstwerke. Studenci mogą skorzystać z kawiarni i zjeść ciastko
Środa Piesza wycieczka do Oranienburger Strasse - dawniej centrum życia Żydów sprzed Holokaustu. Obecnie jest to jedna z najmodniejszych ulic w Berlinie. Okazja do zrobienia zakupów.
Czwartek Wycieczka na basen Badeschiff położonym w centrum rzeki Spree z fantastyczną scenerią oraz fajnym barem. W każdy czwartek wieczorem puszczamy film z niemieckimi napisami na dużym ekranie w salonie
Piątek Wycieczka łodzią na Museum Island lub wycieczka rowerowa wzdłuż muru berlińskiego. Wieczorem wycieczka z przewodnikiem do Friedrichschain: młodej i raczej alternatywnej dzielnicy znanej z nocnego życia
Sobota Dzień wyjazdu do domu albo całodniowa wycieczka z przewodnikiem GLS do Poczdamu lub byłego obozu zagłady Sachsenhausen. Co drugi dzień wycieczki całodniowe odbywają się do Lipska, Drezna, Hamburga.
Niedziela Dzień wolny dla studentów. Można pojechać na wycieczkę wokół jeziora Wannsee z opiekunem z GLS . Nasi przewodnicy służą radą w godzinach 12.00- 15.00 (od poniedziałku do piątku)
ZAKWATEROWANIE
Niedziela

Dzień przyjazdu i Transfer do kwatery w Berlinie. Recepcja czynna jest 24 godziny na dobę (po godzinie 20 nie ma nikogo w recepcji ale jest ochroniarz który może Cię wpuścić). Jeśli zamierzają Państwo zostać u berlińczyków prosimy zaplanować pobyt między godziną 9.00 a 21.00.

Poniedziałek Szkoła Stale spotkania
Po południu oprowadzamy uczestników obozu po okolicy Prenzlauer Berg.W każdy poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich starych i nowych uczestników kursów na drinka do baru w pobliżu szkoły GLS.
Wtorek Wycieczka do Instytutu sztuki współczesnej Kunstwerke. Studenci mogą skorzystać z kawiarni i zjeść ciastko
Środa Piesza wycieczka do Oranienburger Strasse - dawniej centrum życia Żydów sprzed Holokaustu. Obecnie jest to jedna z najmodniejszych ulic w Berlinie. Okazja do zrobienia zakupów.
Czwartek Wycieczka na basen Badeschiff położonym w centrum rzeki Spree z fantastyczną scenerią oraz fajnym barem. W każdy czwartek wieczorem puszczamy film z niemieckimi napisami na dużym ekranie w salonie
Piątek Wycieczka łodzią na Museum Island lub wycieczka rowerowa wzdłuż muru berlińskiego. Wieczorem wycieczka z przewodnikiem do Friedrichschain: młodej i raczej alternatywnej dzielnicy znanej z nocnego życia
Sobota Dzień wyjazdu lub całodniowa wycieczka z przewodnikiem GLS do Poczdamu lub byłego obozu zagłady Sachsenhausen. Co drugi dzień wycieczki całodniowe odbywają się do Lipska, Drezna, Hamburga.
Niedziela Propozycja – wycieczka rowerowa z przewodnikiem GLS nad jezioro Wannsee
Już na początku stulecia berlińczycy przyjeżdżali tu zażywać kąpieli. Znajdą Państwo tu nie tylko wodę i piękne brzegi. W pobliżu znajduje się most Glienicker Brücke, znany z tego, ze w tym miejscu Amerykanie i Rosjanie wymieniali swoich szpiegów. Nasi przewodnicy służą radą w godzinach 12.00- 15.00 (od poniedziałku do piątku)

Wycieczki weekendowe. Cennik 2018r.

Dzień tygodnia Opis wycieczki Cena
Sobota Wycieczka do Hamburga - drugiego największego miasta w Niemczech ale bogatszego i elegantszego niż Berlin. Wyjazd z Berlina szybkim pociągiem około godziny 9.00 i przyjazd do Hamburga o 10.30. Wśród atrakcji wizyta słynnej dzielnicy "Reeperbahn", jarmark rybny, miasto magazynów Speicherstadt.
Wyjazd z Berlina: 10.00, Powrót: 21.00
40 (bilet na pociąg+ przewodnik GLS)
Sobota Spływ kajakiem po rzece Spree- rzece absolutnie wyjątkowej w Centralnej Europie będącej siecią małych rzek, kanałów położonych pośród pięknych lasów 100 km od Berlina. Początek wycieczki: 11.00, Powrót : 17.00 15 (bilet na pociąg+przewodnik GLS+ wypożyczenie kajaków)
Sobota Wycieczka do Szczecina miasta położonego tuż przy granicy niemiecko-polskiej nad rzeką Odrą. Miasto to jest symbolem więzi między Niemcami a Polakami: do 1945 Szczecin należał do Niemiec, kiedy to Armia Czerwona oddała miasto Polsce. Wyjazd z Berlina pociągiem: 7.30, Powrót: 18.30 15 (bilet na pociąg+ przewodnik GLS)
Sobota Wycieczka do miasta Werder -pięknego miasta położonego na wyspie na rzece Havel. Miasto to słynie z festivalu "Baumblute" czyli święta kwitnących drzew. Region ten słynie też z win robionych z owoców których uczestnicy będą mieli okazję skosztować. Wyjazd z Berlina: 10.00, Powrót:19.00 14 (bilet na pociąg+ przewodnik GLS)
Sobota Wycieczka do miasta Oranienburg- miejsca gdzie mieszczą się pałace królów pruskich, którzy przyjeżdżali tu odpocząć. W mieście tym znajduje się również słynny obóz koncentracyjny Sachsenhausen gdzie w 1945 r. więziono ok. 200,000 ludzi z których ponad połowa zginęła.
Wyjazd z Berlina: 11.00, Powrót do Berlina: 18.00
5 (bilet na pociąg+ przewodnik GLS)
Sobota Wycieczka do Lipska. Lipsk kiedyś nazywano niemieckim "małym Paryżem". Tu mieszkali tacy artyści jak Ryszard Wagner czy Jan Sebastian Bach. Zniszczone podczas II Wojny Światowej oraz zaniedbane pod rządami komunistów miasto przeszło renesans po zjednoczeniu w 1990. Dziś w Lipsku znajduje się wiele galerii i kafejek. W programie m.in. spacer po mieście, picie kawy w jednej ze słynnych kawiarni, czas na zakupy lub na pójście do galerii. Wyjazd z Berlina: 10.00, Powrót do Berlina: 20.00 lub 21.00 15 (bilet na pociąg+ przewodnik GLS)
Sobota Wycieczka rowerowa po Berlinie. Zwiedzanie dzielnic wschodniej części Berlina m.in. więzienia gdzie byli przetrzymywani ludzie którzy wystąpili przeciw komunistom, zniszczonych fabryk a także zabytków i ulic podobnych do tych z Moskwy.
Początek wycieczki: 11.00, powrót do szkoły: 17.00
20 ( 6-godzinna wycieczka + przewodnik GLS+ wypożyczenie rowerów)
Poniedziałek Wycieczka do Poczdamu -miasta, które liczy ponad 1000 lat i znajduje się w nim dużo pałaców, ogrodów i rzek. Dawniej pruscy królowie mieli tu swoje letnie rezydencje. Teraz mieszka tu wiele niemieckich gwiazd telewizyjnych i filmowych. Będą mogli Państwo nie tylko zwiedzić światowej sławy pałac Sanssouci ale również sam Poczdam -niesamowite połączenie pruskiej, francuskiej, holenderskiej i rosyjskiej architektury. Wyjazd z Berlina: 11.30, Powrót: 19.00 4 (bilet na pociąg+ przewodnik GLS)

Jak zostać studentem szkoły GLS?

Nauka języka niemieckiego BerlinWszystkie formalności związane z wyjazdem, rezerwacją, przejazdem, itp. załatwisz osobiście albo korespondencyjnie w Szkole Języków Obcych "LEXIS". Po wyborze kursu, zakwaterowania i innych świadczeń wypełniasz formularz zgłoszenia, podpisujesz umowę i wpłacasz odpowiednią kwotę w złotych na nasz rachunek bankowy "LEXIS". Formularz zgłoszenia, jeden egzemplarz umowy i potwierdzenie wpłaty przesyłasz nam pocztą lub faksem, tak abyśmy mogli dostać przesyłkę na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu (osoby z innych miast kontaktują się z Agentem

Przed wyjazdem otrzymujesz od nas:

ˇ potwierdzenie przyjęcia na kurs wraz ze stosownym listem dla władz granicznych w Wielkiej Brytanii - po to, aby nie mieć problemów z przekroczeniem granicy, ˇ bilet na przejazd - jeśli wyjazd będzie z Warszawy (osoby wyjeżdżające z innych miast Polski kontaktują się z Agentem), ˇ potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania wraz z adresem, telefonem i krótką charakterystyką rodziny goszczącej, ˇ fakturę za zamówione świadczenia.

Zobacz też inne szkoły języka niemieckiego w Niemczech:
Nauka niemieckiego w Niemczech - Instytut Humboldta
Nauka niemieckiego w Niemczech - Kapito
Nauka niemieckiego w Niemczech - International House
Nauka niemieckiego w Niemczech - Sprachentalier

Więcej informacji - napisz - prześlemy kalkulację kosztów