Praca i nauka KANADA, AUSTRALIA, NOWA ZELANDIA z OPUS

Praca i nauka w Anglii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii Angielski

Zainwestowanie w program OPUS Praca i Nauka może dać ci doświadczenie zawodowe, nieporównywalnie cenniejsze niż wiedza teoretyczna ze szkoły
i otworzyć przed tobą więcej drzwi niż ci się wydaje. Jeśli wydaje ci się, że nie stać cię na spędzenie roku za granicą to zastanów się nad tym programem. Praca, która jest jego częścią może w 100% pokryć koszty nauki, a kombinacja pracy i nauki może na zawsze zmienić twoje horyzonty.

Jeśli myślisz o swojej przyszłości i chcesz podjąć kroki aby zrealizować swoje marzenia, to ten program może być tym, czego szukasz. OPUS zapewnia naukę ogólnego lub biznesowego angielskiego i płatną pracę. Osoby które chcą wziąć udział w programie muszą spełniać kryteria wiekowe i znajomości angielskiego. Zajęcia językowe odbywają się w niewielkich grupach, studenci przygotowują się także do rozmowy o pracę. Uczestnik ma zagwarantowaną ofertę pracy
ale jeżeli czuje się na siłach, może samodzielnie znaleźć innego pracodawcę
i rozpocząć z nim współpracę.

Wiele się mówi o ekonomii globalnej, ale co to naprawdę oznacza i w jaki sposób może wpłynąć na twoje życie i karierę? Możesz wkroczyć w międzynarodowy świat biznesu albo pracować w mieście rodzinnym - w obu przypadkach pracodawca lubi wiedzieć, że masz międzynarodowe doświadczenie. Kiedy połączysz teorię i praktykę ucząc się i pracując z OPUS, będziesz mógł pokazać swoją siłę charakteru i umiejętność współpracy z ludźmi z innych kultur.

Nauka i praca w Anglii, Irlandii, Nowej Zelandii i Australii. Angielski plus praca.

Twoim marzeniem może być praca w sektorze informatycznym, w opiece zdrowotnej i socjalnej, e- handlu, finansach międzynarodowych, przy projektowaniu stron internetowych lub nauczanie, a może pragniesz prowadzić swój własny biznes? W każdej pracy, we wszystkich krajach będziesz potrzebował pewności siebie, umiejętności pracy w grupie i komunikacji. To są uniwersalne umiejętności potrzebne na globalnym rynku pracy. Wszystko to może dać ci program OPUS Nauka i Praca.

Nauka angielskiego i praca Anglia Irlandia Australia

Możesz wybrać miejsce nauki i pracy spośród kilku najciekawszych miast na świecie.

Możliwe rodzaje pracy: sklepy, kawiarnie, restauracje, hotele (wymagane
doświadczenie), sprzątanie (tylko w Australii i Nowej Zelandii), zbiory owoców (tylko w Australii i Nowej Zelandii).

Liczba godzin pracy zależy od kilku czynników - pory roku (styczeń-marzec to okres niewielkiego ruchu w sektorze turystyczno-hotelarskim, ale czerwiec-lipiec oraz grudzień to szczyt sezonu), umiejętności studenta (osobie z
umiejętnościami interpersonalnymi pracodawca chętnie zaoferuje więcej godzin, jeśli to będzie możliwe), rodzaju wizy (studenci biorący udział w programie Praca w Wakacje mogą pracować dowolną ilość godzin po zakończeniu szkolenia językowego).

Godziny pracy mogą się różnić - mogą być rano, po południu lub wieczorami. Student zostanie poinformowany o godzinach pracy przed rozmową o pracę. Studenci powinni być elastyczni, żeby pogodzić naukę z pracą. Zazwyczaj lekcje odbywają się rano, a praca po południu.

W czasie wstępnej rozmowy telefonicznej student zostanie poinformowany
o możliwych rodzajach zatrudnienia. Będzie musiał określić, czy odpowiadają mu takie możliwości. Student nie będzie miał możliwości wyboru pracy ani zmiany miejsca pracy bez  uzasadnienia. Studenci zaczynają pracę po 6-8 tygodniach od rozpoczęcia kursu. Niektórzy mogą zacząć prace wcześniej, niektórzy później. Studenci ze słabą znajomością języka mogą zostać skierowani na dodatkowy kurs językowy.

Dokumenty:

Student wypełnia aplikację, do której należy dołączyć dodatkowo:

2 referencje - pierwsza powinna być od poprzedniego pracodawcy lub nauczyciela, na papierze firmowym z oficjalną pieczęcią firmy/ szkoły.
Druga może dotyczyć charakteru aplikanta i być wystawiona przez osobę, która zna aplikanta od przynajmniej 2 lat. Referencje powinny być przetłumaczone (tłumaczenie przysięgłe).

CV - możemy dostarczyć przykładowe CV, nie powinno być dłuższe niż
2 strony. Następnie odbędzie się wywiad telefoniczny ze studentem. Przedstawiciel OPUS zadzwoni do domu kandydata. Podsumowanie poziomu językowego kandydata oraz możliwego terminu rozpoczęcia pracy zostanie przesłane do agenci partnerskiej (do LEXIS).

Wizy:
Studenci wyjeżdżający do Nowej Zelandii muszą uzyskać wizę studencką przed wyjazdem. Studenci wyjeżdżający w ramach programu OPUS 5, 6 i 9 do Australii po przyjeździe na miejsce będą musieli zmodyfikować swoją wizę studencką, aby uzyskać pozwolenie na pracę. Robią to na własny koszt.

Wsparcie:
Na miejscu studenci zostaną poinformowani o procedurze zatrudnienia, dostaną przykładowe pytania do przygotowania. Studenci przejdą indywidualne przykładowe rozmowy o pracę, pracownicy OPUS doradzą im jak najlepiej poradzić sobie w trakcie prawdziwej rozmowy o pracę.

Studenci otrzymają instrukcje jak wypełnić dokumenty niezbędne do zatrudnienia (otwarcie konta, uzyskanie numeru podatkowego, ubezpieczenia, itp.). W razie problemów pracownicy OPUS pomogą je wypełnić.

Pracownicy OPUS zorganizują rozmowy o pracę i powiadomią o nich studentów.
Studenci zostaną poinformowani o wyniku rozmowy bezpośrednio przez pracodawcę lub pracownika OPUS.

W momencie rozpoczynania pracy studenci otrzymają porady jak się zachowywać w nowej pracy i co zrobić w razie problemów. Większość pracodawców potwierdza zatrudnienie po upływie okresu próbnego. OPUS będzie monitorowało czy student jest zadowolony z miejsca pracy i jak sobie radzi.

Australia, Nowa Zelandia i Kanada